Trojica tímov bez straty bodu vedie ObM. Ipeľský Sokolec nečakane lídrom II. triedy

Počas uplynulého víkendu pokračovali boje v okresných súťažiach. Pozrite si komentáre k všetkým zápasom.

Duel dvoch neporazených mužstiev lepšie vyšiel domácim futbalistom, ktorí už v prvom polčase rozhodli o svojej výhre. (Želiezovce – Nová Dedina 2:0 (2:0))Duel dvoch neporazených mužstiev lepšie vyšiel domácim futbalistom, ktorí už v prvom polčase rozhodli o svojej výhre. (Želiezovce – Nová Dedina 2:0 (2:0)) (Zdroj: (LV))

ObM – 3. kolo

Lok – Tlmače 0:6 (0:4)
Od úvodu zápasu boli hostia jasne lepší na ihrisku. Do polčasu sa im podarilo vsietiť 4 góly. V druhom polčase bol obraz hry rovnaký a po ďalších dvoch góloch tak hostia zaslúžene vyhrali. Góly: Chlpík 2, Tököly 2, M. Tóth 2. TJ: Mészáros, R. Števko, Kačur (C), Marton, M. Števko, Tóth, Rosipal, Kováč, Birdáč, Trnka, Kováč. Str.: Pleva, Dovičin. FK: Nemček, Szép, Tököly, Lacko, M. Tóth, Bombala (C), Gregor, Jenes, Rosinský, Chlpík, Martinka
Str.: Homola, Mlynárik, Coloň, Ištván, Uhnák. Diváci: 55.

Želiezovce – Nová Dedina 2:0 (2:0)
Hostia sa hneď v prvej minúte dostali k zaslúženej penalte. Brankár však svoju chybu napravil a penaltu chytil. Od tohto momentu držali domáci jasne v rukách. V prvom polčase to domáci zvýraznili 2 gólmi. V druhom polčase domáci tlačili súpera, bohužiaľ hráči sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Ten výsledok mohol byť omnoho väčší i keď aj súper pohrozil jednou šancou, ale domáci doviedli zápas do víťazného konca. Jednoznačné víťazstvo pred disciplinovanými hosťami. Veľmi dobre zvládli zápas aj rozhodcovia, ktorým musíme poďakovať za korektný duel. Góly: Čík, Rotík. MŠK: Csenger, Klimaj, Trávnik, Kristofóli, Rotík, Čík, Kokoška, Dobiaš, Burin, Dulai (C), Tóth. Str.: Černák, Kurali, Nagy. ŠK: Mizerák, Obert, Bob, Harmady, Šebo, Pšenák, Kotos, Jurík (C), Salaj, Knoška, Frtús. Str.: Selka, Slušný. Diváci: 120

Hronské Kľačany – Plavé Vozokany 2:3 (1:1)
Stretnutie bolo otvorené až do samotného konca zápasu. Domáci sa ujali vedenia už v 10. minúte, ale hostia o 5 minút na to vyrovnali. Za nerozhodného stavu mali domáci viac ako sto percentné šance, ktoré však nevyužili. Namiesto 3:1 sa išlo do šatní za stavu 1:1. V druhom polčase mali hostia viac z hry a v 59. minúte išli do vedenia. Domácim sa 10 minút pred koncom podarilo vyrovnať na 2:2, ale hostia v predposlednej minúte strhli víťazstvo na svoju stranu. Góly: Adam, Titurus – Srna, Toth, Meiling. SC: Molnár (C), Uhnák, Bazala, Valach, Melicher, M. Adam, Chmelo, Szabó, Adam, Pleva, Begáni. Str.: Titurus, Kulčár. ŠK: Maruniak, Brusznyai, Birdáč, Toth, Styecz, Srna, Šál, Meiling, Kósa, R. Bandzi, L. Buchlovič (C). Diváci: 50.

Hronské Kosihy – Kalná nad Hronom B 0:2 (0:2)
Zápas sa hral na ťažkom a suchom teréne. Hostia si umnou hrou vytvorili niekoľko gólových šancí, z ktorých dve využili. Druhý polčas sa dohrával medzi šestnástkami. Góly: Almáši, R. Gogora. TJ: Senci, M. Rafael, Bránik, Fázik, D. Varga, D. Rafael (C), P. Varga, A. Šebo, Benec, P. Rafael, Koncz. Str.: D. Rafael, I. Seneši. KFC: J. Hajtó, M. Hajtó, I. Gogora, Zdychavský, Kúdela, Almáši, R. Gogora, Čontoš, Molnár, Hegedüs (C), Bogár. Str.: Rafael, Švec, Šipoš, Boháč, Mikuláš. Diváci: 50.

Nový Tekov – Hontianska Vrbica 1:0 (0:0)
Úvod zápasu bol z oboch strán rozpačitý. Domáci pod tlakom predchádzajúcej prehry chceli naplno bodovať, hostia bez 5 hráčov základnej zostavy tiež veľa hry neukázali, ale ako prvý si vytvorili vážnejšie šance. Svoje šance zahodili Kelemen a Valentík. Druhý polčas sa niesol v znamení miernej prevahy Vrbičanov, avšak domáci gólman bol proti, ktorý chytal vyslovene na bránkovej čiare. Vo futbale platí staré známe pravidlo nedáš dostaneš a na domácich sa v nadstavenom čase usmiala šťastena, keď po zlom odkope hosťujúceho obrancu a strelou pomedzi nohy brankára prepašovali loptu do brány. Góly: D. Nagy. TJ: Vojtek, Torok, Jančo, M. Nagy, D. Nagy, Lojek, Taňaši, T. Chlpík, Drienovský, Šipoš, Palic (C). Str.: J. Chlpík, Kollár. Družst.: Baniar, Páchnik, Horský (C), Kováčik, Chudý, Kelemen, Valentík, Hovan, Maňuš, Janček, Laczko. Str.: Frtús. Diváci: 85

Starý Tekov – Čajkov 0:2 (0:0)
Domáci v prvom polčase dominovali, vytvorili si veľa šancí, ale nepodarilo sa im ich premeniť. Po zmene strán sa domáci snažili opäť dominovať, vytvorili si niekoľko šancí, ktoré nevyužili. Následne prišlo vylúčenie hráča a súper začal domácich trestať, začali využívať svoje šance a nátlakovú hru. Domáci tak prehrali 0:2. Góly: S. Červenák, Molnár. ŠK ST: M. Kúdela, Badík, Žabka, D. Kúdela, Bagala, M. Žilka, L. Kúdela, Šumeraj (C), Falat, Jakubík, Paštrnák. Str.: Seneši, Huszár, Halabuk, Hostinský, Medovič. ŠK: Horniak, Babinec, Tuhý, Nichta, Muráni, Valkovič, Mališ (C), S. Červenák, Ivanič, A. Červenák, Klinčok. Str.: T. Žilka, Chlebo, Síkeľa, Molnár. Diváci: 105.

Jur nad Hronom – Žemberovce 3:9 (2:3)
Domáci sa vytiahli proti favoritovi a podali obetavý výkon, aj keď výsledok tomu nenasvedčuje. Za stavu 1:1 trafil domáci hráč tyčku a z následného protiútoku skórovali hostia na 1:2. V druhom polčase bol priebeh hry rovnaký. Hostia potrestali všetky zaváhania domácej obrany. Domáci nehrali zle, ale hostia boli lepší a presnejší. Góly: Magda (11m), Franko, Štrbka – Klačko 2, Vanya 2, Petráš (11m), Molnár, Mazúch, Varga, Šikeť. FK: Farkaš, Gödölley, Franko, Magda, M. Bodnárik, Szülényi, Štrbka, Šulyan (C), Kiss, Mikloš, Gatial. Str.: Belluš, Šuba, Pastier, Prišťák. OFK: Berkeš, Molnár, Klačko, T. Vanya (C), Slúka, Tóth, Levák, Čík, Rádik, Petráš, Frajka. Str.: Šikeť, Mazúch, Ferencz, Varga. Diváci: 120.

Horné Turovce – Pohronský Ruskov 6:0 (3:0)
Úvod zápasu začali domáci veľmi dobre, keď už v úvodných 10 minútach viedli 2:0. Hostia sa trochu prebrali, vytvorili si niekoľko šancí, ale všetko pozahadzovali. Naopak dostali gól do šatne na 3:0. Druhý polčas sa už len dohrával, domáci hrali jednoducho a do konca zápasu ešte strelili 3 góly. Góly: Štec 3, G. Nagy, Nanias, Nádaždy. TJ: Berkula, Mintál, F. Zsóka, Nanias, Benčok, G. Nagy (C), L. Nádaždy, E. Nagy, Štec, Goral, Matyó. Str.: Csala, Záchenský, D. Nádaždy. OFC: Gažo, Janko, Štugel, Juhász, Szusztor (C), Keil, Csicsó, Simon, P. Balog, Babec, M. Balog. Str.: Takács, Maczák, Farkas, Mikeš. Diváci: 58.

16. Jur n. Hr. 3 0 0 3 3:15 0 (-6)

Prečítajte si tiež: Kalná uhrala bod proti bývalému súperovi slávnej FC Barcelona Čítajte

II. trieda – 3. kolo

Veľké Kozmálovce – Sikenica 2:3 (1:2), Valko, Bujna – Straňák 2, Zlatner.
Domáci nastúpili bez viacerých opôr. Súper hral veľmi dobrý kombinačný futbal a z toho pramenil aj ich prvý gól. Následne sa domácim podarilo vyrovnať z brejku na 1:1. Ešte do polčasu však hostia opäť išli do vedenia. Hosťom sa zranil stredný záložník a o desať minút sa domácim podarilo vyrovnať. Rozhodujúci gól však prišiel v 81. minúte a následne si už hostia svoje víťazstvom ustrážili.

Veľké Turovce – Hontianske Trsťany 6:1 (4:0), Péter 2, Suchánsky 2, Bazsó, Annuš – P. Drapka.
Hostia mohli hneď v úvode vyhrávať o dva góly, nedokázali však premeniť svoje tutovky. To sa im nakoniec vypomstilo, keď sa domáci ešte do polčasu ujali štvorgólového vedenia. V druhom dejstve sa už prakticky len dohrávalo v kludnom tempe. V závere sa ešte hosťom podarilo vsietiť aspoň čestný gól na 6:1.

Čata – Tekovské Lužany 4:2 (3:1), Horňák, Czibula, Hudák, Szöcs – Židó 2.
V prvom polčase sa domáci rýchlo ujali trojgólového vedenia. Následne hostia zmenili hru a začali hrať lepšie. Výsledkom však bolo len zníženie na polčasových 3:1. V 77. minúte Židó svojim druhým presným zásahom znížil na rozdiel jediného gólu, ale domáci o dve minúty poistili svoje vedenie na konečných 4:2.

Mýtne Ludany – Pukanec 3:0 (2:0), Švajda, Balázs, Kováč.
Hostia pricestovali do Ludán v oklieštenej zostave, keď na trávnik vybehli len desiati. Domáci hrali prakticky len na jednu bránku a ešte do polčasu vsietili dva góly. Pukanec pôsobil odovzdaným dojmom a ešte v druhom dejstve inkasoval na konečných 3:0. V zápase podal dobrý výkon aj hlavný rozhodca.

Ipeľský Sokolec – Malé Kozmálovce 4:1 (0:1), D. Varga 2, Pavelka, Rák – Kocúrik.
V prvých 20 minútach mali domáci prevahu, ale následne sa hra vyrovnala. Prvú veľkú šancu zahodil domáci Rák, ktorý išiel sám na bránu, no nedal. Hostia zo svojej druhej šance vsietili vedúci gól zápasu. Sokolec mal raketový vstup do druhého polčasu, keď v rozpätí 53. a 65. minúty strelili štyri góly. Krásnymi dvoma gólmi sa prezentoval Daniel Varga. Hostia už v závere nedokázali s výsledkom nič urobiť. Domáci sa prekvapujúco zaradili na čelo tabuľky druhej triedy.

Bory – Plášťovce 1:1 (0:0), Janeček (11 m) – Kindricz (11 m).
Do Borov pricestovalo kvalitné mužstvo, ktoré ešte minulú sezónu hralo najvyššiu okresnú súťaž. Domáci sa síce snažili, ale hostia hrali rýchly futbal. Svoje minúty mali aj domáci futbalisti a po čistej penalte na Janečeka sa aj ujali vedenia. Vyrovnanie prišlo až minúte pred koncom po penalte Kindricza, ktorý zabezpečil zisk bodu pre Plášťovce. Remíza bola v zápase zaslúžená.

Ipeľské Úľany – Keť 3:2 (0:0), Jánoska (11 m), Morvai, R. Antalicz.
Od úvodu to bol vyrovnaný zápas z oboch strán. V polčase boli lepší hostia, domácim výborne zachytal ich brankár. V druhom dejstve sa hostia ujali vedenia, ale následne sa domáci prebrali a v rozpätí 15 minút strelili tri góly. Keď sa zdalo, že je už o všetkom rozhodnuté, tak ešte hostia zdramatizovali zápas gólom na 3:2 po chybe brankára. Skóre sa už však nemenilo a tak si Úľany pripísali druhé víťazstvo v novej sezóne.

Vyškovce nad Ipľom – Šarovce 2:3 (2:1), Topán, Škriniar – M. Horváth, R. Horváth, vlastný.
Vo vyrovnanom zápase sa Vyškovce predstavili proti nováčikovi zo Šaroviec. Domáci síce išli do šatne z vedením, ale hneď po zmene strán si strelili vlastný gól. Hostia sa snažili o tri body a využili chyby v obrane domácich futbalistov. Víťazný gól strelili v 58. minúte.

III. trieda – 1. kolo

Čaka – Tupá 9:0 (3:0), M. Fábry 5, Sádovský, J. Fábry, Orša, Ondrušek.
Čata v prvom domácom zápase privítala hráčov Tupej. Od úvodu boli domáci lepší, súper sa na veľa nezmohol. Do polčasu sa podarilo domácim trikrát skórovať, ale aj veľa šancí zaho