FUTBAL V OKRESE LEVICE: Attila Csenger strelil Tupej šesť gólov. Tlmače sú opäť na čele okresu

Prinášame vám aktuálny podrobný prehľad futbalového diania v okresnom futbale od ObM až po III. triedu v podobe komentárov a tabuliek.

Futbalisti Tlmáč sa opäť prebojovali na čelo najvyššej okresnej súťaže. Futbalisti Tlmáč sa opäť prebojovali na čelo najvyššej okresnej súťaže. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ: JOZEF BEDEJ)
SkryťVypnúť reklamu

ObM – 11. kolo

Tlmače – Čajkov 3:0 (0:0)
V úvode zápasu hostia nepremenili pokutový kop. Domáci boli v prvom polčase lepší vo vytváraní šancí, ale hostia boli herne lepší v poli. V druhom polčase v 50. minúte odpískal rozhodca pokutový kop, pri ktorom dal hosťujúcim hráčom dve červené karty. Šancu na otvorenie skóre využil Marek Tóth, ktorý pokutový kop bezpečne premenil. Paradoxne aj o deviatich hráčoch boli hostia stále herne lepší, ale v závere zápasu sa domácim hráčom podarilo streliť ešte dva góly zásluhou Chlpíka a vyhrali 3:0.
Góly: Chlpík 2, M. Tóth (11m). FKM: Nemček, Dosedla, Tököly, E. Tóth, M. Tóth (C), Bombala, Gregor, Szép, Rosinský, Chlpík, Martinka. Str.: Homola, Mlynárik, Coloň, Lacko. ŠK: Horniak, A. Červenák, Tuhý, Pompoš, Muráni, Valkovič, Hnilica, Mališ (C), Molnár, S. Červenák, Klinčok. Str.: Síkeľa, Ivanič, Babinec. Diváci: 143.

Lok – Plavé Vozokany 1:3 (0:1)
Zápas začal z obidvoch strán veľmi opatrne, ale už v 20. minúte prišli hostia o brankára, keď mimo pokutového územia fauloval domáceho hráča. Loku to skôr uškodilo ako pomohlo a o päť minút neskôr inkasovali prvý gól. V druhom polčase domáci chceli nepriaznivý stav otočiť, ale hneď v prvej minúte dostali gól na 0:2. Po góle domáci búšili do súpera, hostia sa prakticky zatvorili na vlastnej polovici a rozumnou hrou zachytávali útoky. Z ojedinelého útoku sa hosťom podarilo zvýšiť na 0:3. Domácim sa v závere zápasu podarilo skorigovať stav stretnutia zásluhou Števka na 1:3.
Góly: R. Števko – Srna 2, Šál. TJ: Mészáros, Rosipal, Kačur, R. Števko, M. Kollár, Kollár (C), Kiss, M. Števko, Pleva, Tóth, Birdáč. Str.: Marton, Mihajlovič. ŠK: Maruniak, Krivočenko, Birdáč, R. Bandzi, Brusznyai, A. Beňuš (C), Šál, Meiling, Kósa, Srna, Styecz. Str.: Buchlovič, M. Bandzi, Páchnik. Diváci: 50.

Želiezovce – Nový Tekov 8:0 (5:0)
Zápas mal jednoznačný priebeh. Domáci zužitkovali už v prvom polčase množstvo šancí, ktoré si vypracovali. Do polčasu strelili päť gólov a schuti si zahrali. Predčili súpera po všetkých stránkach a zahodili ešte štyri čisté, gólové šance. Súper nastrelil dve tyčky, ale domáci jednoznačne dominovali v zápase. Góly padali po krásnych kombinačných akciách. V druhom polčase dokázali streliť ešte tri góly.
Góly: Dulai 4, Dobiáš 2, Rotík, Molnár. MŠK: Straňák, Muller, Gonda, Klimaj, Trávnik, Kristofóli, Rotík, Dobiaš, Burin, Dulai (C), Tóth. Str.: Čík, Molnár, Kurali, Csenger. TJ: Vojtek, Torok, Drienovský, Jančo, Chlpík, Havran, Lojek, Taňaši, Chlpík, Šipoš, Palic (C). Str.: Ivančo. Diváci: 100.

Pohronský Ruskov – Hronské Kľačany 6:1 (3:1)
Domáci už museli na svojom trávniku zabodovať. Do Ruskova prišiel hrateľný súper. Od začiatku zápasu sa domáci hráči usadili na polovici súpera a dostali sa do vedenia už v 7. minúte gólom Lacka. No po hrubej chybe v obrane inkasovali o minútu neskôr gól na 1:1. Chvíľku trvalo, kým sa zo šoku zobudili, ale potom domáci hráči prebrali iniciatívu a otázkou bol už len výsledok. Hostia ukázali málo. Domáci mali ešte niekoľko šancí, ale celkový obraz hry zodpovedá výsledku.
Góly: Keil 2, Lacko, Simon, Farkas, vlastný – Adam. TJ: Gažo, M. Balog, Farkas, Janko, Babec (C), Keil, Csicsó, Lacko, Štugel, Juhász, Simon. Str.: Szusztor, Maczák, Takács, Döményi, Farkaš. SC: Kóša, Uhnák, Lukáč, Šabík, Valach, Mlynka, Melicher, Kulčár, Szabó (C), Adam, Begáni. Str.: Kollár. Diváci: 66.

Jur nad Hronom – Starý Tekov 1:0 (0:0)
Domáci sa dobre pripravili na kvalitného súpera, aj keď obidve mužstvá sa nachádzajú na spodku tabuľky. Hostia zo začiatku pozahadzovali dve, tri šance a následne sa osmelili aj domáci. Vypracovali si gólovú šancu, ktorú však nepremenili. V druhom polčase hostia pokračovali v zahadzovaní šancí, no naopak domácim vyšla jedna krásna akcia a Lietava rozhodol o troch bodoch pre domácich. Domáci Jur nad Hronom podržal dobre chytajúci brankár. Za svoj výkon si zaslúži pochvalu aj hlavný rozhodca.
Góly: Lietava. FK: Belluš, Magda, M. Bodnárik, Bálint, Franko, Pastier, Lietava, J. Bodnárik (C), Szülényi, Urbanček, Gatial. Str.: Oračko, Ižold, Štrbka. ŠK: M. Kúdela, Seneši, Žabka, Badík, Falat, B. Halabuk, Žilka, Šumeraj (C), Hostinský, Jakubík, Martinček. Str.: L. Kúdela, Kosorín, Paštrnák. Diváci: 50.

Prečítajte si tiež: FUTBAL V OKRESE LEVICE: Hontianska Vrbica je novým lídrom ObM. Hráči Starého Tekova sa odrazil od dna Čítajte

Horné Turovce – Hronské Kosihy 6:4 (4:2)
Už začiatok zápasu ukázal, že zápas v Turovciach bude neobyčajný. Domáci už prakticky v 15. minúte viedli 3:0, ale hostia sa nevzdávali. Ešte do polčasu dokázali streliť dva góly. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, stále sa hral obojstranný, útočný futbal. Domáci síce viedli 4:2, ale hosťom sa podarilo vyrovnať na 4:4. Koniec zápasu zase patril domácim, keď o troch bodoch rozhodol štvorgólový Gabriel Nagy. Pre nezainteresovaného diváka to bol výborný zápas.
Góly: G. Nagy 4, Nanias, vlastný – P. Rafael, P. Varga, D. Varga, Seneši. Družst.: Berkula, Mintál, Patai, Sťahula (C), Nanias, Benčok, G. Nagy, E. Nagy, Štec, Matyó, Goral. Str.: Csala, Goral. TJ: M. Šebo, M. Rafael, D. Rafael, Fázik, D. Varga, Rafael, P. Varga, Benec, P. Rafael (C), Koncz. Str.: Seneši, Senci. Diváci: 75.

Nová Dedina – Kalná nad Hronom B 1:0 (1:0)
V Novej Dedine sa hral od začiatku vyrovnaný duel. Domáci si vytvorili viacero gólových šancí. Jednu z nich využil Štefan Mráz v 20. minúte. Potom akoby hráči Novej Dediny zaspali a hra sa vyrovnala. Prvý polčas skončil za stavu 1:0. V druhom polčase hostia chceli minimálne vyrovnať. Tlačili sa dopredu, ale mali len málo šancí, ktoré nevyužili. Domáci taktiež spálili nejaké šance, takže o konečnom výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase.
Góly: Mráz. ŠK: Mizerák, Bob, Harmady (C), Šebo, Knoška, Slušný, Kolen, Frtús, Obert, Jurík, Mráz. Str.: Kotos, Salaj, Selka. KFC: J. Hajtó (C), Cigáň, Boháč, M. Hajtó, Zdychavský, Čontoš, R. Gogora, Kúdela, Molnár, Hegedüs, Bogár. Str.: Almáši, Mikuláš, I. Gogora. Diváci: 100.

Žemberovce – Hontianska Vrbica 2:2 (1:2)
Domáci hráči sa ujali vedenia hneď v prvej minúte po štandardnej situácii Klačkom. Čo im asi uškodilo, lebo v zápätí hostia nastrelili konštrukciu brány a postupne prevzali iniciatívu. V prvom polčase boli lepší a do prestávky sa im podarilo otočiť stav na 1:2. Po prestávke lepšie z kabíny nabudení, domáci hráči, ktorí boli aktívnejší a nepustili súpera k ničomu. Zásluhou Tomáša Vanyu sa domácim podarilo vyrovnať. Následne mali hráči Žemberoviec ešte niekoľko šancí, aby strhli víťazstvo na svoju stranu, no nedokázali ich premeniť. V závere zápasu to mohlo domácich mrzieť, ale hostia v poslednej minúte zahodili čistú gólovú šancu. Zápas sa nakoniec skončil spravodlivou remízou.
Góly: Klačko, Vanya – Kelemen, Adami (11m). OFK: Lipiansky, Molnár, Klačko, Čík, Petráš, Levák, Tóth, Varga, Slúka, Vanya (C), Frajka. Str.: Mazúch, Ferencz. TJ: Baniar, Chudý, Kelemen, Janček, Páchnik, Valentík, Horský (C), Liska, Kováčik, Guláš, Adami. Str.: Pilinský, Kačmárik. Diváci: 180.

1. Tlmače 11 9 0 2 27:13 27 (+12)
2. H. Vrbica 11 8 2 1 29:9 26 (+11)
3. Pl. Vozokany 11 7 3 1 35:20 24 (+9)
4. Kalná n./Hr. B 11 7 2 2 28:11 23 (+8)

II. trieda – 11. kolo

Šarovce – Veľké Turovce 4:1 (2:0), Tóth, Vnad, M. Horváth, R. Horváth.
Hráči Šaroviec museli odohrať svoje domáce stretnutie v Novom Tekove kvôli dištancu od zväzu. Pricestovali len desiati, ale aj tak si vypracovali tlak, no aj host