AKTUALITA: Ligové trávniky v okrese sa zaplnili. Nováčik ObM s vysokou prehrou

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM a II. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v pondelkovom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Hontianska Vrbica doma zdolala Nový Tekov.Hontianska Vrbica doma zdolala Nový Tekov. (Zdroj: Erika Hengeričová)

ObM ObFZ Levice - 1. kolo

Hontianska Vrbica – Nový Tekov 2:0 (0:0)

Prvý polčas sa niesol v otvorenej hre obidvoch mužstiev. Vrbičania mali viac z hry, ale svoje šance nepremieňali. Hostia sa tiež dostávali do streleckých pokusov, avšak gól v polčase nepadol. Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním niečo so zápasom spraviť, súpera pritlačili, ale hostia sa rozumne bránili. Domáci zahadzovali šancu za šancov až prišiel záver zápasu, kde rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve. Inak to bol zápas priemerný, viac sa niesol v bojovnom duchu. Hostia predviedli bojovný výkon, ale dnes im to na body nestačilo. Góly: 87. Adami, 90. Kačmárik, 100 divákov. TJ: Balogh – L. Páchnik, Janček, Liska (70. Kelemen), Horský, Kováčik, D. Páchnik, Kalman, Marton (79. Kačmárik), Adami, Pilinský. Družst.: Vojtek – Jančo, J. Chlpík, Pleva, Kuruc, Havran, T. Chlpík, Molnár, Baláž, Tóth, Torok (76. Mikuláš)

Starý Tekov – Hontianske Trsťany 1:1 (0:0)

Zápas priniesol súboj domácich proti brankárovi hostí. Už po prvých 20. minútach sa hralo len na jednu bránu. Domáci zahodili množstvo šancí, hosťujúci brankár ich úplne vychytal. V 65. minúte išli domáci do vedenia 1:0, ale v 90. minúte po štandardnej situácii hostia vyrovnali na 1:1, keď sa po ojedinelej akcií dostali na polovicu domácich.
Góly: 68. Tóth – 90. Meňuš, 99 divákov. ŠK: M. Kúdela – J. Kúdela, Škorec, Medovič, Šumeraj, Žilka (87. Kováč), Tóth, Nespešný, B. Halabuk (80. Seneši), Hostinský, D. Kúdela (57. Mucha). TJ: Fabian – M. Mažgút, Farion, O. Suba, Hoško (34. Berényi), Piatrik, I. Suba (72. Meňuš), P. Drapka, M. Drapka (89. Čerba), Gajdoš, Gregáň

Veľké Turovce – Plavé Vozokany 2:10 (0:6)
Hostia nastúpili na stretnutie v plnej sile a od úvodu potvrdzovali svoju vysokú kvalitu. Prvý gól dali v 3. minúte a v 23. minúte už bolo hrozivých 0:5. Domáci po druhom inkasovanom góle padli do hlbokej letargie, z ktorej sa prebrali až na záverečných 20 minút, keď sa im trošku podarilo skorigovať výsledok. Góly: 76. Varga, 81. Jaďud – 4. Buchlovič, 13., 15., 61. a 63. Meiling, 18. a 44. Laktiš, 22. Šál, 49. a 58. Srna, 74 divákov. TJ: Konc – Tóth (65. Jaďud), Bazsó, Püspöky, Gyenes (26. Szendrei), Varga, Jaďuď, Nagy, Péter, Suchánsky, Balázs. ŠK: Maruniak (63. L. Buchlovič) – Krivočenko, Šál (46. A. Beňuš), L. Buchlovič (65. Tóth), Brusznyai, R. Bandzi (46. Hudák), Meiling, M. Laktiš, P. Laktiš, Srna, Janko (76. M. Bandzi).

Čajkov – Pohronský Ruskov 5:0 (1:0)
Futbalisti Čajkova privítali v prvom kole na svojom štadióne hráčov Pohronského Ruskova. Úvod zápasu patril domácim, ktorí sa v 10. minúte ujali vedenia zásluhou Ivana Tužinského. Do polčasu už gól nepadol. V druhom polčase domáci ovládli hru a gólmi Kúdelu, Červenáka, Rakicu a druhým gólom Tužinského v zápase zdolali svojho súpera jednoznačne 5:0. Góly: 10. a 61. Tužinský, 49. Kúdela, 55. A. Červenák, 63. Rakica, 104 divákov. ŠK: Horniak – Tuhý (73. Molnár), Martinka, Fríbert, Lacko (73. Chlebo), Kúdela (58. Pompoš), Nichta, S. Červenák, Rakica (77. Ivanič), Tužinský, A. Červenák (58. Klinčok). TJ: Kiss – Babec, Juhász (46. Farkaš), Csicsó (46. Lacko), Neznánszki, Szusztor (86. Mikeš), Paluška (64. Šánta), Toráč, Pálinkáš, Forró (77. Balog), Molnár.

Hronské Kosihy – Kalná nad Hronom B 4:0 (2:0)
Domáci odpálili novú sezónu vo veľkom štýle jednak na ihrisku, ale aj v hladisku. Hráči oboch mužstiev sa za to odvďačili a na prvé kolo to bol kvalitný zápas. Hosťom sa nedá uprieť snaha, ale kvalita bola jednoznačne na strane domácich, ktorí keď sa ujali vedenia, po fantastickon prvom polčase, hostí k ničomu nepripustili. Svoje víťazstvo už len zveladili v druhom polčase, ale vďaka patrí aj hosťom a svojim výkonom do tohto zápasu zapadol aj rozhodca, ktorý podal veľmi dobrý výkon. Góly: 25. a 49. P. Rafael, 34. Kováč, 55. Fázik(z11m), 99 divákov. TJ: Bielik – M. Rafael, D. Rafael (80. Seneši), Fázik (66. Mráz), Varga (85. Stribula), Kupča, P. Rafael (88. Čenger), Šebo, Mikula, D. Rafael (80. Seneši), Kováč. KFC: Gabrhel – Hajtó, Zdychavský (58. J. Rafael), P. Cigáň (59. Boháč), I. Gogora, Čontoš, P. Cigáň (59. Boháč), Kúdela, Rapavý, R. Gogora, Almáši (71. Koška)

Hronské Kľačany – Žemberovce 0:0.
V Hronských Kľačanoch sa hral futbal na vysokej úrovni. V prvom polčase oba tímy hrali zo zabezpečenej obrany z čoho vyplynulo aj málo šancí na oboch stranách. Druhý polčas sa začal hrať otvorenejší a po nepremenenom samostatnom úniku domácich mal aj súper tri čisté šance, ktoré tiež nepremenil. Po 90. minútach sa zrodila bezgólová remíza 0:0. 97 divákov. SC: Molnár – Uhnák, Brezina, Zaujec (87. Slušný), Bôžik, M. Adam (62. Begáni), Titurus (77. Medovič), Švajko (62. Kováčik), Szabó, M. Adam (62. Begáni), Ivančo. OFK: Kučerka – Petráš, Klačko, Varga, Knoška, Magda, Mazúch, Šikeť, Slúka, Vanya, Tereň.

Nová Dedina – Jur nad Hronom 2:0 (0:0)
V prvom zápase sezóny sa najprv domáci hľadali na ihrisku, ale boli lepší ako hostia. Vytvorili si aj zopár šancí, ktoré ale nevyužili, a preto sa prvý polčas skončil 0:0. V druhom polčase sa v 56. minúte presadil Selka a o dve minúty aj Šebo. Hostia po góloch hrali odovzdane, v závere chceli niečo urobiť so zápasom, ale gól sa im už nepodarilo vsietiť. Góly: 56. Selka, 58. Šebo, neznámy divákov. ŠK: Kotos – Slušný, Harmady, Bob, Šebo, Selka, Pšenák, P. Salaj, J. Salaj, Jurík, Frtús. FK: Mikula (75. Pristyák) – Gödölley (60. Szülényi), Bodnárik, Franko, Valkovič, Krenčan, Šulyan (78. Pančo), Pastier (75. Ryboš), Lietava (88. Urbanček), Prišťák, Trgiňa.

Tlmače – Horné Túrovce 4:4 (0:3)
Prvý polčas bol z domácej strany zlý, keď sa mužstvo po obmene kádra postupne zohrávalo. Hosťom sa podarilo streliť tri góly, keď domáci horeli vo vlastnej obrannej činnosti. Na začiatku druhého polčasu pridali hostia na 0:4, čo domácich zobudilo a v 56. minúte strelil svoj prvý gól Marek Tóth. V 59. minúte dostal hosťujúci Zsóka červenú kartu, keď stiahol v samostatnom nájazde domáceho hráča. Následne Tlmače dokázali streliť tri góly, keď sa dvakrát presadil Marek Tóth, čim uzavrel svoj hetrik a jeden gól si zrazili hostia do vlastnej brány. Zápas skončil zaslúženou remízou. Hostia hrali veľmi dobre v prvom polčase, domáci naopak v druhom. Góly: 56., 70. a 90. Tóth, 67. Mintál(vl.gol) – 9. Nagy, 19. a 37. Nanias, 47. Goral, 100 divákov. FKM: Mészáros – Líška (74. Homola), Tököly, Páldi, Švec (78. Spasič), Tóth, Pleva, Gregor, Ištván (60. Dorák), Kosmály, Pišky. TJ: Ďurás – Mintál, Pásztor (81. Matyó), Zsóka, Sťahula, D. Nagy, Nanias, G. Nagy, L. Nádaždy, M. Goral (78. Varga), Záchenský (46. P. Goral).

1. Pl. Vozokany 1 1 0 0 10:2 3
2. Čajkov 1 1 0 0 5:0 3
3. Hr. Kosihy 1 1 0 0 4:0 3
4. N. Dedina 1 1 0 0 2:0 3
H. Vrbica 1 1 0 0 2:0 3
6. H. Turovce 1 0 1 0 4:4 1
Tlmače 1 0 1 0 4:4 1
8. St. Tekov 1 0 1 0 1:1 1