AKTUALITA: Vozokany opäť s vysokým víťazstvom. Plášťovce bez straty vedú II. triedu

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM a II. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v pondelkovom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Liga v okrese pokračovala druhým kolom.Liga v okrese pokračovala druhým kolom. (Zdroj: Ilustračné foto: Jozef Bedej)

ObM Levice - 2. kolo

Pohronský Ruskov – Nový Tekov 5:0 (4:0). Domáci boli od začiatku na lopte, vychádzala im kombinačná hra, z ktorej gólovo profitovali. Hostia sa zmohli len na niekoľko krátkych pasáží, kedy mali loptu. Už prvý polčas rozhodol o víťazovi zápasu. Dvomi gólmi sa presadil Forró a po jednom pridali Toráč a M. Balog. V druhom polčase tempo hry trochu upadlo aj v dôsledku horúceho počasia, napriek tomu si domáci vytvorili niekoľko príležitostí, ale dokázali premeniť iba penaltu, ktorú premenil Forró a po zranení zaznamenal hetrik. Góly: 10. a 34. Forró, 17. Toráč, 20. M. Balog, 60. Forró (11 m), 85 divákov. Slavoj: Gažo – Csenger, M. Balog (46. Csicsó), Farkas (71. Šánta), Štugel, Juhász (60. Molnár), Szusztor, Paluška (83. Farkaš), Toráč, Pálinkáš, Forró (68. P. Balog). TJ: Vojtek – Húdik, Jančo, J. Chlpík, Pleva (39. Barok), Havran, T. Chlpík, Molnár, Baláž, Mikuláš, Palic.

Horné Turovce – Hontianska Vrbica 0:2 (0:1) . V Horných Turovciach sa na nie veľmi kvalitnom ihrisku hral obojstranne útočný futbal. Šance mali hosťujúci hráči, ktorí ich však trestuhodne zahadzovali. Domáci sa snažili nátlakovou hrou získavať prevahu, ale čistú gólovú šancu si nevypracovali. Na konci prvého polčasu sa hostia dostali do výhodnej gólovej pozície, ktorú premenil Kalman po priamom kope a hostí dostal do vedenia 0:1. Úvod druhého polčasu sa niesol hneď v obrovskej šanci, keď Adami sám pred brankárom domácich minul. Turovce sa snažili s výsledkom niečo urobiť, ale boli to hostia, ktorí z rýchleho brejku zvyšovali na 0:2. V týchto fázach domáci hrali chaoticky. Honťania mohli ísť do vedenia 0:3 ale nariadenú penaltu nepremenili. Z pohľadu bojovnosti a výsledku ide o zaslúžené víťazstvo Honťanov. Góly: 44. Kalman, 65. Janček, 100 divákov. TJ: Csala (46. Ďurás) – Mintál, Pásztor (68. L. Nádaždy), Sťahula, D. Nagy, Nanias, G. Nagy, M. Goral, Záchenský, Benčok (55. P. Goral), Fabián. Družst.: Kelemen – Páchnik (85. Laczko), Kováčik, Janček, Liska, Horský, Marton, Adami, Kačmárik, Pilinský, Kalman.

Súvisiaci článok AKTUALITA: Ligové trávniky v okrese sa zaplnili. Nováčik ObM s vysokou prehrou Čítajte

Jur nad Hronom – Tlmače 1:1 (0:1). V zápase dvoch slabých mužstiev sa zrodili len dve penalty, ktoré boli diskutabilné. Zápas bol bez výraznejšej šance. Rozhodcovia zapadli do podpriemeru, hlavne asistent rozhodcu, ktorý dvakrát poškodil domácim. Napriek tomu zápas skončil spravodlivou remízou. Góly: 78. Krenčan (11 m) – 20. Tóth (11 m), 75 divákov. FK: Mikula – Gödölley, Bodnárik, Franko, Valkovič, Krenčan, Pastier, Lietava (78. Urbanček), Trgiňa, Štrbka (72. Bálint), Ryboš (55. Szülényi). FKM: Mészáros – Tököly, Dorák (34. Homola), Páldi, Švec (86. Coloň), Tóth, Spasič (72. Bombala), Gregor, Šuránsky, Kosmály, Pišky.

Žemberovce – Nová Dedina 4:3 (2:2). V úmornom teple domáci nezachytili úvod zápasu a v 6. a 15. minúte inkasovali góly z rýchlych protiútokov. Následne sa trošku prebudili a do polčasu vyrovnali na 2:2. V druhom polčase začali Žemberovce s náporom, keď zvýšili na 3:2, avšak hosťom sa z ďalšieho protiútoku podarilo vyrovnať na 3:3. V poslednej minúte zápasu po krásnom úniku mladého Bajnoviča a krížnom centri popred bránu Klačko rozhodol zápas a stanovil na konečných 4:3. Domáci chvália výkon hostí a aj výkony obidvoch rozhodcov. Góly: 15. Slúka, 29. Szabo, 53. Vanya, 89. Klačko – 6. a 13. J. Salaj, 72. Bob, 100 divákov. OFK: Berkeš – Petráš, Klačko, Varga, Knoška (77. Mikula), Magda (90. Šikeť), Mazúch, Slúka, Čík, Szabo (46. Vanya), Bajnovič. ŠK: Kotos – Slušný, Harmady, Bob, Šebo (84. Valentík), Selka, Pšenák, P. Salaj, J. Salaj, Frtús (42. Mráz), Dubovský (90. Dobrovič).

Kalná nad Hronom muži B – Starý Tekov 1:3 (0:1). Kalná privítala na svojom štadióne Starý Tekov a od začiatku sa snažili napraviť výsledok z predošlého kola V bojovnom zápase sa hosťom však podarilo ísť do vedenia, keď pokutový kop premenil D. Kúdela. Do polčasu sa skóre nemenilo, ale v 58. minúte mali možnosť zahrať pokutový kop aj domáci. K lopte sa postavil R. Gogora, ktorý svoj kop premenil. Hostia však už o 6 minút strhli stav zápasu, keď pekný gól strelil Seneši. Gólovú bodku za zápasom dal šikovný Hostinský a rozhodol tak o víťazstve hostí 1:3. Góly: 58. R. Gogora (11 m) – 14. D. Kúdela (11 m), 64. Seneši, 66. Hostinský, 120 divákov. KFC: Čardáš – I. Gogora, Hajtó, Rafael (82. Koška), Kúdela, Čontoš, Rapavý, R. Gogora, Izák (73. Zdychavský), Almáši (76. Šipoš), Paštrnák. ŠK: M. Kúdela – J. Kúdela, Babinec, Škorec, Tóth, Bagala, Nespešný, D. Kúdela, Seneši, Hostinský, Halabuk (46. Horniak).

Plavé Vozokany – Hronské Kosihy 7:2 (3:0). Od začiatku zápasu boli domáci jednoznačne lepším mužstvom na ihrisku, otázkou bol len konečný výsledok zápasu. Už v prvom polčase domáci strelili tri góly. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil a až po prestriedaní domácich, hostia skorigovali skóre na 7:2. Ale inak zápas bol jasnou záležitosťou domácich. Góly: 18. a 57. Srna, 23., 42. a 55. Meiling, 64. a 74. Šál – 53. a 89. Rafael, 100 divákov. ŠK: Maruniak (77. L. Buchlovič) – Krivočenko, Šál, L. Buchlovič, Brusznyai, Meiling (74. M. Buchlovič), M. Laktiš (65. A. Beňuš), P. Laktiš, Srna (77. M. Bandzi), Janko, Hudák (73. R. Bandzi). TJ: Bielik – M. Rafael, D. Rafael (80. Čenger), Kupča, Varga, A. Šebo, P. Rafael, Mikula, Mráz (68. Seneši), D. Rafael (80. Čenger), Kováč.

Čajkov – Veľké Turovce 6:1 (3:0). Od úvodného hvizdu rozhodcu sa prakticky hralo na jednu bránu. Domáci mali obrovskú prevahu, hrali technicky kombinačný futbal. Do polčasu si vytvorili trojgólový náskok. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. V závere sa osmelili aj hostia, podarilo sa im znížiť z pokutového kopu. Góly: 3. Tužinský, 27. Kúdela, 42. S. Červenák (11 m), 62. a 68. Klinčok, 64. Lacko – 79. Varga (11 m), 55 divákov. ŠK: Horniak – Tuhý (70. Chlebo), Martinka, Fríbert (49. A. Červenák), Lacko (70. Molnár), Kúdela (57. Klinčok), Nichta, Mališ, Rakica (70. Ivanič), S. Červenák, Tužinský. TJ: Ozank – Šaliga (29. Jaďud), Bazsó, Püspöky, Szendrei, Varga, Balog, Nagy, Suchánsky, Péter, Pintér.

II. trieda Levice - 2. kolo

Tekovské Lužany – Čata 2:4 (1:3), Kósa 2 – Rák 2, Cymorek, Szabó. Domáce mužstvo stroskotalo na zahadzovaných šanciach, ktoré sa dali počítať na desiatky a to bolo pre Lužany flustrujúce. Hostia mali v prvom polčase tri šance a všetky sa im podarilo premeniť. Domáci síce vyhrávali 1:0 a keby bolo za nasledujúcich 25 minút 3:0, tak nikto nemohol povedať ani slovo. Následne prišiel protiútok, po ktorom Čata vyrovnala a do polčasu pridala ešte dva góly. V druhom dejstve mali domáci opäť obrovskú prevahu, ale vždy do končilo na dobre chytajúcom brankárovi súpera.

Veľké Kozmálovce – Mýtne Ludany 2:2 (1:2), Valko, Petrík – Balázs 2. Hra bola od