Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
III. LIGA ZÁPAD

Veľké Ludince otvorili novú sezónu remízou (+ sumár ostatných zápasov)

V predohrávke 16. kola tretej ligy západ sa predstavil aj jediný zástupca okresu Levice. Družstevník Veľké Ludince doma narazil na Galantu

Veľké Ludince sa doma s Galantou rozišli po zaslúženej remíze(Zdroj: (LV))

Predohrávka 16. kola

Veľké Ludince – Galanta 1:1 (0:1)

Prvý zápas sezóny sa začal vo svižnom tempe s gólovými šancami v prvých piatich minútach na oboch stranách. V 20. min. z priameho kopu trafil M. Kubala iba múr hostí. Následne po centri Ahmada na vzdialenú tyč A. Kosák z voleja strieľal do brankára hostí Masára. V 31. min. mohol otvoriť skóre novej sezóny Cingel, ale trafil len brvno a z následnej dorážky Hlaváčik netrafil bránu. Hosťom sa podarilo v nadstavenom čase prvého polčasu po uvoľnení skórovať Kočišom. O vyrovnanie sa mohol postarať striedajúci Horniak, ale ten tesne minul bránu Galanty. V 74. min. však Cingel vybojoval loptu, dostal sa k nej M. Kubala a z pomocou obrancu sa mu podarilo vyrovnať na 1:1. Do konca zápasu diváci videli bojovný priebeh hry, avšak bez výraznejších gólových šancí na oboch stranách. Súperi sa tak napokon rozišli po zaslúženej deľbe bodov.

Góly: 74. M. Kubala – 45. Kočiš. R Bezák, ŽK: Flídr – Lavrincsik, Meszlényi, 250 divákov. DRUŽST.: Benkó – Michal Predajniansky (72. Varga), Smiknya, Flídr, A. Kosák, M. Kubala, Soboňa (59. Straňák), Ahmad (59. Horniak), Cingel, Hlaváčik, Hamdaoui. Tréner I. Kasana. FC: Masár – Nagy, Gányovics, Lavrincsik, Korman, R. Meszlényi, Jakubjak, Pavlovčík (65. Bočko), Kočiš (87. Eliáš), Baša, Prágai (78. Winkler). Tréner T. Meszlényi.

IVAN PORUBSKÝ

Púchov – Dubnica 2:0 (1:0)

Derby začalo lepšie pre domácich, keď v 6. min si na Gambošovu kolmicu nabehol Pilát a po kľučke na brankára otvoril skóre – 1:0. O desať minút ho v šestnástke zrazil Poláček, no Digaňa vyrazil Gajdošíkovi jedenástku. V 20. min brankár hostí kryl pokus Gamboša a v 26. min prvú strelu hostí z kopačky Čurika chytil Letko. Ganbošov technický pokus v 28. min iba tesne minul bránu a o minútu na druhej strane vystihol Habšuda domácu rozohrávku, ale namiesto prieniku pred bránu zbrklo vystrelil, čo brankára nemohlo prekvapiť. Druhý polčas začali Púchovčania náporom, no najmä Gajdošík dokazoval, čo sa dá zahodiť. V 47. min po Pilátovom ideálnom centri dal gól, ktorý neplatil pre metrový ofsajd. O dve minúty strieľaný Mynářov center preletel päťkou, kde ho nik z domácich nezachytil. Digaňa v 51. min nádherne vytlačil Gajdošíkovu technickú strelu zo šibenice. Mojto o dve minúty na druhej strane hlavičkoval nepresne. V 57. min po Pilátovej akcii Gajdošík pálil tesne nad, v 59. min Digaňa zmaril Gajdošíkovu strelu po úniku a brankár hostí pádom pod nohy smoliara zápasu zabránil najhoršiemu. V 70. min po úniku Pilát našiel striedajúceho Bielika, ktorý sa nemýlil – 2:0. O minútu Gajdošíkovu gólovú strelu Digaňa reflexívne vyrazil nohou na roh a v 74. min Brezničanova hlavička letela tesne nad.  Dve minúty pred koncom po zlej spätnej prihrávke Poláčka sa Gamboš ocitol sám pred Digaňom, ktorý strelca vytlačil z ideálneho uhla a lopta minula odkrytú dubnickú bránu.

Góly: 6. Pilát, 70. Bielik. R Otiepka, ŽK: Mynář – Poláček, Štefánek, Čurik, 235 divákov. PÚCHOV: Letko – Riška, Zavadzan, Brezničan, Vanák, Kopiš (63. Bielik), Mynář (72. Paliesek), Gamboš, Luhový, Gajdošík (85. Rosina), Pilát. Tréner J. Vágner. DUBNICA: Digaňa – Floriš (55. Matuška), Štefánek, Poláček, Šupák, Čurik, Habánik (70. Gašpar), Habšuda, Mojto, Pišta (61. Minárik), Hlatký. Tréner P. Kopačka. JOZEF ŠPROCHA

Komárno – Led. Rovne 2:2 (1:1)

Už v prvých sekundách duelu mohol skórovať domáci Bilyk, ale z dobrej pozície mieril iba do brankára. O malú chvíľu mohol s výkopom brankára Rožníka napochodovať do pokutového územia Faragó, ale zaváhal. Ešte pred koncom prvej štvrťhodiny udreli na opačnej strane hostia, ich gól prišiel ako blesk z čistého neba. Prízemný center z pravej strany sledovala domáca obrana len očami, lopta sa dostala až k nikým nekrytému Prekopovi, pre ktorého nebolo žiadnym problémom skórovať. Hostia sa však z vedenia dlho netešili. O dve minúty po ich otváracom góle sa pred Bačíkovou bránou zjavil prekvapujúco pravý obranca KFC Podlucký a na dvakrát vyrovnal. Po hektickej prvej štvrťhodinke hra trocha upadla. Domáci mali síce územnú prevahu, ale obrana hostí stála na pevných nohách. Gólom do šatne mohol strhnúť vedenie na domácu stranu Faragó, ale z dobrej pozície prestrelil.

Druhý polčas začali prekvapujúco lepšie hostia. Ich akcie boli nebezpečnejšie. V 64. min. sa po ľavej strane dostal do pokutového územia Lipták a hostia opäť viedli. Komárnu tieklo do topánok a tak muselo útočiť. Snažilo sa hrať po krídlach a vytváralo si aj šance. Ujala sa napokon tá v 75. min., keď po pravej strane unikol Kosťukevič, loptu posunul Obertovi, ktorý si ju spracoval a prestrelil Bačíka. O malú chvíľu predviedol skvelú individuálnu akciu Szórád, ale Bačík jeho strelu vyrazil. Zápas gradoval, oba celky mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nestalo sa tak. V závere boli blízko ku gólu hostia, ale napokon ošemetnú situáciu vyriešil počas celého zápasu nie práve najistejší domáci brankár Rožník.

Góly: 16. Podlucký, 75. Obert – 13. Prekop, 64. Lipták. R Patrovič, ŽK: Bilyk – Tomana, Pokorný, 250 divákov. KFC: Rožník – Podlucký, Szórád, Štrbák, Blaho, V. Kosťukevič, Szikonya, Obert, Jorík (56. Haša), Faragó, Bilyk. Tréner P. Lérant. CRYSTAL: Bačík: Tomana, Kollár, Chmelík, Lipták (87. Gašpárek), Prekop (79. Riečičiar), Púček (89. Kojtal), Pokorný, Hruška, Čiernik, Híreš. Tréner M. Púček. ROMAN GULIŠ

Šaľa – ViOn B Vráble 1:0 (1:0)

V domácom hráčskom kádri došlo po zostupe k dosť veľkému prievanu: v krajskom derby sa v drese Dusla objavilo osem nových tvárí, väčšinou z vlastného dorastu. Prvú šancu mali domáci v 10. min., keď po prihrávke Karima chýbali Kochanovi k zásahu len milimetre. O štyri minúty neskôr po rýchlom prieniku Fekiača bol v podobnej príležitosti Šlachta. Od 20. minúty už Duslo viedlo. Jeden z najmladších hráčov na ihrisku Denis Tóth z 35 m vymietol ľavú šibenicu Pichňovej svätyne. Do dobrých streleckých pozícií sa dostával Herceg, najmä jeho šanca v 34. min. volala po góle, ale Pichňa sa vyznamenal. Hostia boli blízko k vyrovnaniu v 42. min., ale svoje kvality potvrdil aj domáci brankár Kubica. Opraviť skóre mohol ešte v závere polčasu po akcii Vaneka Herceg, ale Fekiač obetavo zachránil. Napriek úmornej horúčave sa zásluhou oboch kolektívov hral svižný futbal. V 53. min. bravúrne ratoval Pichňa po tvrdej strele Hercega, na druhej strane Kubica akrobaticky zachraňoval po delovke Sombata. Po hodine hry mohol streliť svoj druhý gól D. Tóth, ale gólman hostí vystihol jeho úmysel. Dvadsať minút pred koncom sa vyznamenal Kubica po trestnom kope Fekiača a poradil si aj s hlavičkou Husára. V závere duelu gólom neskončila ani tvrdá strela Surányiho a keď hostia nevyužili v závere ani výhodu troch rohových kopov, derby sa skončilo tesným, ale zaslúženým víťazstvom mladého šalianskeho kolektívu, ktoré ocenilo potleskom aj obecenstvo.

Gól: 20. D. Tóth. R Gádoši, ŽK: Karim, Domasta, D. Tóth – Husár, 206 divákov. DUSLO: Kubica – Galbavý, D. Szalay, Ďatko, Jurík – Domasta, Karim, D. Tóth (80. Ďuriš), Vanek (68. F. Prúčny) – Herceg, M. Kochan (68. Surányi). VRÁBLE: Pichňa – Bakalár, Hlaváč, Fekiač, Husár – Šabík, Mateus - Sombat (84. P. Brath), Ewerton (69. Tužinský), Zrubec –Šlachta. Tréner M. Reischl. JOZEF SKLENÁR

Gabčíkovo - Nemšová 1:3 (1:1)

Po roku sa do Gabčíkova vrátila tretia liga, tentokrát už pod záštitou ŠK 1923. V úmornej horúčave domáci privítali Nemšovú, ktorá po úvodnej oťukávačke išla do vedenia v 12. minúte. Na center z pravej strany vyskočil najvyššie Holiš a loptu hlavou usmernil do šibenice. Domácim chvíľu trvalo, kým sa pozviechali zo šoku, ale v 24. min. sa už mohli radovať z vyrovnávajúceho gólu, keď Belkovics postupoval sám na brankára. Mal dostatok času na to, aby svoje sólo zúžitkoval, lenže jeho strelu Vozár vyškriabal na roh.. O dve minúty na to Belkovics opäť zlyhal v koncovke. V 36. min Revák z 20 m zaznamenal vyrovnávajúci gól. V 39. min. po Marcinovom kikse Holiš neprekonal vybehnuvšieho Rengela. Revák v 57. min. z priameho kopu trafil iba do brvna. Hostia v záverečnej desaťminútovke využili zaváhanie domácej obrany, keď v 81. min Schiszler prestrelil hradbu tiel pre Rengelom, ktorý nestačil zareagovať na odrazenú loptu. Poistku hostí pridal striedajúci Fabuš v 85. min., ktorý využil skrat domácej obrany. Gabčíkovčanom snahu uprieť nemožno, lenže ich ofenzíva bola jalová a navyše, často chybovali v defenzíve.

Góly: 36. Revák – 13. Holiš, 81. Schiszler, 85. T. Fabuš. R Gašparovič, ŽK: Kubík, Bódis – Da Silva, Holiš, Schiszler, Mizerák, 450 divákov. ŠK: Rengel – Cingel (86. Csölle), Marcin, Lelkes, Kubík, Bódis, Revák, Antol (71. Juhos), Huszár, Belkovics (88. Matus), Trajcsik. Tréner A. Pinte. FKS: Vozár – Da Silva, Yin, Kresánek, Huang, Ďuriš, Holiš, Vlček, Holíček (47. Mizerák), Schiszler, Kvasnička (77. Fabuš). Tréner B. Ďuriš. ŠTEFAN ÁGH

Beluša – Horná Nitra 1:1 (0:1)

Skóre prvého zápasu Beluše v tretej lige mohol otvoriť Mišutka, ale jeho strela mierila len do  rukavíc Lacka. Na druhej strane Turančíkovu gólovku odkopával z bránkovej čiary J. Gažo. Po rohovom kope hostí sa dostal k zakončeniu Kozák, ktorý hlavou opečiatkoval brvno domácej brány. V 21.min sa Horná Nitra ujala vedenia, keď Ciesara prekonal skvele hrajúci Turančík. Mikuškova strela a Mišutkova hlavička hosťujúceho golmana neprekvapili.

V úvode druhého dejstva to skúšal Gorelka nožničkami, ale skóre sa nemenilo. Gorelkova krásna strela z diaľky letela tesne nad brvno a Novisedlákov  tečovaný pokus taktiež neskončil v bráne. O minútu neskôr sa ocitol vo veľkej šanci F. Vavrík, ale jeho strela minula Lackovu bránu. V 82. min sa domáci dočkali, keď striedajúci žolík P. Gajdošík vyrovnal na 1:1. V závere zápasu mohol Baník strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Turančíkova hlavička skončila len na brvne.

Góly: 82. P. Gajdošík – 21. Turančík. R Kozolka, ŽK: Pavol Vavrík, J. Gažo – Pekár, Kováčik, Halmeš, 246 divákov. BELUŠA: Ciesar – Martinka, M. Gorelka, Pavol Vavrík, J. Gažo, L. Zápotoka, Novisedlák, Mikuška (61. P. Gajdošík) Strapko (52. Jurga), F. Vavrík (81. M. Hrnčík), P. Mišutka. Tréner J. Kamenčík. BANÍK: Lacko – Thanh (81. Šifalovič), Pekár, Belanec, Bublák, Turančík, Kováčik (46. Hvolka), Drozd (58. Kopál), Halmeš, Obžera, Kozák. Tréner R. Slaný. MILAN HRUBO

DAC B/Vrakúň - FC Horses V. Úľany 1:2 (0:0)

Góly: 53. D. Végh – 57. J. Horváth, 65. M. Kovársky. R Sárai, ŽK: Fertaľ, Bazsó – Čapkovič, 200 divákov. FK: Milošovič – Fertaľ, Végh, Loembet (85. Hubert), Bazsó, Kondrlík, Sandal (76. L. Tóth), Cseh, Sarr, Varga, Nagy (61. Csóka). Tréner B. Fodrek. HORSES: Jedlička – Kartashov, Polák, Hlavna, Kovársky, Magdolen, Čmilanský, Čapkovič, Ocelka, Babic (46. Krajčovič), Horváth. Tréner M. Hajíček.

Neded - Veľký Meder 3:3 (1:0)

Góly: 4. Roško, 46. a 89. Obassi – 70. Bolega, 74. a 78. Pisár. R Španka, ŽK: .............., ČK: 77. G. Kalmár (N), 350 divákov. FC: Nemček – G. Bombicz, Ambruš, Kovács, Kráľovič, G. Kalmár, R. Tóth, Kingsley, Roško, Obassi, Busánszky. Tréner J. Kováč. MŠK: Székely – Vígh (53. Pöthe), Bolega, D. Bališ (20. Gagič), Baksics, L. Szöcs, L. Kalmár, M. Tóth, Bíró, Bognár, Pisár. Tréner A. Gögh.