Nedeľa, 16. december, 2018 | Meniny má Albína
4. LIGA JUHOVÝCHOD

Levice si odniesli bod z Palárikova + (komentáre zo všetkých zápasov a tabuľka)

Dva góly Gabriela Šveca v závere zabezpečili Leviciam bod v Palárikove. Kalná vonku nestačila na Imeľ.

(Zdroj: Tonka Zsigmondová)

4. kolo

Palárikovo – Levice 3:3 (2:1). Výsledok možno znie divoko, no v Palárikove sa dlho zdalo, že víťazstvo je isté. Sklamanie by sa dalo krájať, veď ešte dve minúty pred koncom domáci viedli 3:1, vyznamenal sa hlavne dvojgólový Matúš Rybanský. Zverenci Jána Maslena sa vzdať odmietli, k tomu sa pridala strata koncentrácie na opačnej strane a zápletka bola na svete. Po skorigovaní na 3:2 sa v druhej minúte nadstaveného času rozvlnila sieť za Frišom, preto sa v Palárikove body delili.

Góly: 15. a 33. M. Rybanský, 76. V. Smreček - 25. G. Nagy, 89. a 90. G. Švec. R Bartko, 100. OTJ: Frišo – Turňa (46. V. Smreček), M. Petrović, M. Moravčík, E. Rumanko, A. Drgoňa, M. Rybanský, M. Orémusz, J. Túri (61. M. Markusek), L. Žák, P. Rácz (88. B. Kürti). FK: M. Kolčár – P. Pišky, Gonda, B. Turčan, Suljič (80. J. Gaži), Bôžik, Pilinský, M. Kotora, G. Nagy (80. J. Kiss), G. Švec, Zorád (72. S. Kupča).

Imeľ – Kalná n/Hr. 1:0 (0:0). Tímy si zápas rozdelili, v prvej 45-minútovke hral prím KFC, po obrátke sa to zmenilo. Brankár domácich podržal svojich spoluhráčov. Gól padol po peknej strele z 20 metrov, radoval sa Gál. Hostia si v druhom polčase nedokázali vypracovať príležitosť, Imeľčania si tesný náskok postrážili a do tabuľky si pripisujú cenné tri body.

Gól: 58. R. Gál. R. R Jakubis, 300. TJ: Gombár – M. Hübsch, Simonics, V. Hübsch, Oršolík (52. Boros), Bacigál, Gál, Kender (86. J. Lovász), R. Csontos, Gajdoš (90. R. Habara), Varga. KFC: Guťan – M. Lackó, Solčiansky, Szép, Chmelo, Pánik, Kováč, Jasenek (55. M. Dávid), Pacalaj (71. D. Turani), Švirik, Kovács.

Hrušovany – H. Obdokovce 0:0. Derby zápas bol opatrný. V prvom polčase sa hralo iba medzi šestnástkami, mužstvá si vyložené šance nevypracovali. Po obrátke zahrozili domáci Boldiš a Rusinko, v závere aj striedajúci Kochan. Vyrovnaný zápas sa skončil spravodlivou remízou.

ČK: M. Balážik (H.O., po zápase). R Földes, 290. OFK: Kopecký – Maršala, Varga, Kurbel, Krško, Slíž, Rusinko, Bulák (85. Kochan), Grznár (79. Šutovský), Boldiš, Omelka (73. I. Sporina). OTJ: Bránsky – Gottwald, Uhrík, Ondrka, Kupec, P. Bisák (71. Horúcka), Dlhý, Zsebi, Ács, Habán (90. Kuchtiak), Balážik.

Kolárovo – FC Nitra jun. 0:1 (0:0). Od úvodu mala rezerva mierne navrch. Šance sa však rodili ťažko, bol to skôr taktický boj. Po zmene strán juniori zmenili spôsob hry, ktorý priniesol želané ovocie v podobe gólu Galka, a to dokonca v oslabení. Po tomto góle mohli domáci vyrovnať, no šance Magyara a Molnára zostali nevyužité. Zápas sa tak skončil tesným víťazstvom hostí.

Gól: 75. T. Galko. R Obeda, ČK: 65. J. Harbuľák (N). 200. FK: Rom – Zuzula (87. Ferenczi), Tóth, Štrbac (78. Babicz), Pavlík, Máté, Spevák, Cingel (84. Seszták), Magyar, Dóša, Molnár. FC: Stránsky – Galko (87. Grznár), Ďurek, Križan, Harbuľák, Lola, Moravčík, Šurnovský, Vindiš (90. Zelenka), Dunda, Žák (70. Bartošek).

Veľké Lovce – ČFK Nitra 5:2 (2:0). Od začiatku dominovali Veľkolovčania, hralo sa na jednu bránu. Vybavené bolo po 66 minútach, odvtedy sa duel len dohrával. Pri chuti bol hlavne Michal Béger, ktorý sa vrátil po treste a svoj „comeback“ oslávil hetrikom. Strojár síce kozmeticky upravil skóre, no tri body zostali bezpečne doma.

Góly: Góly: 15., 47. a 66. M. Béger, 43. a 63. J. Jurky – 85. T. Tavarský, 90. T. Kováčik. R Bogár, 100. TJ: Madarász – Szolnoki (67. Kudry), Kružlík, Pavlatovský, Hajko, Galovič, Jurky, Sallai (76. T. Bagala), M. Bagala (67. Mihók), Baumeister, M. Béger. ČFK: J. Kinče – Plevka, Horňák, Šmiga (43. R. Krajči), Polanský, T. Kováčik, Martinka, Galbička, Bisák, Tavarský, Ľ. Serenčéš.

Svätý Peter – Dvory n/Ž. 4:0 (2:0). OŠK mal raketový vstup do stretnutia, ľudia sa ešte len schádzali a na tabuli už svietilo 1:0. Režisérmi hry počas celých 90 minút boli jednoznačne domáci hráči, ktorí predvádzali stále krajšie a krajšie akcie. Za zmienku stojí najmä tá, ktorá predchádzala predposlednému gólu. Na konci spolupráce celej stredovej formácie bol Cong. Absolutórium si zaslúžia aj hráči hostí, tí nebetónovali, naopak, snažili sa ukázať svoje umenie. Stretnutie dobrej úrovne skončilo zaslúženým víťazstvom Svätého Petra.

Góly: 3. D. Krajčír, 40. R. Valko, 71. P. Cong, 74. D. Kianek. R L. Kováč, 300. OŠK: Bilkó – Danci (67. D. Taibl), Lörincz, Kürthy, Nagy, Lakatoš (66. T. Kóša), Valko, Kianek, A. Kuruc, D. Krajčír (59. Cong), P. Kováč. TJ: Shpak – Holík, Dékány, D. Kovács, Horňáček (63. T. Hatala), Haulík, L. Takáč, Horáček, M. Kling, Lontoš, I. Andrášík (46. Benkó).

D. Saliby – Štúrovo 1:2 (1:1). Salibám chýbali štyria hráči zo základnej zostavy, čo bolo na začiatku cítiť. Hostia sa ujali vedenia, keď sa po rýchlej akcii presadil Tóth. Domáci odpovedali Molnárom, ktorý peknú strelu dorazil do siete. Po obrátke si domáci vypracovali množstvo šancí, nevyužili ich, a tak po druhýkrát udrel Tóth.

Góly: 24. R. Molnár – 17. a 57. G. Tóth. R Volf, 200. TJ: Valenský – Knausz, Harsányi (70. Szomolai), Nagy (61. R. Varga), Mészáros, Göndör, F. Varga, Bende, Majó (82. Ľ. Halák), S. Halák, Molnár. MŠO: Straňák – Tácsik (74. D. Tóth), Valent, Molnár, Baka, Urblík, Góra, G. Tóth (90. Molnár), Saláta, Andris, Balog (87. Oravec).

Čeľadice – Tvrdošovce 3:1 (1:0). Na ihrisku miestneho klubu padol k radosti domácich priaznivcov rýchly gól. Tvrdošovce hrali tvrdo a do tela, súbojov sa neštítili ani v úvodných minútach zápasu. Odniesol si to strelec otváracieho gólu Patrik Brath, ten musel byť vystriedaný už po pol hodine duelu. Góly padali aj po štandardkách,  ľudia v „Čaláde“ boli svedkami aj penalty. K nej sa postavila legenda klubu Dano Koprda, ktorý z bieleho bodu prekonal gólmana ŠK a uzatvoril skóre na konečných 3:1.

Góly: 5. P. Brath, 77. M. Čambal, 88. D. Koprda – 59. M. Braun. ČK: 88. Krupánszki (Tvrdošovce). R L. Grznár, 200. TJ: P. Kostoláni – Ľ. Horváth, Kotula, R. Dobiaš, T. Varga, D. Koprda, Čambal, Ľ. Kminiak, P. Brath, R. Dzurek, Marek (90. Rosinský). ŠK: A. Anda – Csanda, M. Malý, Ladics, R. Kovács, Krupánszki, A. Bórik, Sendrei, Braun, T. Oláh, Vincze.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 5 – D. Koprda (Čeľadice), 4 – Zs. Magyar (Kolárovo), M. Bartošek (FC Nitra jun.), G. Švec (Levice), M. Béger (V. Lovce).

ZOSTAVA KOLA: I. Bránsky (H. Obdokovce) – R. Križan (FC Nitra jun.), I. Galovič (Veľké Lovce), P. Maršala (Hrušovany), J. Nagy (Svätý Peter) – P. Baumeister (Veľké Lovce), R. Valko (Svätý Peter), M. Čambal (Čeľadice), E. Moravčík (FC Nitra jun.) – M. Béger (Veľké Lovce), S. Balog (Štúrovo).

(KH, MB)

1. Nestíhate nakupovať darčeky?
  2. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  3. Vzťah k seniorom chce zmeniť výzvou
  4. Bangkok, Phuket, pláže, chrámy: Za 13 dní to naj z Thajska
  5. Brzdia vás technické výpadky vo výrobe?
  6. Pracoval som v mekáči a vydržal tri dni. Hranolky sú prekliatie
  7. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  8. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  9. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  10. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  2. Riešenie kolízií áut - exkluzivní autokamera MiVue 766 WiFi
  3. Venujte na Vianoce darček plný informácií!
  4. Problém s darčekom? 10 perfektných tipov na Vianočné darčeky!

Počas Vianoc si doprajú pár dní voľna

Vianočné sviatky sú už pred dverami a po zápase s UBSC Graz v AAC pohári si fanúšikovia od basketbalu trochu oddýchnu. Rovnako tento čas využijú aj hráči či tréneri Levických Patriotov.

Turnaj prípraviek O pohár ZsFZ vyhrali Levice

V sobotu sa v trenčianskej Mestskej športovej hale uskutočnil finálový turnaj prípraviek ZsFZ. Z prvého miesta sa tešili chlapci z ObFZ Levice.

V ambulanciách je ešte tma, pacienti už ale čakajú

Ráno pred piatou stoja pacienti v rade, aby sa dostali k odbornému lekárovi.

BASKETBAL

Po tesnej výhre Levice naďalej zostávajú v hre o postup

Levickí Patrioti zostávajú aj naďalej v hre o postup z A-skupiny Alpsko-jadranského pohára, vo svojom predposlednom vystúpení zdolali maďarský celok Egis Körmend 82:79.