Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
TRIATLON

V Hurbanove sa Levičanom mimoriadne darilo

Za horúceho počasia sa konalo v Hurbanove predposledné kolo slovenského pohára v triatlone.

Preteky boli zároveň majstrovstvami SR pre vekové kategórie žien (AGž) aj mužov (AGm) v šprint triatlone a boli to aj majstrovstvá okresu.  Z úspešného levického triatlonového klubu ŠK Atóm sa na štart postavili deti aj ich rodičia v slušnom počte takmer 30 pretekárov. Medzi najmenšími Nádeje A: Alex MandákŽaneta Gajdošová získali prvé miesta. Preteky úspešne dokončili aj ich rovesníci Karolínka Miklóšová, Mia-Sophie Rudolphi, Tatiana Porubská, Simonka Laktišová.

V kategórii Nádeje B taktiež deti z ŠK Atóm získali obe prvé miestaBoris Bátovský a Paulínka Haulíková. Nikol Pivarčiová bola druhá, a Ninka Tomová štvrtá.

Medzi žiakmi pódiové umiestnenie získal len Andrej Cícer – 3. miesto, ale preteky úspešne dokončili Hana Mudráková, Karin Jánošová, Jakub Toma a Martina Fiťková.

Niektorí rodičia si vyskúšali Fit verziu – 0,45 m plávanie, 10 km cyklistika, 2,5 km beh a boli úspešní – Lucia Pivarčiová 1. miesto, Hana Laktišová 2. miesto, Roman Škarba 3. miesto a Milan Pilc

4. miesto. Majstrovstiev Slovenska sa v šprint triatlone (750 m plávanie, 20 km cyklistika a 5 km beh) zúčastnili: Kat. Juniori/rkyMatúš Verbovský 1., Viktória Titková 2. Kat. Muži – Tadeáš Fazekaš 1.

Kat. AGm 30-34 – Patrik Martinčík 4. Kat. AGm 40-44 – Peter Gajdoš 4. Kat. AGm 45-50 – Milan Bátovský 13. Kat. AGž 40-49 – Mirka Jánošová 2., Janka Miklóšová 4. Absolútnym víťazom majstrovstiev Slovenska sa stali Matúš Verbovský a hneď za ním Tadeáš Fazekaš.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Levice: Hradný park idú obnoviť

Pribudne jazierko s lávkou, pódium aj detské ihrisko.

Park sa nachádza v susedstve Levického hradu.

Na študentské časy v levickej škole spomínajú absolventi

História výučby učiteľstva v Leviciach sa začala písať pred 150 rokmi.

Budova učiteľského ústavu postavená v rokoch 1909-1911.

Levičania chodia aj inam. Viacerí boli v Kalnej nad Hronom

Obyvatelia okresného mesta hľadajú možnosti, ako sa čím skôr otestovať.

Testovanie v Kalnej nad Hronom.

Nitra hlási mimoriadny tlak na drive-in odberné miesta

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.