Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
BASKETBAL

Patrioti po dráme v závere zdolali slovinský tajfun

V prvom kole Alpsko-jadranského pohára Patrioti doma privítali mužstvo zo Slovinska. Diváci v hale museli byť zo zápasom spokojní, keďže to bola dráma až do úplne poslednej sekundy.

Levice svojím skvelým výkonom vyslali pozvánku divákom na ďalšie zápasy v sezóne.(Zdroj: Lukáš Droppan)

BK Levickí Patrioti – KK Tajfun Šentjur (Slovinsko) 79:77 (27:13, 23:18, 15:19, 14:27).

Hostia povzbudzovaní malým, ale mimoriadne hlučným fanklubom mali lepší vstup do zápasu, keď otvorili skóre úspešnou trojkou. Levičania na to však dostatočne odpovedali, keď v 4. minúte viedli už 12:3. Hostia sa ako tak spamätali, ale do konca štvrtiny aj tak zažili levický „tajfun“. Rovnaký priebeh hry mala aj druhá perióda. Domáci výborne bránili a naopak hostia robili miestami až školácke chyby v rozohrávke. V 18. minúte domáci viedli už dokonca 45:22 a zápas vyzeral byť rozhodnutý. Polčas domáci napokon vyhrali 50:31.
V druhom polčase sa naplno ukázala aj kvalita hostí zo Slovinska, ktorí boli podľa stávkových spoločností favoritom tohto stretnutia. Tretiu štvrtinu vyhral Tajfun 15:19. V záverečnej perióde sa hostia cítili byť na koni, darila sa im aj streľba za tri. Minútu pred koncom sa hostia dotiahli na dva body 76:74. Patriotom však v závere vyšiel pokus za tri a zdalo sa byť rozhodnuté. Opak bol však pravdou. Pár sekúnd pred koncom bol rozdiel len dva body a hostia mali útok. Výborná obrana domácich ich však nepustila do zakončenia a domáci sa tak v prvom súťažnom zápase tešili z víťazstva nad kvalitným súperom. Z domácich sa vo veľmi dobrom svetle ukázala aj dvojica Slovákov Musil a Krajčovič, ktorý si pripísal niekoľko ziskov. Pred začiatkom v slovenskej lige to vyzerá na dobrú sezónu, ktorú odštartujú Levičania domácim zápasom v sobotu 8. októbra o 18.00 h doma proti Svitu.
Levice: Nofflet 17, Djurič 14, Djokič a Josipovič po 11, Summers 6 (Keely a Musil po 9, Vojtek 2, Klár a Krajčovič 0). Tajfun: Moore 18, Spicer 16, Milašinovič 2, Mikovič a Thomas 0 (Sarajlija 22, Fifolt 13, Sebič a Grant 3, Držič 0). TH: 22/16 – 7/4, Fauly: 17 – 24, Trojky: 7 – 11, Rozhodovali: Ženiš, Pipíška, Bartoš (všetci SR), 800 divákov.
Povedali po zápase:
Teo Hojč (tréner Levíc): „Videli sme dva kompletne odlišné polčasy. V prvom polčase sme hrali náš doteraz najlepší basketbal v sezóne. Niekedy nie je dobré, keď vyhrávate po prvom polčase tak jasne, čo sa nakoniec stalo aj nám. Nehrali sme s rovnakou intenzitou, neboli sme tak sústredení a nedodržiavali sme úplne naše pravidlá, čo nikdy nie je dobré. Preto sme sa dostali do situácie, kedy sme mohli prehrať zápas, aj keď sme hrali 20 minút výborne. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať. Na konci sme mali trochu šťastia, ale výhru sme si zaslúžili. Musíme byť šťastní, pretože sme hrali proti dobrému tímu.
Joshua Nofflet (hráč Levíc): „Vždy je dobré vstúpiť do sezóny víťazstvom. Môže nám to len pomôcť.“
Žarko Djurič (hráč Levíc): „Bol to náročný zápas, to sme však vedeli. Boli sme trochu prekvapení z priebehu prvého polčasu, kde sme viedli o 20 bodov. Je to dobré, ale bola to aj neľahká situácia pre nás. Vedeli sme, že na nás do druhého polčasu vybehnú. Začalo im padať a pre nás to začalo byť oveľa náročnejšie v obrane.“
Krešimič Bašič (tréner Tajfunu): „Chcel by som pogratulovať Leviciam. V prvom polčase odviedli výbornú prácu, hrali výborne v obrane. My sme sa bohužiaľ ako nový tím trápili, nebolo ľahké pre nás hrať. Vrátiť sa v druhom polčase so šancou zvíťaziť, za to by som chcel poďakovať chlapcom. Levice si však zaslúžili vyhrať. Síce sme mohli zvíťaziť, ale v konečnom meraní by to nebolo férové. Bol to pre nás výborný test pred novou sezónou, také ťažké zápasy sme v príprave nemali a boli sme konečne v kompletnom zložení.“
Mirza Sarajlija (hráč Tajfunu): „Dokázali sme sa vrátiť z 20-bodového manka po prvom polčase. To sa mi páčilo, ukázali sme tímový duch. Myslím si, že to bude lepšie, ale musíme tvrdšie pracovať na sebe. Chcel by som zagratulovať Leviciam.“

1. Želiezovce: Na 20. ročníku Ondrejského jarmoku bude 180 predajcov 306