Veľké Ludince postúpili do ďalšieho kola a vyzvú slávny ŠK Slovan Bratislava

Hráči Veľkých Ludiniec porazili v 4. kole Slovenského pohára Spišskú Novú Ves zásluhou Kosáka a Predajnianskeho 2:1. V osemfinále pricestuje do Veľkých Ludiniec ŠK Slovan Bratislava. Zápas má výkop v stredu 19. októbra o 15-tej hodine.

Veľké Ludince si historickým postupom vybojovali právo na privítanie Slovana Bratislava.Veľké Ludince si historickým postupom vybojovali právo na privítanie Slovana Bratislava. (Zdroj: (LV))

Prvý polčas skončil nerozhodne

TJ Družstevník Veľké Ludince prešiel aj cez 4. kolo Slovnaft Cupu. Na svojom trávniku privítal druholigové súpera zo Spišskej Novej Vsi. „Zápas prebiehal presne podľa nášho priania. Súpera sme presne zmapovaného, hrali ten futbal, na ktorý sme sa pripravili. Informovali sme sa o nich u trénerov z východu Slovenska a k dispozícií sme mali aj videozáznamy ich zápasov. Bohužiaľ, v 37. minúte sa hosťom podarilo dať prvý gól. Podľa rozhodcu sme sa dopustili faulu a z následného voľného kopu sa hostia hlavičkou Boroša ujali vedenia. Vedeli sme, že ich mužstvo je pre nás ťažko brániteľné počas štandardných situácií, pretože sú vyšší. Aj tak si stále myslíme, že ten voľný kop byť nemal a žiadneho faulu sme sa nedopustili. Naša taktika sa po inkasovanom góle nezmenila. Mysleli sme, že v druhom polčase postupne budeme stupňovať našu ofenzívnu snahu,“ opísal situáciu pri prvom góle zápasu manažér Veľkých Ludiniec František Urban. Hostia zo Spiša sa tešili z najtesnejšieho vedenia len niekoľko minút, pretože ešte pred polčasovou prestávkou dokázali domáci skóre zápasu vyrovnať. „Prebiehal nadstavený čas prvého polčasu, keď obrana dostala pokyn nakopávať lopty smerom k súperovej bráne. Po jednej takejto nakopnutej lopte sa dobre zorientoval Michal Kubala a pripravil šancu pre Adama Kosáka, ktorý z približne dvadsiatych metrov vyrovnal. Tento gól nám veľmi pomohol. Po prvom polčase bolo vidieť na našich hráčoch veľké odhodlanie a vidina zápasu proti Slovanu bola v hlave každého hráča,“ povedal o vyrovnávajúcom góle domáceho mužstva Urban.

SkryťVypnúť reklamu

V druhej polovici chceli skóre otočiť

Jediný treťoligový zástupca Levického okresu nastúpil do druhého polčasu s túžbou streliť ešte jeden gól a stretnutie doviesť do víťazného konca. „V druhom polčase sme išli na ihrisko s tým, že sme verili v otočenie zápasu. V druhom polčase ma prekvapil fakt, že aj keď máme za sebou omnoho viac zápasov a predsa len sme o ligu nižšie, dokázali sme Spišskú Novú Ves fyzicky a morálne predčiť,“ zhodnotil počínanie svojho tímu František Urban. Zápas bol nerozhodný až do samého záveru a obe mužstvá pomýšľali na postup. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času prišla veľká šanca domácich. „V 87. minúte nastala situácia, kedy hosťujúci hráč zahral rukou, ale rozhodca tento moment nepostrehol a hralo sa ďalej. Hráči Spišskej Novej Vsi však akoby nevedeli, či majú hrať ďalej, pretože aj oni čakali, že rozhodca zapíska. Ten ale so svojim verdiktom váhal. Túto situáciu využil Matúš Predajniansky a krásnou strelou do rohu hosťujúcej brány rozhodol o našej výhre. Myslím, že ten gól padol vhod nie len pre nás, ale aj pre rozhodcu,“ povedal o rozhodujúcom momente zápasu František Urban.

Hrdina Predajniansky rozveselil 600 divákov

25-ročný kreatívny hráč domáceho mužstva sa stal hrdinom svojho tímu, keď strelil víťazný gól. „Nie každý vie doceniť hru Matúša Predajnianskeho, hlavne v zápasoch, kedy hráme len na jedného hrotového útočníka. Ja som mu počas polčasovej prestávky povedal, že mám pocit, že to bude práve on, kto rozhodne. Keď dal gól, vedel som, že postup nám môže ujsť len nejakou veľmi nešťastnou náhodou,“ vyzdvihol strelca postupového gólu Urban. Predajniansky svojím gólom rozveselil 600 prítomných divákov, ktorí sa spolu s hráčmi a vedením klubu môžu tešiť na ďalšie kolo v pohárovej súťaží. „Musím povedať, že sa nám ťažko odhadovala návšteva. Mysleli sme si, že príde okolo 500 až 600 divákov, čo sa splnilo. Treba povedať, že termín zápasu bol skorší a možno pracovne vyťaženým fanúšikom veľmi nevyhovoval. Taktiež počasie bolo dosť chladné. Bohužiaľ, nič sa nedalo robiť. Myslím si, že napriek všetkým okolnostiam môžeme byť s diváckou návštevou spokojní,“ okomentoval záujem fanúšikov o zápas s druholigovým súperom manažér Veľkých Ludiniec.

Ďalší dôvod na oslavu

Po penaltovom vyradení prvoligovej Senice sa dokázali hráči Veľkých Ludiniec vysporiadať aj so súperom z druhej ligy. Výhra nad Spišskou Novou Vsou znamená pre domácich osemfinálový zápas na domácom ihrisku. Súperom im bude ďalší prvoligista, ŠK Slovan Bratislava, čo je pre Veľké Ludince splneným snom. „Nálada po zápase bola minimálne na úrovni zápasu so Senicou. Vidina zápasu so Slovanom Bratislava sa každému z tímu páči. Možno sa hráčom ani nám funkcionárom už nikdy nepodarí hrať súťažný zápas proti takému veľkému klubu. Myslím si, že tento zápas bude najväčšia oslava futbalu v histórií klubu bez ohľadu na výsledok. Mnohí hráči, ktorých som trénoval pred desiatimi, pätnástimi rokmi, mi napísali, že sa mi konečne splnil sen, ktorý som im hovoril ešte kedysi. Pre všetkých ľudí, ktorí sa pohybujú dlhé roky okolo futbalu vo Veľkých Ludinciach, je to rozhodne veľká udalosť, odmena a zadosťučinenie. Taktiež je to dobrá reklama pre obec, okres a náš región,“ neskrýval nadšenie z ďalšieho zápasu František Urban.

Slovan si nemôže dovoliť zaváhať

ŠK Slovan Bratislava sa radí medzi najúspešnejšie Slovenské kluby. Belasí sú osemnásobní majstri Slovenska, štyrikrát skončili v lige druhí a päťkrát tretí. Slovenský Pohár získali šesťkrát a dvakrát odchádzali ako porazení finalisti. Okrem toho získal ŠK Slovan Bratislava v roku 1969 Pohár víťaza pohárov. V tomto zápase bude teda bratislavský celok rozhodne veľkým favoritom a nebude si môcť dovoliť s treťoligistom žiadne zaváhanie. „Myslím si, že Slovan sa borí už dlhšie v obrovských problémoch pri tvorbe mužstva. Aj na základe toho, že s nami vypadla Senica aj Spišská Nová Ves si myslím, že zápas zoberú vážne a nemyslím si, že by nás podcenili a nasadili hráčov z lavičky alebo z rezervy. Vypadnúť s Veľkými Ludincami by bola pre Slovan obrovská blamáž,“ skonštatoval manažér TJ Družstevník Veľké Ludince František Urban.

Autor: VV, IP