Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Majster si z Levíc odniesol vysokú prehru o 25 bodov

Levice v predohrávke 8. kola hostili úradujúceho majstra z Prievidze. Aj kurzy stávkových kancelárii predznamenávali vyrovnaný zápas, ale miernym favoritom bol aj podľa nich majster z Prievidze.

Patrioti si doma poradili s úradujúcim majstrom z Prievidze Patrioti si doma poradili s úradujúcim majstrom z Prievidze (Zdroj: Lukáš Droppan)

Predohrávka 8. kola

BK Levickí Patrioti – BC Prievidza 93:68 (24:20, 21:14, 23:21, 25:13).

Domáci basketbalisti a aj fanúšikovia sa na zápas výborne pripravili, čo sa nakoniec aj ukázalo v zápase. Treba však vyzdvihnúť aj fanúšikom z Prievidze, ktorí zaplnili celý sektor pre hostí a spolu dotvárali fantastickú atmosféru.
Lepší vstup do zápasu mali domáci, keď trojkou otváral skóre Djokič. Následne sa presadil ten istý hráč a poslal Levice do vedenia 5:0. To však naštartovalo aj hostí, ktorí postupne vyrovnali a dokonca sa v 3. minúte ujali vedenia 7:8. To však bolo ich jediné vedenie v celom zápase. Aj keď sa hral mimoriadne vyrovnaný zápas, tak Levičania už svojho súpera až do konca zápasu nepustili ani len k vyrovnaniu. Na konci štvrtiny domáci viedli 24:20. Na palubovke sa darilo hlavne posile z Ameriky Keelymu a slovenskému reprezentantovi Krajčovičovi. V drese hostí sa na palubovku ako striedajú hráč dostal aj veľký talent Mário Ihring, ktorý má len 18 rokov a aj napriek tomu v zápase nazbieral 13 bodov. Nezabudnuteľná bola najmä jeho trojka v poslednej sekunde polčasu, ktorú strelil z pred stredového kruhu. Ešte predtým sa hral naďalej vyrovnaný basket, ale domáci si postupne navyšovali svoj náskok. V 23. minúte viedli už 30:20, keď sa dvoma bodmi prezentoval miláčik levického publika Jopo Vojtek. Hostia sa snažili o bodové priblíženie, ale podarilo sa im znížiť len na 36:30, keď sa presadil Korner. Náskok Patriotov narastal a v 19. minúte viedli už 45:30. Do konca periódy Prievidza znížili na 45:34.
Druhý polčas mal rovnaký priebeh ako predchádzajúci. Domáci mali mierne prevahu, robili menej chýb a dokázali sa aj častejšie presadzovať pod košom. Hostia sa snažili bodovať najmä z trojok, čo sa im aj čiastočne darilo, keď v zápase nastrieľali až 10. Na konci tretej periódy Levice viedli o 13 bodov 68:55. V poslednej časti sa hostia snažili o obrat, ale fantastiky hrajúci domáci, ktorí boli hnaní 1550 divákmi, im to nedovolili. Levice si už v pokoji ustrážili dôležité víťazstvo a udržali si tak svoju neporaziteľnosť v sezóne. Najlepším strelcom sa stal len 22-ročný Šimon Krajčovič, pre ktorého to bolo bodové maximum v sezóne.
Levice: Keely 17, Musil 14, Djokič 13, Summers 10, Djurič 8 (Krajčovič 19, Josipovič 6, Nofflet 4, Vojtek 2). Prievidza: Batina 17, Jones 13, Körner 6, Dramičanin 5, Jašš 3 (Ihring 13, Giles 7, Marič 4, Miljanič 0). TH: 24/20 – 17/10, Fauly: 20 – 21, Trojky: 7 – 10. Rozhodovali: Ženiš, Doušek, Lamoš. Divákov: 1550
Povedali po zápase:
Teo Hojč (tréner Levíc): „Určite sme nečakali taký priebeh duelu. Som veľmi hrdý na mojich hráčov, je výborne byť levickým trénerom v tejto chvíli, čo som povedal aj v šatni. Tímový výkon bol výborný. Na druhej strane však hovorím, že musíme zostať nohami na zemi. Čaká nás totiž ešte veľa zápasov. Ako tím a len ako tím môžeme mať dobrú sezónu.“
Jaroslav Musil (hráč Levíc): „V prvom rade by som vyzdvihol našu agresivitu, nepustili sme súpera k ľahkým bodom. Nepoľavili sme v nej, boli sme počas celého zápasu koncentrovaní.“
Miljan Čurovič (tréner Prievidze): „Dnes sa zrodilo zaslúžené víťazstvo Levíc vo výbornej atmosfére. My sme dnes nevyzerali ako tím.“
Mário Ihring (hráč Prievidze): „Nečakali sme takýto priebeh. Súperovi sme dovolili veľmi veľa ľahkých košov. Nehrali sme našu hru, oni udávali tempo. Viac-menej sme iba strieľali, nedávali sme veľa košov spod koša, čo nás asi stálo zápas.“
Výsledky 5. kola: Prievidza – Nitra 99:45 (predohrané 10.10.), Lučenec –Karlovka 91:69, Inter BA – Komárno 88:78, Košice – SNV 97:65, Handlová – Svit 90:86, Levice mali voľno.

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  1. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  2. Škola môže vyzerať aj inak!
  3. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  4. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  5. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  6. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!

Levice: Hradný park idú obnoviť

Pribudne jazierko s lávkou, pódium aj detské ihrisko.

Park sa nachádza v susedstve Levického hradu.

Odberné miesta v mestách Levického okresu

Školy, kultúrne domy, ale aj štadión, kaštieľ, telocvičňa, či kluby dôchodcov. Mestá volili rôzne miesta odberov.

Nemocnici chýbajú darcovia krvi Rh negatívnych skupín

Nemocnica v Leviciach vyzvala dobrovoľných darcov, aby prišli na odber krvi.

STOLNÝ TENIS

LEVICE: Stolní tenisti v okrese stihli odohrať „až“ jedno kolo

Okresný stolnotenisový zväz Levice stihol odohrať vo svojich súťažiach len jedno kolo. O štarte novej sezóny sme sa porozprávali s predsedom OSTZ Levice Ladislavom Páleníkom.

V II. triede hrá aj Sebastián Hlošek, ktorý reprezentuje klub STK Levice D.