Štvrtok, 23. november, 2017 | Meniny má Klement
BASKETBAL

Majster si z Levíc odniesol vysokú prehru o 25 bodov

Levice v predohrávke 8. kola hostili úradujúceho majstra z Prievidze. Aj kurzy stávkových kancelárii predznamenávali vyrovnaný zápas, ale miernym favoritom bol aj podľa nich majster z Prievidze.

Patrioti si doma poradili s úradujúcim majstrom z Prievidze (Zdroj: Lukáš Droppan)

Predohrávka 8. kola

BK Levickí Patrioti – BC Prievidza 93:68 (24:20, 21:14, 23:21, 25:13).

Domáci basketbalisti a aj fanúšikovia sa na zápas výborne pripravili, čo sa nakoniec aj ukázalo v zápase. Treba však vyzdvihnúť aj fanúšikom z Prievidze, ktorí zaplnili celý sektor pre hostí a spolu dotvárali fantastickú atmosféru.
Lepší vstup do zápasu mali domáci, keď trojkou otváral skóre Djokič. Následne sa presadil ten istý hráč a poslal Levice do vedenia 5:0. To však naštartovalo aj hostí, ktorí postupne vyrovnali a dokonca sa v 3. minúte ujali vedenia 7:8. To však bolo ich jediné vedenie v celom zápase. Aj keď sa hral mimoriadne vyrovnaný zápas, tak Levičania už svojho súpera až do konca zápasu nepustili ani len k vyrovnaniu. Na konci štvrtiny domáci viedli 24:20. Na palubovke sa darilo hlavne posile z Ameriky Keelymu a slovenskému reprezentantovi Krajčovičovi. V drese hostí sa na palubovku ako striedajú hráč dostal aj veľký talent Mário Ihring, ktorý má len 18 rokov a aj napriek tomu v zápase nazbieral 13 bodov. Nezabudnuteľná bola najmä jeho trojka v poslednej sekunde polčasu, ktorú strelil z pred stredového kruhu. Ešte predtým sa hral naďalej vyrovnaný basket, ale domáci si postupne navyšovali svoj náskok. V 23. minúte viedli už 30:20, keď sa dvoma bodmi prezentoval miláčik levického publika Jopo Vojtek. Hostia sa snažili o bodové priblíženie, ale podarilo sa im znížiť len na 36:30, keď sa presadil Korner. Náskok Patriotov narastal a v 19. minúte viedli už 45:30. Do konca periódy Prievidza znížili na 45:34.
Druhý polčas mal rovnaký priebeh ako predchádzajúci. Domáci mali mierne prevahu, robili menej chýb a dokázali sa aj častejšie presadzovať pod košom. Hostia sa snažili bodovať najmä z trojok, čo sa im aj čiastočne darilo, keď v zápase nastrieľali až 10. Na konci tretej periódy Levice viedli o 13 bodov 68:55. V poslednej časti sa hostia snažili o obrat, ale fantastiky hrajúci domáci, ktorí boli hnaní 1550 divákmi, im to nedovolili. Levice si už v pokoji ustrážili dôležité víťazstvo a udržali si tak svoju neporaziteľnosť v sezóne. Najlepším strelcom sa stal len 22-ročný Šimon Krajčovič, pre ktorého to bolo bodové maximum v sezóne.
Levice: Keely 17, Musil 14, Djokič 13, Summers 10, Djurič 8 (Krajčovič 19, Josipovič 6, Nofflet 4, Vojtek 2). Prievidza: Batina 17, Jones 13, Körner 6, Dramičanin 5, Jašš 3 (Ihring 13, Giles 7, Marič 4, Miljanič 0). TH: 24/20 – 17/10, Fauly: 20 – 21, Trojky: 7 – 10. Rozhodovali: Ženiš, Doušek, Lamoš. Divákov: 1550
Povedali po zápase:
Teo Hojč (tréner Levíc): „Určite sme nečakali taký priebeh duelu. Som veľmi hrdý na mojich hráčov, je výborne byť levickým trénerom v tejto chvíli, čo som povedal aj v šatni. Tímový výkon bol výborný. Na druhej strane však hovorím, že musíme zostať nohami na zemi. Čaká nás totiž ešte veľa zápasov. Ako tím a len ako tím môžeme mať dobrú sezónu.“
Jaroslav Musil (hráč Levíc): „V prvom rade by som vyzdvihol našu agresivitu, nepustili sme súpera k ľahkým bodom. Nepoľavili sme v nej, boli sme počas celého zápasu koncentrovaní.“
Miljan Čurovič (tréner Prievidze): „Dnes sa zrodilo zaslúžené víťazstvo Levíc vo výbornej atmosfére. My sme dnes nevyzerali ako tím.“
Mário Ihring (hráč Prievidze): „Nečakali sme takýto priebeh. Súperovi sme dovolili veľmi veľa ľahkých košov. Nehrali sme našu hru, oni udávali tempo. Viac-menej sme iba strieľali, nedávali sme veľa košov spod koša, čo nás asi stálo zápas.“
Výsledky 5. kola: Prievidza – Nitra 99:45 (predohrané 10.10.), Lučenec –Karlovka 91:69, Inter BA – Komárno 88:78, Košice – SNV 97:65, Handlová – Svit 90:86, Levice mali voľno.

1. Levice 5 5 0 456:332 10
2. Inter 5 4 1 493:430 9
3. Prievidza 5 3 2 419:349 8
4. Košice 5 3 2 431:375 8
5. Svit 5 3 2 439:466 8
6. Lučenec 4 3 1 345:294 7
7. Handlová 5 2 3 394:416 7
8. Karlovka 4 1 3 284:317 5