Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric
BASKETBAL

Prvá ligová prehra Levíc prišla neočakávane

V siedmom kole sa na palubovke lídra z Levíc predstavilo mužstvo z Karlovky. Domácim hostia poriadne zaskočili, keď im pripravili prvú ligovú prehru sezóny.

Levičania si môžu napraviť chuť už v stredu v pohári.(Zdroj: Lukáš Droppan)

7. kolo

BK Levickí Patrioti – VŠEMvs Karlovka Bratislava 76:83 (17:17, 18:20, 20:17, 21:29)

Na palubovke Levíc sa po prehratom zápase v Alpsko-jadranskom pohári predstavil nevyspytateľný súper z hlavného mesta Karlovka. Domáci nastúpili tradične v dobrej forme, keď v 3. minúte po košoch Josipoviča, Djuriča a Djokiča viedli 6:2. V 6. minúte však trojkou poslal hostí do vedenia Abrhám. Hosťom sa mimoriadne darilo bodovať za tri, keď Leviciam v zápase nasúkali 10 trojok. Na konci siedmej minúty Levičania prehrávali už 11:16, načo domáci tréner reagoval oddychovým časom. Ten domácich mierne nakopol, keď do konca štvrtiny dokázali aspoň vyrovnať na 17:17.Začiatok druhej periódy vyšiel lepšie hosťom, ktorí v 13. minúte viedli 17:22. Svoj náskok si udržiavali až do konca prvého polčasu, ktorý vyhrali 35:37.
V druhom polčase išli domáci do vedenia vďaka bodom Kellyho, ale hostia dokázali kontrovať. V 23. minúte viedli už 38:43. Leviciam sa podarilo vyrovnať až v 28. minúte, keď sa bodovo presadil Nofflet na 51:51. O minúte neskôr dokonca išli do vedenia . Tretia perióda sa skončila víťazstvom domácich 55:54. Už sa zdalo, že Levičania svojho súpera v záverečnej štvrtine zničia, ale kvalitne hrajúci hostia sa nevzdávali. Opäť im pomohli úspešné trojky. V 37. minúte išlo do vedenia po dvoch bodoch Kožára a následne šikovne odolávali tlaku domácich, ktorým chýbala istota v koncovke. Patrioti nakoniec prekvapujúco zaznamenali prvú prehru v lige po výsledku 76:83.

Levice: Summers 17, Musil a Djurič po 7, Djokič a Josipovič po 6 (Nofflet 14, Keely 10, Krajčovič 6, Vojtek 3). Karlovka: Doležaj a Hašan po 15, Hlivák 14, Kožár 10, Brliť 5 (Abrhám 16, Židzik 6, Podhorský 2, Halmeš a Krajčír 0). TH: 24/16 – 27/21, Fauly: 27 – 25, Trojky: 8 – 10, Rozhodovali: Fuska, Bartoš, Turček. Divákov: 1300

Povedali po zápase:
Teo Hojč (tréner Levíc): „Odohrali sme dnes zlý zápas a preto sme prehrali. Netreba hľadať dôvody. Je to o hráčoch. Oni musia byť motivovaní, idú predsa hrať ligový zápas. Ja to za nich robiť nemôžem.“
Reginald Keely (hráč Levíc): „Bol to zlý zápas z našej strany. Chýbala nám energia a nehrali sme svoju hru. Bolo na nás vidieť, že nie sme vo svojej koži. Súper nás dnes vyškolil, lebo sem prišli a chceli proti nám hrať, chceli vyhrať. My sme si mysleli, že to bude ľahký zápas a keď sme do neho chceli naskočiť, už bolo neskoro.“
Peter Ivanovič (tréner Karlovky): „Dnes sme splnili na palubovke to, čo sme celý týždeň trénovali a čo sme tu chceli hrať. Na konci sme hrali rozumne a zápas sme dotiahli do víťazného konca. Mali sme desať dní pauzu, pripravovali sme sa a padlo to na úrodnú pôdu. Levičania mali náročný program, veľa cestovali a my sme dnes využili svoju šancu.“
David Abrhám (hráč Karlovky): „Vedeli sme o tom, že sa hrá v Leviciach veľmi ťažko. Je tu vždy skvelá atmosféra a domáci zatiaľ v lige neprehrali. Sme veľmi radi, že sa nám dnes podarilo prelomiť túto ich sériu. Hrali sme koncentrovane v útoku aj v obrane, posúvali sme si lopty a dávali sme voľné strely, čo bol hlavný rozdiel oproti tým predchádzajúcim zápasom. Boli sme správne motivovaní proti favoritovi a tešíme sa z tohto víťazstva.“
Ostatné zápasy 7. kola: Lučenec – Prievidza 101:104, Košice – Nitra 101:67, Handlová – Komárno 81:91, Svit – SNV 101:74

1. Levice 7 6 1 621:493 13
2. Svit 8 5 3 711:708 13
3. Košice 7 5 2 627:525 12
4. Inter 6 5 1 594:506 11
5. Prievidza 6 4 2 523:450 10
6. Handlová 7 3 4 549:578 10
7. Lučenec 6 3 3 524:487 9
8. Karlovka 6 2 4 449:485 8