Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka
BASKETBAL

Patriotom v Lučenci výrazne pomohli aj fanúšikovia Levíc

Levice mali cez týždeň voľno, ale v sobotu sa už predstavili v Lučenci, kde ich doprevádzalo množstvo fanúšikov z Levíc. Tí vytvorili spolu s domácim publikom skvelú atmosféru.

(Zdroj: Lukáš Droppan)

17. kolo

MBK Lučenec – BK Levickí Patrioti 70:75 (24:18, 13:21, 19:18, 14:18)

Na zápas 17. kola vycestovali Patrioti na palubovku nováčika z Lučenca. Takmer domácu atmosféru im robili fanúšikovia z Levíc, ktorých si cestu do Lučenca našlo veľké množstvo a boli akoby šiestym hráčom na palubovke. Už úvod zápasu naznačil, že to bude vyrovnané stretnutie až do konca, čo sa nakoniec do bodky potvrdilo. Úvodný rozskok vyhrali Levičania a hneď po pár sekundách sa aj ujali vedenia zásluhou Noffleta. Domáci síce vyrovnali, ale Kelly smečom opäť poslal Levice do vedenia. Následne sa mužstvá striedali vo vedení. V 7. minúte trojkou Summersa išli Patrioti opäť do vedenia. Za dva body sa vzápätí pridal aj Nofflet a Levice viedli 12:15. Lučencu sa podarilo v 8. minúte otočiť na 18:15. V závere domáci bodovo ušli svojmu súperovi, keď po trojke Rountreeeho viedli už 24:17. V skvelej atmosfére ešte Levičania skorigovali stav na 24:18. Na začiatku druhej periódy sa Lučencu podarilo vsietiť 5 bodov sérii a razom viedli už o 29:18. Po niekoľkých chybách sa však k slovu postupne dostali aj hostia hnaní skvelými fanúšikmi. V 17. minúte síce ešte Levičania prehrávali 35:28, ale trojka Musila a následne ďalšia Noffleta razom priniesla zníženie. Keď sa k tomu pridal dvoma bodmi Summers, Levičania konečne viedli a domáci museli reagovať oddychovým časom. Ani ten im však nepomohol, keďže 11 sekúnd pred koncom prvého polčasu sa za tri body trafil Djurič a stanovil tak polčasový výsledok na 37:39. V 2. minúte tretej štvrtiny opäť viedli domáci, ale následne sa rozbehli hostia z Levíc. V 5. minúte Patrioti viedli už 47:54, keď sa za tri body trafil Djokič. V 8. minúte smečom Kelly zvyšoval na 50:56. Toto vedenia si však Levičania neudržali, keďže Lučenec v závere štvrtiny znížil na rozdiel jediného bodu – 56:57. V záverečnej štvrtine to bolo neustále vyrovnané. Na konci však hostia z Levíc zlomili odpor domácich basketbalistov. Krajčovič 49 sekúnd pred koncom zvyšoval dvoma šestkami na 67:73. Domáci síce veľmi rýchlo znížili trojkou Rountreeho, ale Kelly smečom zvyšoval na 70:75, čo sa napokon ukázalo ako konečný výsledok. Levice si tak po výbornom zápase na svoje konto pripísali už 12 víťazstvo v lige a po zásluhe im patrí tretia priečka v tabuľke. Najbližšie sa Levičania predstavia v stredu v Karlovke Bratislava. Začiatok zápasu je naplánovaný na 19.00 hod.

Lučenec: Sims 18, Rountree 14, Blagojevič 12, Davis 11, Rendla 8 (Pipíška 5, Mandič 2). Levice: Nofflet 18, Djurič 15, Summers 12, Keely 10, Musil 5 (Djokič 8, Josipovič 4, Krajčovič 3, Vojtek). TH: 15/6 – 18/11, Fauly: 16 – 19, Trojky: 6 – 10, Rozhodovali: Brziak, Doušek, Turček. Divákov: 1000

16. kolo: Karlovka BA – Lučenec 84:65, Komárno – Inter BA 74:88, NitraPrievidza 55:91, SNV – Košice 70:97, Svit – Handlová 83:74, Levice mali voľno.

Dohrávka 12. kola: Handlová – Prievidza 70:75.

Ostatné výsledky 17. kola: Inter BA – Nitra 95:35, Košice – Komárno 111:90, Svit – Karlovka 97:87 pp., SNV mala voľno.

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Poslanci navštívia Mochovce už o pár dní

Od Úradu pre jadrový dozor budú požadovať správu o bezpečnostných rizikách a od ministra hospodárstva analýzu ekonomických aspektov výhodnosti dostavby tretieho a štvrtého bloku pri rôznych scenároch vývoja.

Nestretli sa na okrúhle výročie, ale životné jubileum

Maturovali pred 52 rokmi. Teraz bývalí spolužiaci majú sedemdesiatku.

FUTBAL

Futbalisti Tlmáč zažívajú nevídaný štart do sezóny

Hráči FKM Tlmače vládnu okresnému futbalu. Podpísala sa pod to kvalitná letná príprava mužstva.

Futbal

Kam sa vybrať za futbalom počas najbližšieho víkendu

Už viete kam sa vyberiete za futbalom? Ponúkame vám prehľad víkendových zápasov v našom regióne.