Pondelok, 25. jún, 2018 | Meniny má Tadeáš
HOKEJ

Hokejistom Levíc sa množia najtesnejšie prehry

V 15. kole čakal na Levice bývalý extraligista Piešťany. Levičania boli počas celého zápasu lepším tímom, ale tri body predsa len ostali doma.

15. kolo

ŠHK 37 Piešťany – HK Levice 4:3 (2:1; 1:2; 1:0).

Druhé vzájomné stretnutie týchto družstiev nemalo až taký náboj a kvalitu ako to prvé, no aj tak sa hral pomerne pekný hokej. Už v 4.minúte zápasu sa Levičania ujali vedenia zásluhou Dalibora Michaloviča. Vietor, ktorý im tento gól vlial do plachiet však vydržal iba do polovice tretiny, keď Piešťanom dovolili po dvoch individuálnych chybách zvrátiť stav zápasu na 2:1. Druhá tretina patrila herne jednoznačne iba hosťujúcemu celku. Na ľade Levice sršali aktivitou, korčuľovali a vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie. V polovici stretnutia sa im po dlhej dobe konečne podarilo poriadne zahrať presilovú hru a odmenou pre nich bol vyrovnávajúci gól Adriána Suchardu. O minútu neskôr však zaúradovala vyššia moc a učebnicové podrazenie levického hráča priamo pred zrakmi rozhodcu nebolo z nepochopiteľných dôvodov odpískané. Namiesto presilovej hry z následného protiútoku inkasovali tretí gól. Napriek veľkej frustrácii sa však chalani nevzdali a aj naďalej boli na ľade lepším tímom. Tretinu dohrávali v oslabení s cieľom neinkasovať. Keď to už vyzeralo, že sa do kabín pôjde za stavu 3:2, sa však k puku dostal Adrián Sucharda a s prehľadom trafil najlepšie ako mohol a tzv. angličákom od brvna vyrovnal stav sekundu pred koncom tretiny. V poslednej tretine sa domáci tím opäť až príliš jednoducho dostal k presilovej hre, ktorú dokázal využiť a dostať sa do vedenia. V polovici tretiny Levičania ešte dostali možnosť zvrátiť stav zápasu v presilovke 5 proti 3. Bohužiaľ ju však nedokázali zahrať tak ako tú predchádzajúcu a veľkú šancu si opäť zbytočne premárnili. Napriek veľkej snahe Levičanov sa už skóre nemenilo a z Piešťan si tak odnášajú ďalšiu tesnú prehru. Treba však poznamenať, že výsledok tohto stretnutia nezodpovedá obrazu hry. Levičania podali skutočne výborný výkon počas celých 60 minút, bojovali o každý centimeter ľadu a nebyť veľkej smoly pri zakončení (3 nastrelené brvná) mohol výsledok zápasu vyznieť v ich prospech.

POVEDAL PO ZÁPASE:

Jaroslav Matejov, tréner HK Levice: „Po tomto zápase je mi chalanov veľmi ľúto, za výkon aký dnes celých 60 minút podávali si tri body jednoznačne zaslúžili. Dnes sa z výhry netešilo lepšie ale šťastnejšie mužstvo. V zakončení sme tentokrát ani tak nezlyhali ako skôr mali smolu, 3 nastrelené brvná sú toho dôkazom. Nemôžem sa však zbaviť pocitu krivdy, keďže sme tretí gól inkasovali z akcie po evidentnom faule na nášho hráča a na konci zápasu pri snahe o power-play nám vylúčili hráča až po 8-10 sekundách hry a protestoch od striedačky domácich. Bohužiaľ s tým už nič nenarobíme, neostáva nám nič iné len sa poriadne pripraviť na Púchov aby sme pred domácimi fanúšikmi konečne pretrhli neúspešnú sériu.“

Góly: 10. Hudec (Mihálik), 11. Rybárik, 33. Hudec (Valo), 48. Ondrejka (Mihálik, Rybárik) – 4. Michalovič (Segíň T., Hronec), 32. Sucharda (Pitlanič, Stankovič), 40. Sucharda (Bránik). PIEŠŤANY: Kičina (Brucháč) – Filip, Žitňanský, Kubo, Ondrejka, Rybárik – Blaško, Polák, Hudec, Klčo, Valo – Benik, Tolokonnikov, Fedor, Macháč, Mihálik – Bednár, Osvald, Režný. LEVICE: Vozár – Bačkor, Káčer, Hronec, Michalovič, Segíň T. – Ptilanič, Roško, Bališ, Kiepeš, Stankovič – Ozimák, Školník, Bránik, Sucharda. Rozhodovali: Valko – Frimmel, Meravý. Strely: 46:47. Vylúčenia: 5:4 na 2 min., navyše Benik (PN) – 10 min. napadnutie zozadu, Káčer (LV) – 10 min. nešportové správanie sa hráča. Divákov: 247. Nasledujúci zápas LV: 17. 12. o 17:30 h HK Levice – ŠHK Púchov.
Ostatné výsledky 15. kola: Prievidza – Dynamax Nitra 6:3, Senica – Partizánske 5:6 sn, Dubnica – D. Kubín 3:1, Púchov – HC Bratislava 2:5.

1. Križovatka kultúr Maroko: Dobrodružné cesty naprieč krajinou
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  8. Nemusím sa na nikoho spoliehať
  9. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  10. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?

Sezóna dievčat z VK Podlužianka bola ukončená na výbornú

Dievčatá z Volejbalového klubu Podlužianka Levice ukončili sezónu na výbornú turnajom mladších žiačok, ktorý sa konal v Púchove.

Pútnici z Levíc opäť ponesú kríž až do Levoče

Skupinka z Levíc je pod Mariánskou horou každoročne stredobodom pozornosti. Kým k nej jej členovia dorazia, prejdú pešo 280 kilometrov.

V Želiezovciach sa opäť súťažne strieľalo

Strelecký klub MAGNUM usporiadal v spolupráci s mestským úradom v Želiezovciach streleckú súťaž malokalibrová pištoľ a revolver, veľkokalibrová pištoľ a revolver N + 3 x 10 rán na 15, 25, 35 m.

Levice: Všetko o zdraví na jednom mieste a v jeden deň

Deň zdravia v Leviciach je tu pre tých, ktorí sa zaujímajú o zdravý životný štýl a aktuálne novinky.