Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky
PLÁVANIE

Plavci z Levíc získali na M-SR 13 medailí

V Čilistove sa konalo posledné vrcholné plavecké podujatie, ktorými boli majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov a seniorov v krátkom (25 m) bazéne.

Športový klub AQUASPORT LEVICE reprezentovali Soňa Drábiková (1999), Robin Reindl (2002), Sabína Kupčová (2003), Peter Gutyan (1992) a Matej Grman (2000). Takmer všetci plavci sa vo svojich disciplínach prebojovali do finále, kde získali 5 seniorských a 8 juniorských medailí. V kategórii seniorov sa výrazne presadil Peter Gutyan, ktorý získal v disciplíne 800 m voľný spôsob druhé miesto. Striebornú medailu získal aj v disciplíne 400 m polohové preteky a v disciplíne 400 m voľný spôsob získal bronzovú medailu. V kategórii junioriek vynikajúce výkony podali: Robin Reindl, ktorá získala titul juniorskej majsterky SR v disciplíne 200 m polohové preteky časom (2:18,01) a v tej istej disciplíne kategórie OPEN získala striebornú medailu. Svoju medailovú zbierku doplnila ziskom juniorskej striebornej medaily v disciplíne 400 m polohové preteky. V disciplíne 100 m znak získala Robin Reindl 3. miesto. Sabína Kupčová, ktorá opäť potvrdila svoju vysokú výkonnosť prekonaním troch slovenských rekordov 13-ročných žiačok a jeden rekord 14-ročných žiačok. V disciplínach 400 m polohové preteky časom (4:57.97) a disciplíne 200 m polohové preteky časom (2:19.52). Svojimi výkonmi na tomto podujatí v kategórii junioriek získala dve strieborné a jednu bronzovú medailu. V posledný deň týchto majstrovstiev SR sa Sabína predstavila vo svojej najsilnejšej disciplíne 200 m voľný spôsob s časom 2:04,10. Medzi juniorkami si Soňa Drábiková vyplávala v disciplíne 100 m, 200 m prsia dve bronzové medaily a v kategórii OPEN v disciplíne 200 m prsia získala celkové tretie miesto. Týmito pretekmi plavci ŠK Aquasport Levice ukončili úspešnú plaveckú sezónu 2016 a touto cestou by sa chceli poďakovať všetkým plavcom, trénerom pod vedením Tibora Lacka, ďalej všetkým rodičom a priaznivcom plávania.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Levice: Hradný park idú obnoviť

Pribudne jazierko s lávkou, pódium aj detské ihrisko.

Park sa nachádza v susedstve Levického hradu.

Na študentské časy v levickej škole spomínajú absolventi

História výučby učiteľstva v Leviciach sa začala písať pred 150 rokmi.

Budova učiteľského ústavu postavená v rokoch 1909-1911.

Levičania chodia aj inam. Viacerí boli v Kalnej nad Hronom

Obyvatelia okresného mesta hľadajú možnosti, ako sa čím skôr otestovať.

Testovanie v Kalnej nad Hronom.

Nitra hlási mimoriadny tlak na drive-in odberné miesta

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.