Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka
PLÁVANIE

Plavci z Levíc získali na M-SR 13 medailí

V Čilistove sa konalo posledné vrcholné plavecké podujatie, ktorými boli majstrovstvá Slovenskej republiky juniorov a seniorov v krátkom (25 m) bazéne.

Športový klub AQUASPORT LEVICE reprezentovali Soňa Drábiková (1999), Robin Reindl (2002), Sabína Kupčová (2003), Peter Gutyan (1992) a Matej Grman (2000). Takmer všetci plavci sa vo svojich disciplínach prebojovali do finále, kde získali 5 seniorských a 8 juniorských medailí. V kategórii seniorov sa výrazne presadil Peter Gutyan, ktorý získal v disciplíne 800 m voľný spôsob druhé miesto. Striebornú medailu získal aj v disciplíne 400 m polohové preteky a v disciplíne 400 m voľný spôsob získal bronzovú medailu. V kategórii junioriek vynikajúce výkony podali: Robin Reindl, ktorá získala titul juniorskej majsterky SR v disciplíne 200 m polohové preteky časom (2:18,01) a v tej istej disciplíne kategórie OPEN získala striebornú medailu. Svoju medailovú zbierku doplnila ziskom juniorskej striebornej medaily v disciplíne 400 m polohové preteky. V disciplíne 100 m znak získala Robin Reindl 3. miesto. Sabína Kupčová, ktorá opäť potvrdila svoju vysokú výkonnosť prekonaním troch slovenských rekordov 13-ročných žiačok a jeden rekord 14-ročných žiačok. V disciplínach 400 m polohové preteky časom (4:57.97) a disciplíne 200 m polohové preteky časom (2:19.52). Svojimi výkonmi na tomto podujatí v kategórii junioriek získala dve strieborné a jednu bronzovú medailu. V posledný deň týchto majstrovstiev SR sa Sabína predstavila vo svojej najsilnejšej disciplíne 200 m voľný spôsob s časom 2:04,10. Medzi juniorkami si Soňa Drábiková vyplávala v disciplíne 100 m, 200 m prsia dve bronzové medaily a v kategórii OPEN v disciplíne 200 m prsia získala celkové tretie miesto. Týmito pretekmi plavci ŠK Aquasport Levice ukončili úspešnú plaveckú sezónu 2016 a touto cestou by sa chceli poďakovať všetkým plavcom, trénerom pod vedením Tibora Lacka, ďalej všetkým rodičom a priaznivcom plávania.