Nedeľa, 19. november, 2017 | Meniny má Alžbeta
HOKEJ

Starší žiaci zložili Trnavu, mladším žiakom sa nedarilo

Prvá hokejová liga mladších a starších žiakov mala na programe 4. kolo nadstavbovej časti.

Pred vianočnou a novoročnou prestávkou si levická hokejová mlaď zmerala sily na všetkých frontoch s gladiátormi z Trnavy. V štyroch nesmierne tesných dueloch prekvapili hlavne ôsmaci a siedmaci, ktorý zložili Trnavu, naopak piatakom a šiestakom sa vonku darilo menej.

I. liga ml. žiaci – 5. ročník

HK Gladiators Trnava – HK Levice 7:3 (3:0, 2:2, 2:1)
Piataci mali v úmysle nadviazať na bojovný výkon z Nových Zámkov, kde si síce prehrali, ale z herného hľadiska to bol úspešný duel. Gladiátori im od úvodných minút nedali dýchať a po štrnástich minútach už viedli 2:0, keď oba góly padli z hokejky Kristiána Bullu. Aj keď sme mali streleckú prevahu stále nám to tam nepadalo a po prvej tretina chalani odchádzali do šatne za stavu 0:3. Druhá a tretia tretina bola z pohľadu skóre vyrovnaná, mali sme viac z hry. Srdiečko našich chalanov túžilo po víťazstve, ale strelecké šťastie nám neprialo. V druhej tretine sme prestrielali súpera v pomere 20:11. Prvé góly prišli z našej strany až od polovice zápasu kde sme v priebehu dvoch minút znižovali z hokejoch Noela Régiho a Erika Homoľu. V úvode tretej tretiny na 5:3 znižoval Martin Jelínek a už už to vyzeralo, že sa v tejto tretine presadíme aj gólovo a dotiahneme sa na súpera. V závere tohto vyrovnaného duelu sme spravili zopár chýb v obrane za čo nás súper trestal dvoma gólmi. Klobúk dole pred našim tímom piatakov, ktorý tento duel odohrali len v dvoch formáciách, prestrieľali súpera v pomere 27:43 a výsledok neodzrkadľuje vyrovnanosť oboch tímov na ihrisku.
Góly za HK Levice: 32. Régi (Karaffa), 34. Homoľa, 51. Jelínek. HK Levice: Virág M., Gagač – Víglaský, Doboš, Minár, Sleziak, Homoľa, Régi, Karaffa, Jelínek, Virág, Tariška, Moravčík.

I. liga ml. žiaci – 6. ročník

HK Gladiators Trnava – HK Levice 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)
Oba celky sa už v tejto sezóne stretli a to v základnej časti, kde z duelu vyšiel víťazne levický hokejový tím. Aké požičaj – také vráť sa hovorí a naozaj hokejisti Trnavy oplatili prehru z prvého vzájomného merania síl. Od úvodu to bol svižný hokej a domáci gladiátori po úvodnom buly už v 20.sekunde mali obrovskú šancu na skórovanie, ktorú aj využil Kevin Pancza a otváral skóre zápasu. Bohužial raketový štart súpera do zápasu nás zlomil, nedokázali sme sa presadiť v útoku za čo nás Trnava trestala druhým gólom v našej bránke. Druhá a tretia tretina bola z našej strany lepšia, boli sme hokejovejší, súpera sme prestrieľali ale bohužial nám to tam nepadalo. Súper pridal ďalšie dva góly a bolo 4:0. O zníženie na 2:4 z pohľadu Levíc sa postarali v 46.minúte René Šútor a v 53.minúte Dominik Drapák. Šiestaci sa vrhli ešte do útoku, ale nervozita už brala svoju daň. Snaha mladších žiakov sa nedá zaprieť, ale ako sa ukázalo, snaha nestačí a tak si na záver roka zaknihovali prehru 5:2.
Góly za HK Levice: 46. Šútor (Klepáč), 53. Drapák (Šútor). HK Levice: Gagač – Šeliga, Špendel, Bíňovský, Hebixer, Zajko, Ordogh, Duchoň, Šútor, Kasala, Jelínek, Šabo, Grósová, Schwarz.

I. liga ml. žiaci – 7. ročník

HK Levice – HK Gladiators Trnava 6:3 (0:1, 3:0, 3:2)
Aj druhé meranie síl v tejto sezóne vyšlo našim hokejistom, keď zdolali na domácom ľade gladiátorov 6:3. Prvá tretina chalanom celkom z pohľadu skóre nevyšla, ale herne bola vyrovnaná. V druhej tretine naši chalani nečakali, čo spravia hostia, od úvodu tretiny viac tvorili hru a snažili sa o góly. V prvej tretine Gladiátori prestrieľali Levičanov 8:9. Netrvalo dlho a Peter Farkaš parádičkou vyrovnal. O 16.sekúnd po prihrávke Samuela Drapáka nás do vedenia na 2:1 poslal Jozef Sládeček a v 36.minúte zvyšoval na 3:1 Jakub Farkaš. V tretej tretine sme pokračovali v začatej útočnej hre čoho výsledkom boli ďalšie tri góly v súperovej bránke. Siedmaci si bránili štvorgólové vedenie až do 51.minúty. Hostia v tejto časti hry dokázali znížiť na 5:2. Domáci v zápase jasne dominovali, hostí k ničomu nepustili a zaslúžene vyhrali 6:3.
Góly za HK Levice: 20. Farkaš P. (Gellen, Ešek), 21. Sládeček (Drapák), 36. Farkaš J. (Ešek, Farkaš P.), 40. Gellen (Ešek), 47. Ešek (Juhás), 57. Sládeček. HK Levice: Griesbach, Grobař – Doboš, Drapák, Ešek, Farkaš P., Farkaš J., Gellen, Horváth Andrej, Juhás, Kandra, Kerestvey, Kravec, Sládeček.

I. liga ml. žiaci – 8. ročník

HK Levice – HK Gladiators Trnava 6:5 (2:1, 3:1, 1:3)
Starší žiaci ôsmeho ročníka nadviazali na vyhratý posledný zápas s Novými Zámkami a okrem tretej tretiny v zápase dominovali. Do zápasu vstúpili s veľkou aktivitou a otvárali skóre zápasu v 8.minúte gólom Branislava Mišuru. Ten istý hráč si vypracoval aj druhý gól na 2:0. Kontaktný gól hosťujúceho celku prišiel po úniku v 16.minúte. V druhej tretine domáci jasne ovládli hru a svojou aktivitou vypracovali až tri góly. V 29.minúte sa prezentoval obranca Samuel Pacala, v 32.minúte David Hofer a v 35.minúte presne trafil Adam Horváth. Tretia tretina patrila hosťujúcemu tímu, ktorý sa po kombinačných akciách priblížil na rozdiel jedného gólu. V samom závere napokon pridal šiesty gól Adam Horváth. Hosťom sa podarilo ešte nachytať nášho brankára Jozefa Petráša a znížiť na konečných 6:5 pre Levice.
Góly za HK Levice: 9. Mišura (Pacala), 11. Mišura (Blaško, Kasala), 29. Pacala (Hofer), 32. Hofer, 35. Horváth (Kasala, Pacala), 46. Horváth (Bukoven). HK Levice: Petráš – Bartek, Blaško, Bukoven, Hofer, Horváth, Kasala, Mišura, Novák, Pacala, Paľovčík, Šebeštín, Vrbka.

1. Na priechodoch v Leviciach vodiči opäť zrazili chodkyne 46
  2. KAM ZA FUTBALOM: Jesennú futbalovú časť ukončia zápasy v krajských súťažiach 40
  3. V Leviciach má vzniknúť 750 nových pracovných miest 38
  4. Parkovisko pred levickou poliklinikou začnú prerábať 32
  5. Knihy pobalili, oddelenie zatvorili. Sťahovať späť sa ale stále nemôžu 28
  6. Na elektromobile dobyl Levičan Európu. Teraz chystá otvorenie nabíjacej stanice 21
  7. NITRIANSKA ŽUPA: Aké sú odmeny a benefity poslancov a predsedu? 16
  8. Prečo muži v Nitrianskom kraji žijú kratšie ako ženy? 14
  9. FOTOGALÉRIA: Kozárovce v poslednom jesennom domácom zápase privítali Šurany Foto 14