Béčko Levíc len s druhou prehrou

Basketbalové súťaže mali na programe ďalšie kolá.

(Zdroj: Ilustr. foto: (ŠBK))

2.liga mužov

BK EXIT Nitra – BK Levickí Patrioti „B“ 66:64 (24:33), Body LV: Klein 18, B. Kazár a Mat. Halmeš po 13, Valach 9, Brodziansky 6, Biricz 3, Fraňa 2. Levičania mali výborný vstup do zápasu a v prvej štvrtine jasne dominovali. Postupom času sa hra vyrovnala, ale aj napriek tomu si dokázali udržiavať sľubný náskok. Nakoniec však v poslednej štvrtine kvôli mnohým chybám o svoje vedenie prišli a domáci Nitrania tak zvrátili vývoj zápasu vo svoj prospech a pripísali si proti Levičanom už druhé veľmi tesné víťazstvo v tejto sezóne.
Sereď – Holíč 59:86, Dun. Streda – Partizánske 71:74, Ivanka p.D. – Topoľčany 87:66.

Liga juniorov

IMC Slovakia Považská Bystrica – ŠBK Junior Levice 79:69 (31:32), Body LV: Adámik 24, Lukniš 19, Bendík 11, Danielič 10, Csendes a Villem po 2, Slaninka 1. Levičania sa v stredu predstavili na palubovke Považskej Bystrice a do polčasu dokázali s favorizovanými domáci držať krok. Po prestávke sa prejavila menšia rotácia v kádri Levičanov, ktorým chýbali v závere sily.

Liga kadetov

ŠBK Junior Levice – MBK Victoria Žilina 72:50 (34:25), Body LV: Danielič 20, Slaninka 15, Villem 14, Špaňo 10, Chaban 7, Zigo 5, Hrnčír 1. Prvá štvrtina bola vyrovnaná a družstvá sa striedali vo vedení. Neskôr však prebrali hernú iniciatívu Levičania, ktorým sa začala dariť streľba, keď zaznamenali celkovo 13 úspešných pokusov spoza trojkového oblúka. Domáci technicky a rýchlostne prevýšili fyzicky zdatnejších súperov a zaslúžene zvíťazili.

Liga starších žiakov

BKM SPU Nitra – ŠBK Junior Levice 44:66 (22:38), Body LV: Chaban 18, Szabó 12, Dudek 9, Lepieš 8, Lojek 7, Bielik a Petrovič po 4, Lörinc a Špaňo po 2. V piatok odohrali levickí chlapci zápas v Nitre a od začiatku zápasu boli lepším družstvom na palubovke. Dobrou obranou nútili súpera k chybám a nedovolili im ľahké zakončenia. Už do polčasu si vypracovali sľubné vedenie, ktoré si po polčase dokázali bez problémov udržať a doviesť tak zápas do víťazného konca.

OS st. minižiaci

Komárno – Pezinok 111:2 a 75:2, BSC – Inter 26:72 a 30:62, Nitra – Karlovka pre chorobu odložili na 18. 2. Levice mali voľno.

10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 303

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.