Pondelok, 5. december, 2022 | Meniny má Oto

Výber udalostí roka 2016, ktoré sa stali v Levickom okrese

Prinášame výber udalostí, o ktorých sme informovali v uplynulom roku na stránkach regionálnych novín MY Týždeň na Pohroní.

V Leviciach sa do tancovania štvorylky zapojilo 20. mája 862 tanečníkov. Medzinárodné podujatie organizuje niekoľko rokov slovinské mesto Maribor.V Leviciach sa do tancovania štvorylky zapojilo 20. mája 862 tanečníkov. Medzinárodné podujatie organizuje niekoľko rokov slovinské mesto Maribor. (Zdroj: (JN))

JANUÁR

Zvracanie a hnačkovité stolice. Tak sa prejavuje infekčné ochorenie, ktorým sa nakazili pacienti aj personál levickej nemocnice. Približne tridsať hospitalizovaných pacientov a do desať zamestnancov potrápil norovírus. Prvý prípad zaznamenali 5. januára u pacienta na internom oddelení. V nemocnici bol dva týždne zákaz návštev.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Šíriaci sa zápach vystrašil 13. januára ľudí v okolí skládky odpadu v Mochovciach. Cítili ho v Novom a Starom Tekove, Veľkých a Malých Kozmálovciach. Laboratórne vyšetrenia potvrdili, že zo sudov unikli zvyšky merkaptánu, ktorý sa používa ako odorant – „prifarbovač“ na rozpoznanie nebezpečenstva úniku zemného plynu z potrubných systémov a iných zariadení. Podľa krízového štábu k ohrozeniu života a zdravia obyvateľov.

SkryťVypnúť reklamu

Šahanskej spisovateľke a učiteľke Beate Bazalovej vyšiel 21. januára piaty román Šepkanie anjelov. V roku 2008 sa na pultoch kníhkupectiev objavil jej prvý román s názvom Ako na hojdačke. Za touto knihou nasledovali aj ďalšie: v roku 2009 Láska na druhý pokus, v roku 2010 Obraz a v roku 2012 bol pokrstený román Nemiluješ zomrieš.

Na oslavu 860. výročia prvej písomnej zmienky o meste Levice sa radnica začala pripravovať už v úvode roka. Jednou z prvých aktivít bolo 25. januára zverejnenie loga. Okrúhle logo s dominantným levom vychádza z farebnosti a motívu mestského erbu. Počas roka sa používalo na listinách odchádzajúcich z mestského úradu, či pri frankovaní obálok.

Do neobmedzeného štrajku učiteľov, ktorý organizovala Iniciatíva slovenských učiteľov, sa zapojili aj pedagógovia z Levického okresu. Počas prvého kola sa zaregistrovali učitelia z vyše tridsiatich škôl v okrese. Celkovo sa na Slovensku zapojilo 682 škôl. Na Námestí hrdinov sa 27. januára uskutočnila demonštrácia učiteľov. Štrajk pokračoval aj neskôr.

SkryťVypnúť reklamu

FEBRUÁR

Po sedemnástich rokoch začali vo februári obnovovať závlahový systém v Parku M. R. Štefánika, ktorý má rozlohu 3,5 hektára. Vykopali stovky metrov výkopov, do ktorých uložili káble, vymenili aj časť potrubí. Závlahy automaticky zapína zariadenie, ktoré je napojené na zrážkové čidlo.

Pätnáste predstavenie komédie Karčiho teta odohral kozárovský divadelný súbor Hron 7. februára na profesionálnom pódiu Divadla Andrea Bagara v Nitre. Pred dvomi rokmi sa tu predstavili s hrou Kubo – podujatie vtedy dvakrát vypredali.

Na výročnej členskej schôdzi ZO Slovenského zväzu včelárov v Leviciach bolo Dr. Ernestovi Altovi pri príležitosti životného jubilea 95 rokov udelené najvyššie zväzové vyznamenanie, Medaila Juraja Fándlyho. Meno Dr. Alta je známe v oblasti farmácie ako aj včelárstva. Vydal niekoľko knižných publikácií a jeho zásluhou bola v roku 1971 otvorená Farmaceutická expozícia Tekovského múzea v Leviciach, ktorá je jednou z najkrajších v strednej Európe. V máji sa stal Čestným občanom mesta Levice.

SkryťVypnúť reklamu

MAREC

Voľby do NR SR sa konali 5. marca. Kandidovalo v nich 23 politických strán, hnutí a koalícií. V Levickom okrese sa hlasovania zúčastnilo 56,6 percenta oprávnených voličov. Do 164 volebných okrskov prišlo hlasovať 53 242 voličov z celkových 94 035. Poštou z cudziny volilo 236 obyvateľov okresu. Výsledky kopírovali celoslovenské - na prvej priečke, rovnako zvíťazil Smer – SD s 23,74 percentami. Z hlasovania vzišli aj dve výnimky - voliči z regiónu by v parlamente chceli stranu SMK – MKP, skončia na 2. priečke s 13,39 percentami. Naopak do NR SR by neposlali stranu Sieť, ktorá v okrese získala 4,68 percenta a v lokálnom rebríčku skončila pod hranicou piatich percent. Na 3. priečke skončil Most – Híd (13,05 percenta), nasledovalo OĽaNO – Nova (9,44 percenta), SaS (8,48), ĽS NS (6,82), SNS (6,73) a Sme rodina (6,68).

Prezident Andrej Kiska trávil Medzinárodný deň žien so ženami z rôznych oblastí života a z rôznych regiónov Slovenska. Jednou z nich bola aktivistka Angelika Révész, bývalá učiteľka telocviku, ktorá pracuje na Mestskom úrade v Šahách. Voľný čas venuje práci v Olympijskom klube Alojza Szokolyiho Šahy a neinvestičnom fonde Pečať mesta Šahy, ktorý bol založený v roku 1999.

Počas Dňa vody 21. marca vyšetril Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Leviciach 174 vzoriek z individuálnych zdrojov vody, ktoré priniesli obyvatelia z rôznych častí okresu. Na dusičnany nevyhovelo 106 vzoriek, čo je 60,9 percenta. Dusitany boli preukázané len v jednej vzorke.

V areáli Domu bojovej slávy v Kalnej nad Hronom sa 23. marca konali krajské oslavy 71. výročia začatia Bratislavsko-brnianskej operácie vojsk 2. ukrajinského frontu vedeného maršalom Malinovským. Ráno 25. marca 1945 vypukli boje na Hrone, výsledkom ktorých bol postup frontu a oslobodzovanie miest a obcí smerom na západ.

APRÍL

Najväčší počet krojovaných bábik z jedného regiónu sa podarilo dať dokopy Monike Miškovičovej Savovej z Rybníka a ustanovila tak slovenský rekord. V Tekovskom múzeu bolo od 7. apríla vystavených 101 bábik v krojoch z čilejkárskeho mikroregiónu, do ktorého patrí deväť obcí.

Bobor vodný sa v našom regióne začal vyskytovať po dlhej prestávke. Obhryzené stromy nachádzajú vodohospodári na rôznych miestach okresu. Najväčší výskyt zaznamenali na Ipli, objavujú ich tiež na menších prítokoch Hrona. Pred piatimi rokmi o tomto najväčšom európskom hlodavcovi takmer nevedeli. Škody, ktoré spôsobuje, stoja štát tisícky eur. Ochranári ale prízvukujú, že pre životné prostredie má bobor význam. Najmä v čase sucha.

Levický slad získal ochrannú známku Európskej únie. Do európskeho zoznamu výrobkov s chráneným zemepisným označením pribudol ďalší slovenský produkt. Európska komisia schválila 26. apríla doplnenie registra chránených označení pôvodu a chránených zemepisných označení o „Levický slad“. V európskom registri je už napr. Slovenská bryndza, Zázrivský korbáčik či Skalický trdelník.

Prízemné mrazy v závere apríla zrušili vyhliadky na sľubne vyzerajúcu úrodu. Postihnutý bol takmer celý okres. Mrazy zničili repku, kukuricu, ovocné stromy a tiež vinič.

MÁJ

V Šahách prestala od 1. mája fungovať lekárska služba prvej pomoci. Dôvodom bol nedostatočný počet lekárov a ich preťaženie. Obyvatelia sú so stavom nespokojní – v meste nemajú pohotovosť pre deti a už ani pre dospelých. Na pohotovosť v Leviciach musia cestovať 40 kilometrov.

Levický Klub zdravých materských škôlok zapísali 4. mája do Knihy cti SČK. Zástupcom zagratuloval prezident Andrej Kiska a prezident SČK Viliam Dobiáš. Ceny prevzali Katarína Olejárová a Oľga Kurpášová.

Predstavitelia Tlmáč a francúzskeho mesta Saint Just en Chaussée podpísali 7. mája zmluvu. Tlmače spolupracujú s Francúzmi od roku 2010. Nová zmluva je zameraná nielen na kultúru a šport, ale obe mestá chcú podporovať aj vzájomné podnikateľské aktivity.

Do tancovania štvorylky sa 20. mája napoludnie prvýkrát zapojilo aj 862 tanečníkov zo základných škôl a špeciálnej školy v Leviciach. Priamy prenos zo spoločného vystúpenia na námestí videli aj v slovinskom Maribore, ktoré je iniciátorom myšlienky spájania Európanov prostredníctvom hromadného tancovania štvorylky už niekoľko rokov. Podujatie bolo súčasťou Dní mesta Levice 2016, ktoré doplnil jarmok a pokrstili aj Monografiu mesta Levice.

JÚN

Do 18. ročníka súťaže Progresívne, cenovo dostupné bývanie, najlepšie cenovo dostupné riešenia výstavby bytových domov sa zapojilo celkovo 22 stavieb. Súťaž organizuje MDVaRV SR. Zabodovala v nej aj bytovka z malej obce Levického okresu, ktorá má len 217 obyvateľov. Do výstavby sa obec Iňa pustila v októbri 2014, prví obyvatelia sa do 12 bytov sťahovali v januári 2016.

Štafeta s horiacou pochodňou Letných olympijských hier Rio 2016 dorazila do Levíc 10. júna. Nad mestom viala zástava s piatimi olympijskými kruhmi. Podujatie zorganizoval Olympijský klub Alojza Szokolyho v Šahách, kde bola pochodeň pár dní predtým.

Želiezovce sa vrátili k folklórnemu festivalu. Jubilejný 50. ročník Celoštátneho ľudovo-umeleckého festivalu sa v želiezovskom parku uskutočnil 10. – 12. júna. Priestor pred Esterházyovským kaštieľom, kde sa hlavný program odohrával, je pôvodným miestom konania prvých ročníkov festivalu až do konca 80. rokov.

Pomník Antona Srholca pri Bráne slobody v bratislavskom Devíne 16. júna odhalil prezident SR Andrej Kiska. Jeho autorom je akademický sochár Peter Mészároš, rodák z Rybníka, autor diel Brána slobody na Devíne, socha vojaka na Dukle, busty Franza Schuberta.

Počas 18 rokov zapísal Juraj Precechtel približne 1500 strán kroniky mesta Levice. Celoživotný učiteľ, zanietenec pre žiacky basketbal, ale aj dlhoročný mestský poslanec a člen komisie pre občianske záležitosti sa takmer dve desaťročia venoval zaznamenávaniu najdôležitejších udalostí v meste. Vo veku 83 rokov sa vzdal tejto funkcie. Mesto v marci vyhlásilo výberové konanie, do ktorého sa prihlásili štyria záujemcovia. Komisia vybrala za kronikárku Levičanku Ľubicu Opaternú, ktorá bola 40 rokov učiteľkou. S Jurajom Precechtelom sa vedenie mesta a poslanci rozlúčili a za jeho prácu mu poďakovali na zasadnutí 23. júna. Úlohy kronikára Levíc sa jeho nástupkyňa zhostila 1. júla.

Stred okresu predbehol so žatvou južné časti. Žatva odštartovala 24. júna zberom ozimného jačmeňa v Santovke, Tekovskom Hrádku a potom už aj vo zvyšných častiach okresu. Zaujímavosťou bolo, že zber ozimnej pšenice sa nezačal v „dolných“ častiach okresu, ako býva zvykom.

JÚL

Novú sezónu na kúpalisku Margita – Ilona otvorili s novinkami. Pribudla piesková pláž aj 450 štvorcových metrov dlažby pod ležadlami. Úpravy mohli nastať aj vďaka veľmi úspešnej predchádzajúcej sezóne, kúpalisko dosiahlo zisk 40 601 eur.

V levickej plavárni zriadili prvý automat na med na Slovensku. S ojedinelým nápadom prišli včelári Dušan Kollár a Juraj Molnár, ktorí sa včeláreniu venujú roky. Med je balený v plastových medvedíkoch, 6-hranných nádobách a dózach s obsahom do trištvrte kilogramu. V medomate majú aj med s orechami, ochutený levanduľou, taktiež peľ.

Pečenická dychovka baví ľudí viac než 240 rokov. Podľa zachovaných dokumentov a cirkevnej kroniky siaha jej história až do roku 1773. V súčasnosti má dychovka 12 hudobníkov, vrátane spevákov. Dlhoročným kapelníkom je Ján Bonta.

Do Levického okresu prišlo 2731 potravinových balíkov pre 1488 konečných príjemcov. S ich distribúciou začali 27. júla pracovníci levického SČK. Zoznam osôb, pre ktoré bola pomoc určená, vyhotovilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny na základe sociálnej odkázanosti.

AUGUST

V úvode augusta začalo mesto s rozsiahlou rekonštrukciou komunikácií. Až do jesene bola postupne obmedzená doprava v rôznych častiach Levíc. Celý projekt stál okolo 1,49 milióna eur, mesto ich bude splácať v 132 mesačných splátkach.

Jubilejný 25. ročník Tekovských folklórnych slávností sa konal 13. augusta v Starom Tekove. V nových krojoch na ňom vystúpil aj detský súbor Tekovanček s novým blokom tancov z oblasti Branovo-Požitavie.

Michal Vitkovič, študent levického gymnázia, sa od 16. do 22. augusta zúčastnil medzinárodnej olympiády v Pekingu. Zo súťaže iGeo si doniesol bronz.

Posledný augustový víkend sa v Tlmačoch konal 11. ročník Tlmačskej grámory. Na folklórnom festivale vystúpili súbory aj zo zahraničia, pokrstili tiež CD s tekovskými ľudovými piesňami.

SEPTEMBER

Počas septembra zavítal Projekt 100 aj do dvoch kín Levického okresu – do levického Juniora a kina Divadla Pôtoň v Bátovciach. Divákom ponúkol 13 filmov z celého sveta.

Čilejkárske kroje vyrazili do sveta poštou. Autorku myšlienky vydať pohľadnice, ktoré zobrazujú folklórne tradície čilejkárskych dedín, je Monika Miškovičová Savová z Rybníka. K tejto obci, Novej Dedine, Hronským Kosihám a Čajkovu by sa tento rok mali na pohľadniciach pridať aj ďalšie dve obce.

V poradí 9. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Takí sme 2016 sa konal v Leviciach a obciach okresu od 18. septembra. Počas štyroch dní na ňom vystúpilo 220 tanečníkov aj zo zahraničia.

Slovensko-maďarská štátna hranica na Ipli sa bude meniť. Zmeny odobrila vláda SR 21. septembra, na jej ratifikáciu je potrebný súhlas NR SR. Zmeny súvisia s vodohospodárskymi úpravami rieky v okresoch Nové Zámky, Levice a Lučenec. Hraničná čiara sa prekladá do novovybudovaného koryta a kompenzuje sa úbytok štátneho územia vzniknutý úpravami.

Presne pred 20 rokmi sa začala v Žemberovciach písať história okresných dožinkových slávností. Členovia Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Leviciach sa 23. septembra stretli, aby si pripomenuli jubileum tohto podujatia a tiež zhodnotili výsledky žatvy.

Priečelie levickej radnice dostáva staronový vzhľad. V súvislosti s prácami uzatvorili hlavný vchod. Národná kultúrna pamiatka bola postavená v roku 1902, potrebná už bola oprava omietky a ošarpanej fasády. Rekonštrukcia sa dotkne aj hodín na veži radnice. Opravy majú byť hotové do konca mája 2017 s nákladmi 77-tisíc eur.

OKTÓBER

Tradičný Levický jarmok sa konal od 13. októbra v centre mesta. Na jarmoku si stánky rozložilo vyše 400 predajcov, ktorí obsadili 2,5 kilometra predajných miest.

Po ženskej časti rekonštruovali od 24. októbra aj mužskú časť šatní a sociálnych zariadení levickej plavárne, ktorá je otvorená takmer 20 rokov. Na rekonštrukčné práce dostala Správa športových zariadení Levice účelovú dotáciu od mesta vo výške 34-tisíc eur.

V Želiezovciach vznikajú nové pracovné miesta. Výstavbu novej výrobnej haly ukončila začiatkom jesene spoločnosť Selyz Nábytok. Prácu v nej si našlo 45 ľudí. Ďalší investor, Yssel Steel, plánuje rozbehnúť výrobu betónových prefabrikátov v bývalom areáli firmy SES Tlmače, Pracuje tam už 40 ľudí, postupne by sa mal počet zamestnancov zvýšiť na 300.

Mestské zastupiteľstvo v Leviciach prijalo 27. októbra návrh VZN č. 138 o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov na území mesta Levice a mestských častiach. Do platnosti vstúpilo v novembri. VZN obmedzuje užívanie alkoholických nápojov na vybraných verejne dostupných priestranstvách.

NOVEMBER

Občianske združenie Levický okrášľovací spolok zrevitalizovalo pamätník hontianskeho župana Štefana I. Koháryho. Národná kultúrna pamiatka bola začiatkom novembra po niekoľkomesačnej obnove otvorená pri príležitosti 400. výročia jeho narodenia. Bitka Turkov s kresťanskými vojskami, pri ktorej zahynul, sa odohrala pri Leviciach v júli 1664.

Doplňujúce voľby sa na Slovensku konali 5. novembra. Nového starostu si zvolili v dvoch obciach Levického okresu. V Čate sa ním stal zastupujúci starosta Marian Csákvári. Na čele Plavých Vozokán bude stáť Kornélia Sádovská.

Bratia Ladislav a Csaba Skladanovci zo želiezovskej pohrebnej služby vyhrali súťaž vo výkope hrobov. Zúčastnili sa jej štyri dvojčlenné témy z krajín V4. Súťaž bola súčasťou výstavy Funeral, ktorá sa konala od 10. do 12. novembra v Trenčíne.

V Tekovskom múzeu otvorili výstavu s názvom Budeme mať 90 s podtitulom Zbierka rodiny Nécsey. Ide o prvé zo série podujatí, ktoré budú pokračovať v tomto roku. Ich cieľom je pripomenutie si 90. výročia od položenia základov múzea v Leviciach, o čo sa zaslúžila rodina Nécseyovcov.

Veriaci cirkevného zboru evanjelického vierovyznania si 13. novembra pripomenuli 105. výročie od posvätenia kostola v Santovke. Stalo sa tak 11. novembra 1911.

DECEMBER

Viac než 3-tisíc nových kníh pribudlo vlani do fondu Tekovskej knižnice v Leviciach. Knižnica získala finančné prostriedky z verejných zdrojov po prvýkrát z Fondu na podporu umenia.Z peňazí kúpili nové publikácie, ale aj technické vybavenie.

Umelú plochu na korčuľovanie a zároveň aj vianočné trhy otvorili v Leviciach 16. decembra. Verejné korčuľovanie na námestí bolo po prvýkrát, súčasťou bola požičovňa korčúľ. Korčuľovať sa dalo až do 8. januára. Za prenájom plochy zaplatila radnica 6180 eur.

Najčítanejšie na My Levice

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 2. Ikonický projekt Metropolis vyhral CIJ Awards
 3. Pozor na predvianočné online podvody, takto nakúpite bezpečne
 4. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?
 5. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 6. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 7. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 8. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 1. Nepotrebné telefóny pomáhajú na Vianoce deťom a rodinám v núdzi
 2. Tisíc líp aj pre včely od slovenskej prezidentky
 3. Changes to the System of Remedies
 4. How to succeed when acquiring a business in Slovakia
 5. Nová éra stavieb začína teraz
 6. Pozor na predvianočné online podvody, takto nakúpite bezpečne
 7. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 8. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 115
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 550
 3. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 6 380
 4. Deti cestujú do exotiky zadarmo 3 137
 5. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 035
 6. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 2 990
 7. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 2 788
 8. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého 2 398

Blogy SME

 1. Internátny život UK: Decembrový internát: 10 tipov na dlhé zimné večery
 2. Rudolfa Vallová: Keď odchádzajú talentovaní mladí ľudia...
 3. Štefan Vidlár: Alea iacta est
 4. Peter Maroncik: Ekomarxistickí odborníci
 5. ASEKOL SK: Pozrieš – triediš! jedinečné ponožky, ktoré učia triediť odpad
 6. Rastislav Puchala: Zrušíme Vianoce?
 7. Štefan Vidlár: Reklama
 8. Pavol Kéri: Liptovský polmaratón
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 233 597
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 6 534
 3. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 5 558
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 3 500
 5. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 468
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 947
 7. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 605
 8. Café Európa: Čo sa môžeme naučiť od starších demokracií v právach LGBTI+ komunity? 2 016
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Levice, Želiezovce a Tlmače - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Levice

Výber ObFZ Levice

Najlepším strelcom turnaja sa stal Dárius Baláž (ObFZ Levice) s 13 gólmi.


56m
Ilustračné foto.

Na viacerých miestach u našich južných susedov sa minuli pohonné hmoty.


TASR 5 h
Vysviacka v Podlužanoch.

Venovaný je sv. Jánovi Nepomuckému.


Jozef Frtús 21 h
Záber zo stretnutia 12.kola Čajkov - Hronské Kľačany 3:2

Záver jesene bol v VII. lige dramatický.


22 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Internátny život UK: Decembrový internát: 10 tipov na dlhé zimné večery
 2. Rudolfa Vallová: Keď odchádzajú talentovaní mladí ľudia...
 3. Štefan Vidlár: Alea iacta est
 4. Peter Maroncik: Ekomarxistickí odborníci
 5. ASEKOL SK: Pozrieš – triediš! jedinečné ponožky, ktoré učia triediť odpad
 6. Rastislav Puchala: Zrušíme Vianoce?
 7. Štefan Vidlár: Reklama
 8. Pavol Kéri: Liptovský polmaratón
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 233 597
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 6 534
 3. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 5 558
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 3 500
 5. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 468
 6. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 947
 7. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 605
 8. Café Európa: Čo sa môžeme naučiť od starších demokracií v právach LGBTI+ komunity? 2 016
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 2. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 5. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 6. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 8. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu