Nedeľa, 16. máj, 2021 | Meniny má SvetozárKrížovkyKrížovky

Novoročné športové dni ani tento rok nevynechalo množstvo obyvateľov Hronských Kľačian

V Hronských Kľačanoch sa stalo v posledných rokoch už tradíciou, že na začiatku nového kalendárneho roka sa konajú novoročné športové dni.

Ich súčasťou sú turnaje O pohár starostu obce v šachu, halovom futbale, v stolnom tenise a Trojkráľový pochod. Po vianočných sviatkoch, novoročných oslavách a dňoch prázdnin a oddychu je to vítaná možnosť zašportovať si, stretnúť sa s priateľmi a známymi zaželať si na prahu nového roka všetko dobré a upevniť vzájomné medziľudské vzťahy.
Tohoročné novoročné športové dni sa začali 4. januára šachovým turnajom. Na turnaji štartovalo 13 hráčov , ktorí hrali v dvoch kategóriách. Poradie na prvých troch miestach v jednotlivých kategóriách: Žiaci : 1. Adam Kováč, 2. Michaela Turacová, 3. Viktor Maruniak. Dospelí: 1. František Kosorín, 2. Tomáš Krkoš, 3. Ondrej Slušný.
Následne sa 6. januára konal Trojkráľový pochod. Dvadsiatka statočných chodcov v extrémne mrazivom počasí absolvovala trasu do Veľkých Kozmáloviec a späť. Najmladšou účastníčkou pochodu bola Jarka Holková (10 rokov) a diplom pre najstaršiu účastníčku získala učiteľka Irenka Valkovičová (73 rokov). V sobotu 7. januára sa konal v telocvični ZŠ halový futbalový turnaj za účasti štyroch domácich mužstiev. Po vylučovacom kole a zápasoch o umiestnenie bolo konečné poradie nasledovné: 1. Úderníci, 2. Kľačianske futbalové béčko, 3. Veteráni, 4. Dorastenci.
Najlepším hráčom turnaja bol Peter Krivočenko (KFB), najlepším brankárom Libor Maturkanič (Úderníci) a najlepším strelcom Matúš Adam (dorastenci), ktorý streli 6 gólov. Záverečným podujatím bol stolnotenisový turnaj, ktorý sa hral v nedeľu 8. januára. V štyroch kategóriách sa hralo systémom každý s každým a po skončení všetkých zápasov bolo poradie v jednotlivých kategóriách nasledovné:
žiaci – 1. Adam Kováč, 2. Marcel Berkeš, 3. Ivan Kováč. Žiačky a ženy – 1. Michaela Turacová, 2. Monika Krivočenková, 3. Štefánia Trhanová. Muži – 1. Martin Hríbik, 2. Miloš Trhan ml., 3. Matúš Adam. Dôchodcovia – 1. Milan Bridiš, 2. Miloš Trhan st., 3. Ján Kúdela.
Poďakovanie účastníkov športových podujatí patrí starostovi obce Ing. Miroslavovi Kollárovi za podporu a účasť na podujatiach a pracovníkovi OcÚ Mgr. Milošovi Kúdelovi za propagáciu a fotodokumentáciu podujatí na webovej stránke obce a organizátorom jednotlivých turnajov Kľačianske novoročné športové dni sa stali trvalou súčasťou športového a spoločenského života v obci a získali si stály okruh priaznivcov športu.

1. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí