Utorok, 29. september, 2020 | Meniny má Michal, MichaelaKrížovkyKrížovky
HOKEJ

Hokejisti Levíc sa so sezónou rozlúčili až po samostatných nájazdoch

Levice vycestovali na svoj druhý zápas play-off do Dubnice. Domáci boli jednoznačným favoritom, ale na ľade to napokon neplatilo, keď súpera zaskočili svojou bojovnosťou.

Levičania môžu byť na svoj výkon v Dubnici patrične hrdí.Levičania môžu byť na svoj výkon v Dubnici patrične hrdí. (Zdroj: Jozef Bedej)

2. zápas play-off

MHK Dubnica nad Váhom – HK Levice 5:4 po sn. (1:2; 2:2; 1:0, 0:0 – 1:0)

Výborný hokej, skvelá atmosféra a napínavý záver. Tak by sa dalo charakterizovať sobotné odvetné stretnutie bojov o play-off v Dubnici. Aj vďaka jednoznačne vyznievajúcemu výsledku z prvého stretnutia sa Levičanom veľa šancí na zdramatizovanie série s lídrom tabuľky nedávalo. Do Dubnice cestovali v nekompletnom zložení s tromi päťkami, v ktorých im absentujúcich obrancov museli nahrádzať hráči z útoku. Naopak, domáci nastúpili v plnej zostave a pred peknou diváckou kulisou si nič iné ako víťazstvo nepripúšťali. Už po 15 sekundách však hostia načrtli, že postup nikomu zadarmo nedarujú. Skóre sa podarilo otvoriť Tomášovi Segíňovi. Domáci sa však zaskočiť nedali a v 7. minúte využil príliš veľa času a priestoru na strelu Róbert Brandis, ktorý to trafil ukážkovo a vyrovnal na 1:1. Domáci hráči pôsobili o niečo hokejovejším dojmom, no hostia to vyvažovali nezlomnou bojovnosťou a tímovou hrou. To sa im v 15. minúte vyplatilo, keď ich do vedenia opäť dostal Peter Segíň. V druhej tretine na seba hostia nenechali dlho čakať a už na začiatku tretej minúty vyrovnával Ján Šimko. Výkon hostí práve v tejto tretine gradoval a na striedačke to na strane Levíc skutočne žilo. To sa premietalo aj do výkonu na ľade a ani na tretí pokus tak nedovolili domácim dostať sa do vedenia. V 27. minúte sa presadil Martin Hronec a Levičania boli opäť na koni. V polovici stretnutia dostalo domáce družstvo možnosť presilovej hry o dvoch hráčov. Napriek enormnej snahe ubrániť oslabenie sa domácim 5 sekúnd pred jej koncom predsa len podarilo skórovať. Svoj druhý presný zásah pridal Ján Šimko. Zvyšok presilovky o jedného hráča už hostia ubránili, čo im vlialo do žíl aspoň trochu síl. A tie zúžitkovali najlepšie ako mohli, keď Tomáš Segíň pridal svoj druhý zásah a po štvrtýkrát poslal hostí do vedenia. V poslednej časti a v predĺžení už malo vďaka úbytku síl Levičanov viac z hry domáce mužstvo. To sa mu však podarilo pretaviť iba do jedného zásahu, ktorým Ján Šimko skompletizoval hattrick. Zápas sa tak rozhodoval až v desiatich sériách samostatných nájazdov, ktoré boli čerešničkou na torte za výborným a dramatickým zápasom. V tých boli napokon šťastnejší domáci, ktorí tak postupujú po výhre 5:4 do play-off. Napriek sklamaniu z prehry však Levičania v Dubnici zanechali vynikajúci dojem a rozhodne sa nemajú za čo hanbiť. Bojovali za seba ako jeden tím a súpera so zvučnými menami na súpiske dokázali trápiť až do poslednej sekundy.

Góly: 7. Brandis (Jánoš, Satina), 23. Šimko (Tichý, Baron), 30. Šimko (Pozník), 46. Šimko (Chatrnúch, Melichárek) rozh. nájazd Kanaet – 1. Segíň T. (Segíň P.), 15. Segíň P. (Hronec), 27. Hronec (Kiepeš, Školník), 36. Segíň T. (Bačkor, Segíň P.).
DUBNICA: Dovina (Krajča) – Pozník, Tichý, Pavlikovský, Šimko, Trenčan – Baron, Satina, Brandis, Kiška, Melichárek – Chatrnúch, Kotlárik, Kanaet, Kuric, Trokan – Hrehuš, Mihula, Hanták, Jánoš, Valach.
LEVICE: Vozár (Búry) – Bačkor, Školník, Hronec, Segíň P., Segíň T. – Pitlanič, Židulják, Bališ, Stankovič, Vrťo – Michalovič, Roško, Kiepeš, Schwarz, Sucharda.
Rozhodovali: Vido – Rehák, Pastorek. Strely: 36:29. Vylúčenia: 7:5 na 2 min., navyše Baron (DU) – 10 min. hrubosť. Divákov: 1058

POVEDAL PO ZÁPASE:
Jaroslav Matejov, tréner HK Levice: „Do Dubnice sme cestovali s cieľom zabezpečiť si rozhodujúci tretí zápas v nedeľu. Chalanov mrzela posledná tretina z domáceho stretnutia a aj kvôli tomu boli nabudení a odhodlaní odčiniť ju svojim výkonom. Od začiatku zápasu chalani neprestali korčuľovať a to ako smerom dopredu tak aj naspäť dozadu, čo sa nám predtým nedarilo v každom zápase, a rozdiel vo výkone bol vidieť. V nájazdovej lotérii boli šťastnejší domáci, čo je škoda lebo chalani si za tento výkon víťazstvo určite zaslúžili.“
Ostatné zápasy: HC Bratislava – Prievidza 6:3 (konečný stav série 2:0), Dynamax Nitra Dolný Kubín 7:3 (2:0), Piešťany – Partizánske 4:7 (0:2).

1. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
  2. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
  3. Päť najlepších doplnkov výživy na naberanie svalovej hmoty.
  4. Home (ale aj) Office
  5. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  6. UPC teraz ponúka internet 300 Mb/s len za 10,90 €
  7. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom)
  8. Tu sú najčastejšie signály nesprávneho zateplenia. Vyhnite sa im
  9. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
  10. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
  1. Union prepláca doplatky za lieky do 18 rokov neobmedzene
  2. UPC teraz ponúka internet 300 Mb/s len za 10,90 €
  3. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom)
  4. Tu sú najčastejšie signály nesprávneho zateplenia. Vyhnite sa im
  5. Digitalizácia prinesie zmeny v doručovaní dobierok
  6. Silnú imunitu bez týchto troch látok nedosiahnete
  7. Každý komín potrebuje svoj domov!
  8. To treba vidieť. Blíži sa Deň otvorených dverí v Kolískach
  9. Jeseň je ideálny čas pre začatie diéty
  10. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)

FUTSAL: Proti favoritovi sa v drese Levíc presadil iba 16-ročný hráč

Levickí futsalisti po dlhej pauze opäť vyrazili na ligový zápas, v ktorom ich čakal mimoriadne náročný súper. Do tímu ich súpera prišli pred začiatkom sezóny viacerí noví hráči, ktorí v zápase proti Leviciam potvrdili svoje kvality. Aj napriek vysokej prehre predviedli žltozelení niekoľko pekných akcií a nakoniec dokázali aj dvakrát skórovať.

Levickí futsalisti na favorita nestačili.
FUTBAL

IV. LIGA JV: Levice majú najlepšieho strelca ligy, Kozárovce opäť vonku bodovali a Šahy nehrali

Prinášame vám kompletný servis zo zápasov 8. kola 4. ligy juhovýchod, ktoré sa hrali počas uplynulého víkendu. Všetko nájdete aj v najnovšom vydaní regionálnych novín MY TÝŽDEŇ NA POHRONÍ.

Levickí futbalisti sa tešili už zo svojho šiesteho víťazstva v aktuálnej sezóne.
ObFZ LEVICE

VÝSLEDKY Z OKRESNÉHO FUTBALU: Ťahák kola v ObM bez gólov. Ludany navýšili svoj náskok na čele II. triedy

Prinášame vám kompletný výsledkový servis z ObM a II. triedy ObFZ Levice. Všetky výsledky nájdete aj v najnovšom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Veľké Turovce si doma poradili s Novým Tekovom a do tabuľky si pripísali tretie víťazstvo.

Mních, vtáčkar, džokej. Viete, v ktorej obci boli doma?

Video + foto z otvorenia unikátnej pamätnej izby v dedine pri Hrone, kde mali kúpele, chovali kone a na panské dvory dodávali obľúbené operence.

V Novom Tekove otvorili pri príležitosti 700. výročia prvej písomnej zmienky pamätnú izbu.