Utorok, 24. október, 2017 | Meniny má Kvetoslava
FUTSAL

Levickí futsalisti v Nitre stratili dva body

Futsal Team Levice nebol ďaleko od vytúženej výhry. Na palubovke poslednej Nitry viedli žltozelení tri minúty pred koncom o dva góly, ale ani to nestačilo na plný bodový zisk.

Ilustračné foto(Zdroj: Ladislav Odráška)

16. KOLO

MFsK Nitra – Futsal Team Levice 5:5 (2:2).

Do Nitry cestovali Levičania s cieľom priniesť domov 3 body a konečne prelomiť mizernú sériu, ktorú ťahajú už 7 zápasov. K tomuto cieľu boli blízko, trikrát dokázali otočiť nepriaznivý stav, no nakoniec neubránili dvojgólové vedenie a preto sa body delili. Zápas začali zverenci Pavla Gabaša vlažne, z čoho pramenil otvárací gól Nitry. Postupne sa Levičania dostali do tempa a do polčasovej prestávky dokázali dvakrát vyrovnať. Prvý gól dal hrajúci tréner Levíc Pavol Gabaš, o druhý sa postaral Viliam Rakica. Druhé dejstvo začali lepšie opäť domáci, keď išli po tretí krát v zápase do vedenia. Na 3:3 vyrovnal po teči Zorádovej strely druhým gólom v zápase Gabaš. Následne bol za faul na unikajúceho Krivočenka a druhej žltej karte vylúčený domáci hráč. Nasledovala presilovka Levíc, v ktorej sám kapitán žltozelených, Ján Krivočenko, poslal svoj tím do vedenia. Keď už približne tri minúty pred koncom zvyšoval Zorád na 3:5 pre Levice, vyzeralo to nádejne. Lenže ani toto vedenie napokon na výhru nestačilo. „Vzápätí sme však po pár sekundách inkasovali gól na 4:5, čím sa Nitra dostala späť do zápasu. Súper hrozil hlavne hrou cez pivota, z čoho nám dal tri góly. My sme opäť zahadzovali šance, čím sme sa nakoniec pripravili o výhru, keď sme v power-play Nitry inkasovali na 5:5. Ešte v samom závere, asi 15 sekúnd pred koncom, sme nastrelili žrď domácej brány, ale z protiútoku sme mohli inkasovať, keď Nitrania nevyužili prečíslenie dvaja na jedného. Celý zápas bol pomerne otvorený napriek tomu, že sa oba tímy snažili hrať zo zabezpečenej obrany. Z nášho pohľadu tento zápas priniesol ďalšie stratené body a mužstvo opäť nepredviedlo to, čo v ňom naozaj je. Chýba nám väčšia iskra a túžba po výhre. Možno práve séria zlých výsledkov a tlak konečne vyhrať nás ťaží, ale práve o to viac by sme sa mali snažiť,“ opísal posledné minúty zápasu s Nitrou a zhodnotil aktuálnu nelichotivú sériu Levíc hrajúci tréner Pavol Gabaš.
Anton Suchan, tréner NR: „Znova musím povedať, čo sa opakuje už tretí týždeň. Nitra mení svoju tvár vo futsale, dokázali sme sa ustáliť kádrovo. Naša hra, prejav a získaný bod, je to také smerovanie k baráži. Ukázali sme dve tváre, obidve chvalabohu dobré. Výkon nášho mužstva, statočnosť, nezlomnosť a potom fanúšikovia, ktorí prišli a ukázali, že nezáleží na tom, ako mužstvo stojí, čo predvedie, ale že potrebuje podporu. Bez nich by sme mužstvo nenaštartovali. Spravili pre nás veľmi veľa už v zápase proti FTVŠ. Kto tu bol dnes, možno ani nevedel, aká liga sa tu hrá. Na pomery slovenského futsalu to je niečo výnimočné. Nejde o to, že po zápase sa spievalo po bode, ale oslavovala sa hodnota športu.“

Góly: 2., 25. a 39. Pevala, 15. a 37. P. Procháczka – 8. a 27. Gabaš, 16. Rakica, 35. Zorád, 36. Krivočenko. ČK: 35. J. Kluka (Nitra).
MFsK: Hanakovič – S. Kováčik, Pevala, T. Kováčik, Snop, Z. Kluka, Bratský, A. Procháczka, P. Procháczka, J. Kluka. Tréner Anton Suchan.
LEVICE: R. Obický, (Bielik) – Krivočenko (K), Gabaš, Zorád, Budovec, Švec, Graus, Rakica, Chudy, M. Obický, Birdáč. Tréner: Pavol Gabaš
Ostatné výsledky 16. kola: Pinerola Bratislava – FTVŠ Bratislava 5:1, Žilina – Miba B. Bystrica 7:4, Wild Boys BA – Nové Zámky 5:6, Podolie – Slov_Matic BA 1:9.

10. MFsK Nitra 16 0 3 13 33:87 3

1. FOTOGALÉRIA: Pozri si bábätká z levickej pôrodnice, ktoré sme privítali Foto 193