Piatok, 3. december, 2021 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Levickí futsalisti vyrovnali stav štvrťfinálovej série na 1:1

V druhom zápase play-off dokázali levickí futsalisti oplatiť FTVŠ prehru na ich pôde, čím vyrovnali stav série na 1:1. O postupujúcom sa rozhodne v Bratislave.

Futsalisti Levíc v domácom zápase jednoznačne predčili svojho súpera.Futsalisti Levíc v domácom zápase jednoznačne predčili svojho súpera. (Zdroj: Lukáš Mandrák)

Futsal Team Levice – FTVŠ UK Bratislava 6:1 (3:0).

Góly: Tóth 2, Chudý, Švec, Budovec, vl. – Balun. LEVICE: Bielik, R. Obický, Švec, Graus, M. Obický, Misko, Rakica, Chudý, Tóth, Gabaš, Bačík, Budovec, Krivočenko (K). Tréner: Pavol Gabaš. Rozhodovali: Behančín, Botka. Diváci: 600.

Hrali o všetko

Futsal Team Levice hostil v druhom zápase osemfinálovej série FTVŠ UK Bratislava. Na palubovke FTVŠ odohrali Levičania prvý polčas dobre, ale zvyšok zápasu im nevyšiel a nervózny duel napokon prehrali po predĺžení. Túto prehru chceli žltozelení svojmu súperovi na domácej palubovke oplatiť. V prípade prehry by to bol pre Levice posledný zápas v sezóne, čo si všetci uvedomovali. Domáci nastúpili s veľkou túžbou vynútiť si tretí zápas v Bratislave a už v 2. minúte ich k tomu nasmeroval Milan Chudý. O tri minúty neskôr zvyšoval na 2:0 mladý Marek Tóth. Ten istý hráč pridal v 12. minúte aj tretí gól Levíc. Po zmene strán pokračovali domáci v kvalitnej hre a na 4:0 zvýšil v 26. minúte Gabriel Švec. O minútu neskôr si hostia dali vlastný gól a desať minút pred koncom duelu zvýšil na utešených 6:0 Matúš Budovec. Hostia dokázali sedem minút pred koncom skorigovať výsledok na 6:1. Levičania počas celého zápasu diktovali tempo hry, boli lepším a bojovnejším tímom. Tiež sa im podarilo vyvarovať sa zbytočných debát s rozhodcom a nedali sa vyviesť z rytmu.

Potešil výkon mladíkov

Juniori Futsal Teamu sa vo svojej súťaži umiestnili na krásnom štvrtom mieste. Počas sezóny sa v drese seniorského tímu pravidelne ukazovalo viacero mladíkov, ktorí postupne dostávali príležitosť. Tréner Levíc Pavol Gabaš nemal problém dávať príležitosť juniorom aj počas náročných duelov, čo potvrdil aj v zápasoch play-off. Mladíci svoju šancu chytili pevne do rúk a svojou dobrou hrou si pýtajú stále viac času na palubovke. Vedenie klubu teší, že juniorom sa darí presadzovať sa aj v mužskej lige a pre klub samotný je to veľký prísľub do budúcnosti, nakoľko viacero hráčov má už po tridsiatke. V poslednom zápase proti FTVŠ zaujal hlavne strelec dvoch gólov Marek Tóth. Ten začal hrať futsal len v októbri a už po pol roku preukázal svoje kvality v takomto náročnom zápase. Jeho hra bola skvelá v obrane aj útoku. Ak budú mladíci v nastolenom trende pokračovať, vedenie Futsal Teamu sa o budúcnosť klubu nemusí obávať.

Počet divákov sa radikálne zmenil

Hráči a funkcionári Futsal Teamu si pred sezónou dali za cieľ zvýšiť návštevnosť na domácich zápasoch a opäť prilákať priaznivcov do športovej haly. V minulej sezóne hrali futsalisti o záchranu v play-out a divácke návštevy sa pohybovali okolo stovky. Na posledný zápas proti FTVŠ si našlo cestu do športovej haly až 600 divákov, čo je podstatný rozdiel. Napríklad na prvý zápas osemfinále FTVŠ Bratislava – Futsal Team Levice sa prišlo pozrieť len 60, teda desaťnásobne menej priaznivcov. Domáci klub opäť ukázal svoju veľkodušnosť a celá suma vyzbieraná zo vstupného, putovala na liečbu malej a ťažko chorej Sofie. Levičania dokázali zvýšiť návštevnosť hlavne dobrými výsledkami a zlepšenou hrou. Celý klub teší, že návštevy v Leviciach sú najvyššie v súťaži a tajne dúfajú, že raz sa im podarí halu vypredať. Príležitosť na to môžu mať v semifinále proti Slov-Maticu. To však najprv budú musieť v rozhodujúcom zápase osemfinále vyhrať na pôde FTVŠ UK Bratislava.

Povedali po zápase:
Pavol Gabaš,
tréner Futsal Teamu Levice: „Vedeli sme o čo hráme a tak sme k zápasu aj pristúpili. S nasadením a bojovnosťou môžeme byť spokojní. Súper sa vďaka našej dobre obrane nedokázal dostať do zápasu, v útoku sme boli efektívny a podarilo sa nám vyvarovať zbytočnému diskutovaniu s rozhodcami. Z nášho pohľadu sa zápas vyvíjal dobre, dali sme rýchly gól a do polčasu sme pridali ešte ďalšie dva. V druhom polčase hráči dodržiavali taktické pokyny a mali zápas pod kontrolou. Potešil ma aj výkon mladíkov, hlavne strelec dvoch gólov Marek Tóth odohral veľmi dobrý zápas. Sme radi, že sa nám podarilo vyhrať a v rozhodujúcom duely urobíme všetko pre to, aby sa nám podarilo postúpiť do semifinále.“

Ostatné výsledky:

1. zápas štvrťfinále: Slov-Matic Fofo – Wild Boys 4:1, Žilina – N. Zámky 10:5, Pinerola BA – Podolie 4:1. Baráž 2. kolo: Trnava – Lučenec 5:7, Košice – Barabéri 2:3, B. Bystrica – Nitra 4:0.