Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Levičania v prvom semifinále nestačili na Slov-Matic

Futsalisti majú za sebou prvý duel semifinále Slovenskej extraligy. Na palubovke favorita na titul zo Slov-Maticu prehrali Levičania 10:2. Do piatkového druhého zápasu série chcú nastúpiť s atraktívnou taktikou.

Semifinálová odveta je naplánovaná na piatok 28. apríla o 19.30 h. (Zdroj: Ilustračné Lukáš Mandrák)

Slov-Matic FOFO Bratislava – Futsal Team Levice 10:2 (6:1).

Levičania vstúpili do úvodného zápasu semifinále proti jasnému favoritovi na titul s úmyslom odohrať pekný a zaujímavý futsal. V bráne Levíc nastúpil napriek prasknutému prstu na ruke Erik Bielik. Tréner Gabaš nemohol počítať ani s Matúšom Budovcov, ktorý mal pracovné povinnosti. Žltozelení nenastúpili s čisto defenzívnou taktikou, avšak prvý polčas sa im herne nevydaril. V tretej minúte poslal Slov-Matic do vedenia Kyjovský a o dve minúty zvyšoval Bahna. Už o niekoľko sekúnd neskôr sa podarilo Levičanom znížiť, o čo sa postaral objav sezóny v žltozelenom drese Marek Tóth, ktorý si v tejto sezóny dokázal vypýtať miestenku v reprezentácii Slovenska do 19 rokov. Už o tri minúty išli opäť do dvojgólového vedenia domáci. Tí pridali do polčasovej prestávky ešte ďalšie tri góly a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 6:1 pre Slov-Matic. Tréner Levíc, Pavol Gabaš, naordinoval svojim zverencom aktívnejšiu taktiku s fyzicky náročnejším herným štýlom. Žltozeleným sa napriek tomu nepodarilo streliť rýchly gól, ale po piatich minútach inkasovali, Na 2:7 z pohľadu Levíc znižoval v 27. minúte Egon Zorád. Tento gól už na zvrat nestačil, keďže skúsenejší súper dokázali skórovať ešte trikrát. Slov-Matic so šesticou reprezentantov v kádri splnil rolu papierového super favorita a pripísal si na svoje konto prvý víťazný zápas. Levičania sa ani po prehre neplánujú predčasne vzdať a na piatkový duel plánujú vybehnúť s ofenzívnou taktikou, ktorá by sa náročným levickým divákom mohla páčiť.

Góly: 5. a 8. Bahna, 3. Kyjovský, 12. A. Zdráhal, 16. Rick, 19. M. Zdráhal, 25. Kozár, 32. Ujhelyi, 37. Karpiak (PK), 39. Serbin – 5. Tóth, 27. Zorád.

Slov-Matic: Gašparovič (K), Rick, A. Zdráhal, Kyjovský, M. Zdráhal, Kozár, Haľko, Ujhelyi, Serbin, Bahna, Bartošek, Brndiar, Karpiak. Tréneri: Dušan Rafaj, Ondrej Habaj.

FT Levice: Bielik, R. Obický, Zorád, Švec, Graus, M. Obický, Rakica, Chudý, Tóth, Gabaš, Bačík, Budovec, Krivočenko. Tréner: Pavol Gabaš.

Rozhodovali: Budáč, Matula. Diváci: 100.

Povedali po zápase

Pavol Gabaš, hrajúci tréner Futsal Teamu Levice: „Vedeli sme, že väčšinu zápasu budeme pod tlakom. Od začiatku tvrdím, že Slov-Matic je minimálne o jednu úroveň vyššie, ako sú ostatné mužstvá z našej ligy. Nechceli sme taktizovať a zabetónovať vlastnú polovicu, len sa brániť, skôr naopak. Prvý polčas sme nehrali dobre, ale pasívne. V druhom polčase sme nemali čo stratiť, hrali sme aktívnejšie a viac sme sa tlačili do útoku. Napriek tomu, že sme vedeli o sile súpera pri štandardných situáciách, nedali sme si dostatočný pozor a trikrát sme inkasovali. My sme si vytvorili tiež dostatok šancí, tie sme ale nepremenili, navyše sme trikrát nastrelili konštrukciu brány. Pri pohľade na skóre si ľudia môžu povedať, že sme dostali 10 gólov, ale treba zohľadniť aj kvalitu a fakt, že sme sa nechceli len brániť a hrať na skóre, ale aj útočiť a dať góly. My berieme tieto zápasy ako odmenu za celosezónnu prácu a možnosť učiť sa od futsalovo vyspelejšieho súpera. O týždeň by sme chceli na domácej palubovke odohrať čo najlepší a najatraktívnejší zápas pre našich fanúšikov, ktorých dúfam, príde čo najviac a ukázať sa v dobrom svetle. Určite nepôjdeme do zápasu so sklopenými ušami, ale s túžbou odohrať čo najlepší zápas

Druhé semifinále: Pinerola – Žilina 4:3 na pk. (1:1) – 3:1 pokutové kopy. Stav série: 1:0.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  3. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  4. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  5. Ako znížiť spotrebu energie v obciach a mestách
  6. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si?
  4. Ako znížiť spotrebu energie v obciach a mestách
  5. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  6. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  7. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si?

Mestskí policajti budú hliadkovať na elektromobile

V areáli levickej mestskej polície by mala pribudnúť aj elektronabíjačka.

BASKETBAL

Boris Bojanovský verí v skorý návrat na palubovky

Levický patriot Boris Bojanovský zažíva náročnejší vstup do sezóny. Rodáka z obce Gajary pribrzdili problémy s okom, ale aj vyvrtnutie členka v poslednom domácom zápase AAC pohára proti Děčínu.

Levičanku je počuť z Vatikánskeho rozhlasu

Katarína Vargová vymenila univerzitu za stáž v Ríme.

FUTSAL

Futsalisti vybojovali svoje prvé víťazstvo

V rámci 5. kola VARTA Futsal ligy sa Levičania pod vedením trénera Pavla Gabaša predstavili na palubovke Banskej Bystrice. Po vyrovnanom prvom polčase dokázali zlomiť svojho súpera výbornou hrou v druhom dejstve. Vysokým víťazstvom 7:1 si levickí futsalisti pripísali prvé tri body do tabuľky.

ObFZ LEVICE

FUTBAL V OKRESE LEVICE: Attila Csenger strelil Tupej šesť gólov. Tlmače sú opäť na čele okresu

Prinášame vám aktuálny podrobný prehľad futbalového diania v okresnom futbale od ObM až po III. triedu v podobe komentárov a tabuliek.