NOVÝ TEKOV. Pri miestnom rybníku sa 13. mája stretli desiatky nadšencov rybárčenia. Miestny spolok rybárov v spolupráci s obcou zorganizovali preteky, ktorými otvorili novú rybársku sezónu.
Do pretekov sa zapojilo 24 rybárov a dokopy sa im podarilo uloviť viac než 80 kilogramov rýb. Víťazom pretekov sa stal Tibor Nagy, ktorého úlovky vážili dokopy takmer 14 kíl. Na druhom mieste skončil Jaroslav Katona s úlovkom necelých 13 kilogramov. Tretie miesto patrilo Dominikovi Komžíkovi, ktorému sa podarilo dostať na udicu takmer 7 kíl rýb. Medzi ocenenými boli aj J. Komžík, L. Lipár, D. Kacian a K. Straka.
Počas posledných troch mesiacov pribudlo v okolí rybníka niekoľko objektov, ktoré dala vybudovať obec. Po tuhej zime sa prehlboval rybničný priestor, upravené boli svahy aj dno rybníka. Neskôr sa začalo s rozširovaním altánku, v blízkosti ktorého pribudol aj nový krb.
Organizátori sa postarali o bohaté občerstvenie pre účastníkov podujatia, k čomu prispel aj sponzorský dar v podobe pečeného prasaťa. Vecné ceny pre víťazov zabezpečila obec a podujatia sa zúčastnil aj starosta obce L. Nagy, ktorý svojím príhovorom ukončil oficiálnu časť rybárskych pretekov.