Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Levičania najazdili do práce na bicykli vyše 32-tisíc kilometrov

Do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli, ktorú vyhlásilo ministerstvo dopravy, sa zapojilo už po štvrtýkrát aj mesto Levice.

Vyhodnotili najlepšie tímy a jednotlivcov.(Zdroj: (AM))

LEVICE. V rámci celoslovenskej iniciatívy bicyklovalo v meste v máji do práce a z práce 162 ľudí z 15 firiem, spoločností a organizácií. Spolu vytvorili 44 tímov, ktoré za mesiac spolu najazdili 32 757 km - v roku 2016 to bolo 24 698 km a v roku 2015 najazdili 18 858 km.

Mesto Levice obhájilo svoje umiestnenie v prvej desiatke a v silnej konkurencii najväčších slovenských miest sa umiestnilo na 8. mieste zo 74 prihlásených samospráv. Účastníci a víťazi súťaže boli ocenení 28. júna na Mestskom úrade v Leviciach. Za svoju snahu získali cyklistické ceny.

V kategórii Tímy sa podľa počtu najazdených kilometrov na prvých troch víťazných priečkach umiestnili: 1. miesto tím T613 (Škoda Slovakia) v zložení Ján Tariška, Martin Tariška, Marcel Mandrák, Katarína Ciriaková s počtom 3435 km, 2. miesto tím Európska múmia (Slovenské elektrárne, AE Mochovce) v zložení Peter Dioszegi, Ľudovít Kanás, Jozef Cahel, Marián Vörösmarty s počtom 3401 km a 3. miesto tím MO34 (Slovenské elektrárne, AE Mochovce) v zložení Jakub Ivánek, Ľubomír Baksa, Igor Melicherčík, Peter Goda s najazdenými 3287 km. V kategórii Jednotlivci svoje prvenstvo z predchádzajúcich rokov už po štvrtýkrát obhájil Imrich Mészáros z Camfil bike team s 1553 najazdenými kilometrami, na 2. mieste bol Ľudovít Kanás z tímu Európska múmia s 1359 kilometrami a 3. miesto si vybicykloval Jozef Cahel z tímu Európska múmia s 1338 kilometrami.

V tretej hodnotenej kategórii Spoločnosť s najviac najazdenými kilometrami na bicykli 1. miesto získali Slovenské elektrárne, s 10 602 kilometrami, na 2. mieste je ZF Slovakia so 7047 km a na 3. mieste Camfil so 6359 km. Najväčší počet účastníkov v rámci jednej firmy sa zapojil zo spoločnosti ZF Slovakia, a to až 62. V celoslovenskom hodnotení zamestnávateľov s najväčším počtom účastníkov sa táto spoločnosť umiestnila na 10. mieste z 1166 zapojených firiem. Spoločnosť Camfil sa umiestnila na 34. mieste a Slovenské elektrárne na 40. mieste.

Z celoslovenského hľadiska sa do súťaže zapojil dvojnásobný počet účastníkov v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Do práce na bicykli jazdilo na Slovensku 8531 súťažiacich v 2566 tímoch. Na dvoch kolesách najazdili neuveriteľných až 1 107 643 kilometrov.

Keďže cieľ súťaže nie je len športový, ale hlavne ekologický, je potrebné spomenúť, že v Leviciach sa tým ušetrila produkcia CO2 o vyše 8200 kg. V rámci Slovenska súťažiaci zamestnanci firiem a organizácií ušetrili viac než 300 ton nevyprodukovaného CO2.

3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Pretekári ŠK Atóm Levice na Triatlone pre všetkých

Športový klub Triax Bratislava zorganizoval triatlonové preteky v okolí Starej Myjavy.

K Dolnému Pohroniu sa v ochrane vtáctva pridá aj Poiple

Orol skalný, rybárik riečny a ďalšie vzácne druhy sa dočkajú konkrétnych opatrení vo viacerých lokalitách ich výskytu.

Veteráni FK Slovan Levice ovládli memoriál v Kľačanoch

Kľačianske futbalové béčko usporiadalo v prvej polovici júla už 9. ročník futbalového turnaja – Memoriál Borisa Berkeša, Petra Slušného a Ivana Štipku, ktorým si uctievajú pamiatku troch futbalistov, ktorí odišli od nás v mladom veku.

Gopass - dovolenka, ktorá sa oplatí

Dovolenka vo Vysokých Tatrách a v Liptove bude toto leto opäť výhodnejšia.

Futbalisti Kalnej nad Hronom sa predstavili na medzinárodnom turnaji v Rakúsku

Rakúsky Burgenland bol usporiadateľom 28. ročníka medzinárodného turnaja Mitropa cup 2018. Jedným z účastníkom bol aj víťaz štvrtej ligy Juhozápad KFC Kalná nad Hronom.