Sobota, 16. február, 2019 | Meniny má Ida, Liana

Patrioti sa v rámci prípravy predstavili v Maďarsku

Levičania počas uplynulého víkendu odohrali dva prípravné zápasy proti semifinalistom maďarskej najvyššej súťaže.

Levičania sa v Maďarsku predviedli v dobrom svetle. Bodovo najviac sa darilo Šimonovi Krajčovičovi (číslo 5), ktorý v súčte dvoch zápasov dosiahol 25 bodov. Levičania sa v Maďarsku predviedli v dobrom svetle. Bodovo najviac sa darilo Šimonovi Krajčovičovi (číslo 5), ktorý v súčte dvoch zápasov dosiahol 25 bodov. (Zdroj: ILUSTR. FOTO: LUKÁŠ DROPPAN)

ZTE Zalaegerszeg – BK Levicki Patrioti 60:73 (18:19, 14:19, 11:14, 17:21).

ZTE: Simmons 5, Reeves 10, Horváth 14, Szabó 5, Radic 10, (Jeffers 10, Mohácsi 1, Doktor 3, Kis 2). LEVICE: Vašl 13, Smith 10+9 doskokov , Sims 9, Petani 5, Bachan 2 (Krajčovič 12, Žiak 12, , Bojanovský 10+10 doskokov, Adámik 0). Trojky: 7-8, TH:29/17 – 10/9, 100 divákov.

V druhom prípravnom zápase pred štartom novej sezóny dosiahli Levickí Patrioti cenný triumf. V Kormende zdolali aj napriek absencii dvojice hráčov Djurič – Kurbas víťazstvo nad tretím tímom maďarskej ligy z minulej sezóny rozdielom 13 – bodov.
Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom boli po väčšinu času v miernom vedení Levičania. V prvom polčase ťahali Patriotov v ofenzíve hlavne Vašl so Smithom, ktorí nastrieľali do prestávky po desať bodov. Levičania ťažili aj po zmene strán z pestrej hry v útoku. Strelecky sa chytil Milan Žiak spolu so Šimonom Krajčovičom a vedenie Levičanov narástlo v polovici tretej desaťminútovky prvýkrát na rozdiel desiatich bodov. Náš súper sa snažil vrátiť do zápasu, Patrioti však dobre bránili, pod košom sa presadzoval Bojanovský so Simsom a ZTE nevedelo nájsť žiadnu proti zbraň. V drese Patriotov si s chuti zahrali všetci deviati hráči, junior Patrik Adámik odohral jedenásť minút.

Egis Körmend – BK Levickí Patrioti 86:70 (25:16, 22:25, 20:15, 19:14).

EGIS: Wright 25, Tuoyo 14, Hollins 10, Koch 4, Oroszi 0 (Fanning 14, Bán 7, Márton Á. 6, Horti 4, Halász 2). LEVICE: Smith 12, Petani 9, Bachan 8, Sims 6, Vasl 5 (Krajčovič 13, Žiak 11, Bojanovsky 6), 1100 divákov.

Na prvý domáci prípravný zápas Kormendu sa športová hala poriadne naplnila a atmosféra v nej, ale aj výkony oboch tímov, pripomínali skôr pohárový zápas, ako len duel z úvodu prípravy. Po trochu rozháranom úvode sa domáci rozstrieľali a Patrioti mali chvíľu problém, kým sa dokázali prispôsobiť agresivite a vysokému tempu. Prvá štvrtina tak skončila deväťbodovým vedením Kormendu. Zeleno-žltí v druhej desaťminútovke hlavne zásluhou bodov Krajčoviča a Žiaka ukázali, že aj napriek zúženej rotácii dokážu byť domácemu tímu vyrovnaným protivníkom a do prestávky znížili na 47:41.
Levičania mali výborný vstup do druhého polčasu. Dobrá obrana a rýchle protiútoky znamenali vyrovnanie na 49:49. Americký rozohrávač domáceho tímu Wright potom trafil niekoľko ťažkých striel a Kormend sa opäť bodovo odpútal. Domáci si udržiavali desaťbodové vedenie, dve minúty pred koncom to ešte bolo 76:66. Patrioti v závere chceli zariskovať, v rotácii ôsmych hráčov a predchádzajúcim zápasom v nohách im však už dochádzali sily a pramenili z toho individuálne zaváhania. Následne ešte zahodili 5 trestných hodov a tak náskok domácich narástol na konečných 16 bodov. Aj napriek na pohľad vysokej prehre to bol výborný prípravný zápas pre oba tímy.

4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
  5. 4 úkony, ktoré treba absolvovať po založení s.r.o.

AKTUALITA: Levický nadjazd dostane konečne zelenú

Podpisu zmluvy na rekonštrukciu mosta s víťazom verejnej súťaže už nič nebráni.

Levický nadjazd je poškodený, vyžaduje si rozsiahlu rekonštrukciu.

Hľadaný 41-ročný muž je nezvestný od utorka

Do Levíc odišiel taxíkom z bydliska v Drženiciach. Príbuzným nedal o sebe vedieť.

Muž odišiel z domu taxíkom. Viac sa príbuzným neozval.

Levičanku, ktorá študuje v Toulouse, vybrali na expedíciu v Arktíde

Loď National Geographic sa s medzinárodnou posádkou vyplaví k Špicbergom. Na palube bude Patrícia Bátovská z Levíc.

Tento rok sa uskutoční 23. expedície do Arktídy, ktorú organizuje známy bádateľ Robert Swan.
FUTBAL

Po jeseni strácajú len päť bodov na lídra. V minulej sezóne len tesne nevypadli

Plavé Vozokany zažívajú odlišnú sezónu ako tomu bolo minulý rok. Pred začiatkom minuloročnej jarnej časti bojovali o záchranu. Dnes sú na štvrtej priečke a na lídra tabuľky strácajú len päť bodov.

Na halovom turnaji ObFZ prehrali Plavé Vozokany len jeden zápas a stačilo to na konečné tretie miesto.