Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Patrioti sa v rámci prípravy predstavili v Maďarsku

Levičania počas uplynulého víkendu odohrali dva prípravné zápasy proti semifinalistom maďarskej najvyššej súťaže.

Levičania sa v Maďarsku predviedli v dobrom svetle. Bodovo najviac sa darilo Šimonovi Krajčovičovi (číslo 5), ktorý v súčte dvoch zápasov dosiahol 25 bodov. Levičania sa v Maďarsku predviedli v dobrom svetle. Bodovo najviac sa darilo Šimonovi Krajčovičovi (číslo 5), ktorý v súčte dvoch zápasov dosiahol 25 bodov. (Zdroj: ILUSTR. FOTO: LUKÁŠ DROPPAN)

ZTE Zalaegerszeg – BK Levicki Patrioti 60:73 (18:19, 14:19, 11:14, 17:21).

ZTE: Simmons 5, Reeves 10, Horváth 14, Szabó 5, Radic 10, (Jeffers 10, Mohácsi 1, Doktor 3, Kis 2). LEVICE: Vašl 13, Smith 10+9 doskokov , Sims 9, Petani 5, Bachan 2 (Krajčovič 12, Žiak 12, , Bojanovský 10+10 doskokov, Adámik 0). Trojky: 7-8, TH:29/17 – 10/9, 100 divákov.

V druhom prípravnom zápase pred štartom novej sezóny dosiahli Levickí Patrioti cenný triumf. V Kormende zdolali aj napriek absencii dvojice hráčov Djurič – Kurbas víťazstvo nad tretím tímom maďarskej ligy z minulej sezóny rozdielom 13 – bodov.
Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom boli po väčšinu času v miernom vedení Levičania. V prvom polčase ťahali Patriotov v ofenzíve hlavne Vašl so Smithom, ktorí nastrieľali do prestávky po desať bodov. Levičania ťažili aj po zmene strán z pestrej hry v útoku. Strelecky sa chytil Milan Žiak spolu so Šimonom Krajčovičom a vedenie Levičanov narástlo v polovici tretej desaťminútovky prvýkrát na rozdiel desiatich bodov. Náš súper sa snažil vrátiť do zápasu, Patrioti však dobre bránili, pod košom sa presadzoval Bojanovský so Simsom a ZTE nevedelo nájsť žiadnu proti zbraň. V drese Patriotov si s chuti zahrali všetci deviati hráči, junior Patrik Adámik odohral jedenásť minút.

Egis Körmend – BK Levickí Patrioti 86:70 (25:16, 22:25, 20:15, 19:14).

EGIS: Wright 25, Tuoyo 14, Hollins 10, Koch 4, Oroszi 0 (Fanning 14, Bán 7, Márton Á. 6, Horti 4, Halász 2). LEVICE: Smith 12, Petani 9, Bachan 8, Sims 6, Vasl 5 (Krajčovič 13, Žiak 11, Bojanovsky 6), 1100 divákov.

Na prvý domáci prípravný zápas Kormendu sa športová hala poriadne naplnila a atmosféra v nej, ale aj výkony oboch tímov, pripomínali skôr pohárový zápas, ako len duel z úvodu prípravy. Po trochu rozháranom úvode sa domáci rozstrieľali a Patrioti mali chvíľu problém, kým sa dokázali prispôsobiť agresivite a vysokému tempu. Prvá štvrtina tak skončila deväťbodovým vedením Kormendu. Zeleno-žltí v druhej desaťminútovke hlavne zásluhou bodov Krajčoviča a Žiaka ukázali, že aj napriek zúženej rotácii dokážu byť domácemu tímu vyrovnaným protivníkom a do prestávky znížili na 47:41.
Levičania mali výborný vstup do druhého polčasu. Dobrá obrana a rýchle protiútoky znamenali vyrovnanie na 49:49. Americký rozohrávač domáceho tímu Wright potom trafil niekoľko ťažkých striel a Kormend sa opäť bodovo odpútal. Domáci si udržiavali desaťbodové vedenie, dve minúty pred koncom to ešte bolo 76:66. Patrioti v závere chceli zariskovať, v rotácii ôsmych hráčov a predchádzajúcim zápasom v nohách im však už dochádzali sily a pramenili z toho individuálne zaváhania. Následne ešte zahodili 5 trestných hodov a tak náskok domácich narástol na konečných 16 bodov. Aj napriek na pohľad vysokej prehre to bol výborný prípravný zápas pre oba tímy.

1. Chýbajú vám peniaze, a výplata ešte neprišla? Vieme, čo robiť
  2. Chceli by ste televízor alebo práčku k nákupu ako bonus?
  3. Dodávame len preverené riešenia, hovorí šéf ABRA Software
  4. Niečo pečie: Junior pripravuje novú kuchársku show
  5. Seychely: Pláže, korytnačky aj unikátny prales
  6. Rovnaká, a predsa iná - Zelená energia od SSE
  7. Čo pomáha zdravotníkom? Týchto šesť vecí ich drží nad vodou
  8. Luxusné dovolenky s osobným komorníkom už aj u nás
  9. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  10. Krvou a železom: Ako Bismarck pred 150 rokmi zjednotil Nemecko 6 350

Vľavo Alexandra Budovcová, vpravo Alexandra Štrúbelová, žiaľ kvôli protipandemickým opatreniam v rúškach.

Na zraze reprezentácie boli aj dve Levičanky.

1 h

Ponuku môžete využiť aj vtedy, ak v súčasnosti máte aktívne predplatné - nové predplatné vám začne platiť automaticky po skončení vášho súčasného.

5 h
Hra Dobrodružstvo pri obžinkoch z roku 1962.

Súbor Hron založili 20. februára 1949. Ale už v roku 1922 odohrali hru Bludár.

22. apr

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.