Toto mesto nie je nováčikom v organizovaní veľkých plaveckých podujatí. V roku 2004 bolo dejiskom 7. FINA majstrovstiev sveta na krátkom bazéne, kedy sa plávalo na bazéne dočasnom. Teraz sa preteká na hlavnom bazéne (50 m) v objekte Indiana Univerzity. Bazén s kapacitou pre 4700 divákov bol postavený v roku 1982 a pravidelne sa tu konajú majstrovstvá USA a NCAA. Štyrikrát sa tu konala aj americká olympijská kvalifikácia. Na tomto naozaj rýchlom bazéne absolvovali naši juniori celkom 37 individuálnych štartov a 4 štarty v štafetách. V konkurencii takmer 630 pretekárov z 93 krajín celého sveta ich nečakala prechádzka ružovým sadom.
Slovensko na tomto podujatí reprezentovalo 12 športovcov. Štyria chlapci a osem dievčat sa na vrchol tohtoročnej sezóny pripravovali v minulých týždňoch v maďarskom Győri. Z levického ŠK Aquasport Levice sa medzi najlepších plavcov sveta za rok 2017 prebojovala Robin Reindl.
Nové osobné rekordy
„Do Indianapolisu som cestovala s cieľom zlepšiť si osobný rekord v mojej najsilnejšej disciplíne 200 m polohové preteky, no nepodarilo sa mi to. Za to sa mi však podarilo urobiť osobné rekordy v disciplíne 200 m znak a konečne som sa posunula aj v 50 m motýlik. Týmto výkonom sa teším“ hovorí Robin pri sumarizácií svojich výkonom na pretekoch. Najlepšie individuálne umiestnenie mala 29. priečku zo 72 štartujúcich. Aj ostatné umiestnenia boli okolo 30. až 40. miesta najlepších juniorov sveta. No v štafetách sa dievčatám darilo viac. V disciplíne 4x100 m voľný spôsob ich delilo od finále 0,7 sekundy!
„Napriek tomu, že som nepotvrdila osobný rekord na 200 m polohové preteky som spokojná s celkovým výkonom na MSJ, keďže v štafete sa nám s babami podarilo umiestniť na krásnom 9. mieste.“ hovorí Robin.
Plavecké hviezdy
„Teším sa zo spoločnej fotografie s Michaelom Andrewom (17, USA), ktorý vyhral všetky šprinty (50 m) okrem pŕs a zároveň utvoril nové svetové rekordy. Je aj juniorským majstrom sveta na 100 m polohové preteky na krátkom bazéne.“ Tento úspešný americký junior je považovaný za budúceho Michaela Phelpsa. Dobrou tradíciou býva aj účasť úspešných športovcov na veľkých podujatiach. Zavítala tam aj znakárka Missy Franklin (22, USA), päťnásobná olympijská víťazka, ďalej polohovkárka Madison Cox (22, USA) a krauliar Cullen Jones (33, USA).
Slovenský rekord
Čo bude nasledovať do konca roka? Bude aj oddych? „Samozrejme, že bude aj oddych, ten je momentálne veľmi potrebný, začína sa nová sezóna na krátkom bazéne, takže bude treba znovu zabrať.“ Aj ciele sú vysoké, no reálne. Súčasný osobný rekord na 200 m polohové preteky (50 m bazén) má Robin len 0,67 sekundy za aktuálnym rekordom Kataríny Listopadovej z r. 2008. „Ciele mám viaceré, ale sú to tieto dva najdôležitejšie. Určite by som sa chcela do konca roka pokúsiť prekonať slovenský rekord v mojej najsilnejšej disciplíne a potom by som chcela zaplávať limity na majstrovstvá Európy juniorov v krátkom bazéne 2017 v Kodani.“ Do tohto všetkého sa pustí Robin už druhý septembrový týždeň, keď sa po krátkom oddychu zoznámi s novou školou – Obchodnou akadémiou v Leviciach.
(Ne)obľúbená posilňovňa
Na začiatku každej sezóny je tzv. objemová príprava, kedy športovci naberajú/zväčšujú objem svojich svalov. To neobíde ani plavcov, aj oni musia navýšiť množstvo cvičení v posilňovni, či už s činkami alebo s vlastným telom. Čo býva najťažšie v príprave pre Robin. „Ťažké je na tréningu prejsť cez bolesť, keď to už nejde a telu sa nechce. A potom je tu ešte tréning na suchu, pre nás plavcov je skoro každý tréning mimo vody ťažký, tam nás voda nenadnáša.“
Ešte jedna spomienka na Ameriku
„Amerika ma ako štát zaujala celá, pretože som bola v USA prvý krát a veľmi som sa na to tešila, predstavovala som si ako to tam bude vyzerať, či to bude také ako vo filmoch a moje predstavy sa naplnili. Hotely v meste boli vysoké, ľudia boli veľmi milí, čo ma potešilo. A potom ešte americký bazén, bol väčší než slovenské, či európske bazény. Som rada, že som sa tohto podujatia mohla zúčastniť a samozrejme zabojujem, aby to neboli posledné veľké preteky, na ktoré som sa nominovala.“