Pondelok, 17. máj, 2021 | Meniny má GizelaKrížovkyKrížovky
BASKETBAL

Patrioti v rámci prípravy zavítali do Českej republiky

Levickí Patrioti počas uplynulého týždňa odohrali dva prípravné zápasy u našich západných susedov. Oba zápasy boli vyrovnané, ale napokon z toho boli dve prehry. Bola to však výborná príprava pre domácim turnajom.

Levice čaká počas najbližšieho víkendu Memoriál bratov Kleinovcov. Pozvanie okrem Prievidze prijali aj Opava a Ženeva. Levice čaká počas najbližšieho víkendu Memoriál bratov Kleinovcov. Pozvanie okrem Prievidze prijali aj Opava a Ženeva. (Zdroj: Lukáš Droppan)

BK Opava – BK Levickí Patrioti 88:82 (23:24, 40:46, 67:57).

Domáci bez reprezentanta Šiřinu, Patrioti bez zraneného Žarka Djuriča, ale už s uzdraveným Tanelom Kurbasom nastúpili na ďalší prípravný zápas. Ich tradičný súper v príprave predviedol svoj tradičný kvalitný výkon založený na tvrdej obrane, pestrej hre v útoku a vysokej úspešnosti streľby za tri body.
V Opave sa hral útočný basketbal, miestami to bola poriadna prestrelka. Levičania v prvom dejstve nielen že držali krok s domácimi, ale po väčšinu času aj viedli. A to aj napriek tomu, že Jurečka pálil z rohu jednu trojku za druhou (v zápase 10/7). Patrioti však zakaždým dokázali odpovedať a po polčase viedli 40:46.
Tretia desaťminútovka patrila jasne domácim. Zeleno-žltí dali za päť minút len dva body z trestných hodov a domáci išli do vedenia. To narástlo až na rozdiel desiatich bodov, Opava bola v tretej časti hry na nezastavenie. Patrioti však nezložili zbrane. V záverečnej štvrtine konečne ubránili niekoľko útokov v rade, na druhej strane trafili dve trojky Žiak aj Vašl a Levičania boli späť v hre o víťazstvo. Štyri minúty pred koncom dokonca opäť viedli 74:75, Opava však následne trafila ďalšie dve trojky a v závere si už ustrážila tesné víťazstvo.
OPAVA: Jurečka 24, Klečka 19, Bujnoch 10.. – LEVICE: Smith 16, Vašl 14, Petani 8, Sims 8, Bachan 6 (Žiak 14, Krajčovič 8, Kurbas 5, Bojanovský 3), TH: 18/12 – 23/18, Trojky: 14-10.

Tuří Svitavy – BK Levickí Patrioti 77:62 (22:12, 37:28, 48:50).

Patrioti odohrali druhý zápas v Čechách na palubovke Svitáv. Po raňajkách a následnej dvojhodinovej ceste Levičania nezachytili úvod zápasu a domáci išli do desať bodového vedenia. To si udržiavali počas celého prvého polčasu, hoci hostia sa postupne dostávali do zápasového tempa a niekoľkokrát sa im podarilo bodovo sa priblížiť domácim. Polčas ale vyhrali Tuři 37:28.
Žlto-zelení sa chytili v úvode druhého dejstva, kde bod po bode znižovali vedenie Svitáv a do konca tretej desaťminútovky sa dostali do vedenia 48:50. Ešte do polovice poslednej časti hry to bolo vyrovnané, domáci ale v závere trafili niekoľko striel a využili tiež zaváhania hostí, čo im stačilo na pohodlné pätnásťbodové víťazstvo. Levičania zopakovali dobrý výkon z Opavy len v tretej desaťminútovke a víťazstvo domáceho tímu bolo zaslúžené.
SVITAVY: Slezák 16, Kerr 14, Pavlovič, Smithson, Roseboro po 9.. – LEVICE: Sims 14, Smith 11, Vašl 10, Petani 6, Kurbas 2 (Žiak 12, Bachan 3, Krajčovič 2, Bojanovský 2), TH: 16/9 – 13/12, Trojky: 12-8.

1. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  2. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  3. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  4. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
  5. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
  6. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
  7. Tajná komunita, v ktorej nakupujete so zľavami až do 80%
  8. Aká je pravda o francúzskych autách?
  9. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
  10. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  1. Ceny nehnuteľností stále rastú. Je čas investovať
  2. 5 spôsobov, ako Wi-Fi 6 pomáha biznisu
  3. Bakalárske študijné programy na FVT
  4. Ako správne nalepiť obklady v kúpeľni?
  5. McDonald’s spustil službu McDelivery už aj v Prešove
  6. Slovak model of the short - time work (Kurzarbeit)
  7. Po mesiacoch konečne jazdia na nových autách
  8. Ako môžu deti stráviť zmysluplný čas s modernými technológiami?
  9. Viete, ako dlho trvá stiahnuť 3 GB v 5G sieti?
  10. Aká je pravda o francúzskych autách?
  10. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite 5 581

Začínajú sa MS v hokeji 2021. Pozrite si športový TV program.

Slováci v ére samostatnosti idú na svetový hokejový šampionát už po 25-krát. Aké sú ich šance a čo všetko ich na tomto športovom podujatí čaká, aj o tom je mimoriadna príloha, ktorú nájdete tento týždeň v týždenníkoch MY na celom Slovensku.

16. máj

V športových správach sa dozviete aj to, že o majstrovi slovenskej ligy je rozhodnuté, Sagan tentoraz na Gire zaostal za elitou.