Sobota, 26. máj, 2018 | Meniny má Dušan
BASKETBAL

Patrioti v rámci prípravy zavítali do Českej republiky

Levickí Patrioti počas uplynulého týždňa odohrali dva prípravné zápasy u našich západných susedov. Oba zápasy boli vyrovnané, ale napokon z toho boli dve prehry. Bola to však výborná príprava pre domácim turnajom.

Levice čaká počas najbližšieho víkendu Memoriál bratov Kleinovcov. Pozvanie okrem Prievidze prijali aj Opava a Ženeva. (Zdroj: Lukáš Droppan)

BK Opava – BK Levickí Patrioti 88:82 (23:24, 40:46, 67:57).

Domáci bez reprezentanta Šiřinu, Patrioti bez zraneného Žarka Djuriča, ale už s uzdraveným Tanelom Kurbasom nastúpili na ďalší prípravný zápas. Ich tradičný súper v príprave predviedol svoj tradičný kvalitný výkon založený na tvrdej obrane, pestrej hre v útoku a vysokej úspešnosti streľby za tri body.
V Opave sa hral útočný basketbal, miestami to bola poriadna prestrelka. Levičania v prvom dejstve nielen že držali krok s domácimi, ale po väčšinu času aj viedli. A to aj napriek tomu, že Jurečka pálil z rohu jednu trojku za druhou (v zápase 10/7). Patrioti však zakaždým dokázali odpovedať a po polčase viedli 40:46.
Tretia desaťminútovka patrila jasne domácim. Zeleno-žltí dali za päť minút len dva body z trestných hodov a domáci išli do vedenia. To narástlo až na rozdiel desiatich bodov, Opava bola v tretej časti hry na nezastavenie. Patrioti však nezložili zbrane. V záverečnej štvrtine konečne ubránili niekoľko útokov v rade, na druhej strane trafili dve trojky Žiak aj Vašl a Levičania boli späť v hre o víťazstvo. Štyri minúty pred koncom dokonca opäť viedli 74:75, Opava však následne trafila ďalšie dve trojky a v závere si už ustrážila tesné víťazstvo.
OPAVA: Jurečka 24, Klečka 19, Bujnoch 10.. – LEVICE: Smith 16, Vašl 14, Petani 8, Sims 8, Bachan 6 (Žiak 14, Krajčovič 8, Kurbas 5, Bojanovský 3), TH: 18/12 – 23/18, Trojky: 14-10.

Tuří Svitavy – BK Levickí Patrioti 77:62 (22:12, 37:28, 48:50).

Patrioti odohrali druhý zápas v Čechách na palubovke Svitáv. Po raňajkách a následnej dvojhodinovej ceste Levičania nezachytili úvod zápasu a domáci išli do desať bodového vedenia. To si udržiavali počas celého prvého polčasu, hoci hostia sa postupne dostávali do zápasového tempa a niekoľkokrát sa im podarilo bodovo sa priblížiť domácim. Polčas ale vyhrali Tuři 37:28.
Žlto-zelení sa chytili v úvode druhého dejstva, kde bod po bode znižovali vedenie Svitáv a do konca tretej desaťminútovky sa dostali do vedenia 48:50. Ešte do polovice poslednej časti hry to bolo vyrovnané, domáci ale v závere trafili niekoľko striel a využili tiež zaváhania hostí, čo im stačilo na pohodlné pätnásťbodové víťazstvo. Levičania zopakovali dobrý výkon z Opavy len v tretej desaťminútovke a víťazstvo domáceho tímu bolo zaslúžené.
SVITAVY: Slezák 16, Kerr 14, Pavlovič, Smithson, Roseboro po 9.. – LEVICE: Sims 14, Smith 11, Vašl 10, Petani 6, Kurbas 2 (Žiak 12, Bachan 3, Krajčovič 2, Bojanovský 2), TH: 16/9 – 13/12, Trojky: 12-8.

1. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  2. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  3. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
  4. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  5. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  6. Keď Slováci krotia morský vietor
  7. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  8. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  9. Máte už program pre deti na túto sobotu?

Štúrovské: Píš ako počuješ platí aj v inom jazyku. Poznajú ho na celom svete

Vznikol pred 130 rokmi a za ten čas sa jeho pravidlá nemenili. Ľudia, ktorí sa dohovoria touto spoločnou rečou, sa stretli v Leviciach.

Vodný mlyn v Bohuniciach vyzerá, akoby domlel len včera

Pochádza z 18. storočia a zo šiestich mlynov v Bohuniciach za Levicami sa zachoval len tento jeden. V unikátnom objekte je dodnes technické vybavenie aj príbytok mlynárskej rodiny.

Riskantná jazda stála vodiča druhého auta život

Osobné auto BMW pravdepodobne predbiehalo kombajn, doplatil na to vodič oprotiidúcej Octavie.

Cestovanie v Levickom okrese je pohodlnejšie. Jazdia nové autobusy

Okrem klimatizácie sú vybavené pripojením na internet, elektronickými tabuľami a aj vyklápacou rampou na prevoz kočíka či imobilných cestujúcich.

Dvesto divákov si prišlo pozrieť krajský dorastenecký zápas

Zápas 4. ligy dorastu medzi Kozárovcami a Podlužanmi si prišlo pozrieť vyše 200 divákov, ktorí videli výhru hostí. Podlužany sa tak výrazne priblížili k zisku titula.