Piatok, 20. október, 2017 | Meniny má Vendelín

Prvé majstrovské stretnutie levickým hokejistom vyšlo. Dolný Kubín z Levíc odchádzal s debaklom

Levickí hokejisti po sérii prípavných zápasov sa konečne dočkali prvého súťažného stretnutia v druhej lige. Ich súperom bola Hviezda Dolný Kubín, ktorá si napokon z Levíc odniesla vysoký debakel. Levičania najbližšie nastúpia v sobotu na ľade v Maďarsku.

Levickí hokejisti svoj prvý ligový zápas zvládli na jednotku. (Zdroj: JOZEF BEDEJ)

HK Levice – MŠK Hviezda Dolný Kubín 6:0 (1:0; 2:0; 3:0)

Otvárací zápas sezóny 2017/18 zvládli Levičania na výbornú. So súperom, s ktorým minulú sezónu ukončili, to bola na levickom Zimnom štadióne jednoznačná záležitosť. Silný nástup do zápasu pretavil do úvodného gólu Lukáš Bališ a do polovice prvej tretiny domáci hráči jednoznačne určovali tempo hry. Nepremenené šance však v druhej polke na mužstvo trochu doľahli a hra do konca úvodnej časti trochu stratila náboj. V druhej časti hry sa však domáci znovu dostali k svojej hre a súperili iba s vlastnou koncovkou. Prelomiť strelecké suchoty sa im podarilo pohotovou strelou Adama Tužinského, po veľmi šikovnej prihrávke Martina Matejova. Už o necelú minútu sa Levičanom priklonilo aj hokejové štastíčko, keď si strelu Dalibora Michaloviča tečovali hostia do vlastnej bránky sami. Posledná tretina začala zbytočným a nevyberavým zákrokom hosťujúceho Michala Smolku, po ktorom bol domáci Dominik Novák našťastie v poriadku. Prvý presilovkový zásah v sezóne si na svoje konto pripísal Filip Kasana, ktorého vzápätí napodobnil Matúš Bránik a ten istý hráč sa presadil v poslednej tretine aj po druhýkrát a uzavrel tak streleckú listinu zápasu. Pochvalu si zaslúži aj strážca našej svätyne Patrik Vozár, ktorý síce nemal počas zápasu príliš veľa roboty, no o to viac sa cení ako si napriek tomu dokázal udržať koncentráciu a s prehľadom pochytal všetky strely hosťujúcich hráčov. Všetci členovia domáceho družstva podali v prvom stretnutí výborný výkon, ktorým potešili skvelých domácich fanúšikov a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 2. Bališ (Hronec, Kasana), 32. Tužinský (Matejov), 33. Michalovič (Bartík, Sucharda), 45. Kasana (Michalovič), 48. Bránik (Vrťo, Bačkor), 52. Bránik (Kiepeš, Bačkor). LEVICE: Vozár (Búry) – Bačkor, Školník, Matejov, Novák, Tužinský – Kasana, Tóth, Bališ, Hronec, Segíň – Farkaš, Michalovič, Bránik, Kiepeš, Vrťo – Pankov, Bartík, Schwarz, Sucharda. KUBÍN: Dzuroška – Okoličáni, Sluka, Hricko, Michalica, Sitek – Polerecký, Šeliga, Hanušniak, Horňák, Záň – Smolka, Bukna, Gallo, Ladňák. Vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Hricko (DK) – 10 min. nešportové správanie sa hráča, Smolka (DK) – 5 + DKZ napadnutie hlavy a krku. Rozhodovali: Bachúrik – Hrkotáč, Hvojník. Divákov: 230
POVEDALI PO ZÁPASE:
Viktor Štefanech, hlavný tréner Levice: „Dnes sme nastúpili proti súperovi o ktorom sme toho vedeli veľmi málo, ja osobne prakticky nič, tak som úplne nevedel čo očakávať. Myslím si, že sme boli jednoznačne lepším tímom, aj keď sme sa zo začiatku dosť trápili v koncovke. Nastúpili sme až na 4 formácie a mám pocit, že to nebolo až tak ideálne a chalani sa preto trošku ťažšie dostávali do tempa, no postupne sme to zvládli, máme tri body a dobrý odrazový mostík do ďalších zápasov.“
Matúš Bránik: „Zápas hodnotím pozitívne, všetky štyri päťky sme počas celých 60 minút korčuľovali vďaka čomu po vzdore z prvej tretiny začal súper kondične odchádzať a stretnutie sme naplno prevzali do vlastných rúk. Dva góly potešili ale myslím, že som mal pri nich skôr šťastie. Hokejku som si nijak špeciálne nepripravoval, skôr mi asi pomohlo, že ma prišla povzbudiť priateľka.“
Ostatné výsledky 1. kola:
Dynamax NitraPrievidza 6:2, Partizánske – KMH Budapešť 4:3, HC Osmos Ba B – Ružomberok 5:2, Púchov – Senica 12:3.