Sobota, 26. máj, 2018 | Meniny má Dušan

Prvé majstrovské stretnutie levickým hokejistom vyšlo. Dolný Kubín z Levíc odchádzal s debaklom

Levickí hokejisti po sérii prípavných zápasov sa konečne dočkali prvého súťažného stretnutia v druhej lige. Ich súperom bola Hviezda Dolný Kubín, ktorá si napokon z Levíc odniesla vysoký debakel. Levičania najbližšie nastúpia v sobotu na ľade v Maďarsku.

Levickí hokejisti svoj prvý ligový zápas zvládli na jednotku. (Zdroj: JOZEF BEDEJ)

HK Levice – MŠK Hviezda Dolný Kubín 6:0 (1:0; 2:0; 3:0)

Otvárací zápas sezóny 2017/18 zvládli Levičania na výbornú. So súperom, s ktorým minulú sezónu ukončili, to bola na levickom Zimnom štadióne jednoznačná záležitosť. Silný nástup do zápasu pretavil do úvodného gólu Lukáš Bališ a do polovice prvej tretiny domáci hráči jednoznačne určovali tempo hry. Nepremenené šance však v druhej polke na mužstvo trochu doľahli a hra do konca úvodnej časti trochu stratila náboj. V druhej časti hry sa však domáci znovu dostali k svojej hre a súperili iba s vlastnou koncovkou. Prelomiť strelecké suchoty sa im podarilo pohotovou strelou Adama Tužinského, po veľmi šikovnej prihrávke Martina Matejova. Už o necelú minútu sa Levičanom priklonilo aj hokejové štastíčko, keď si strelu Dalibora Michaloviča tečovali hostia do vlastnej bránky sami. Posledná tretina začala zbytočným a nevyberavým zákrokom hosťujúceho Michala Smolku, po ktorom bol domáci Dominik Novák našťastie v poriadku. Prvý presilovkový zásah v sezóne si na svoje konto pripísal Filip Kasana, ktorého vzápätí napodobnil Matúš Bránik a ten istý hráč sa presadil v poslednej tretine aj po druhýkrát a uzavrel tak streleckú listinu zápasu. Pochvalu si zaslúži aj strážca našej svätyne Patrik Vozár, ktorý síce nemal počas zápasu príliš veľa roboty, no o to viac sa cení ako si napriek tomu dokázal udržať koncentráciu a s prehľadom pochytal všetky strely hosťujúcich hráčov. Všetci členovia domáceho družstva podali v prvom stretnutí výborný výkon, ktorým potešili skvelých domácich fanúšikov a zaslúžene zvíťazili.
Góly: 2. Bališ (Hronec, Kasana), 32. Tužinský (Matejov), 33. Michalovič (Bartík, Sucharda), 45. Kasana (Michalovič), 48. Bránik (Vrťo, Bačkor), 52. Bránik (Kiepeš, Bačkor). LEVICE: Vozár (Búry) – Bačkor, Školník, Matejov, Novák, Tužinský – Kasana, Tóth, Bališ, Hronec, Segíň – Farkaš, Michalovič, Bránik, Kiepeš, Vrťo – Pankov, Bartík, Schwarz, Sucharda. KUBÍN: Dzuroška – Okoličáni, Sluka, Hricko, Michalica, Sitek – Polerecký, Šeliga, Hanušniak, Horňák, Záň – Smolka, Bukna, Gallo, Ladňák. Vylúčenia: 4:5 na 2 min., navyše Hricko (DK) – 10 min. nešportové správanie sa hráča, Smolka (DK) – 5 + DKZ napadnutie hlavy a krku. Rozhodovali: Bachúrik – Hrkotáč, Hvojník. Divákov: 230
POVEDALI PO ZÁPASE:
Viktor Štefanech, hlavný tréner Levice: „Dnes sme nastúpili proti súperovi o ktorom sme toho vedeli veľmi málo, ja osobne prakticky nič, tak som úplne nevedel čo očakávať. Myslím si, že sme boli jednoznačne lepším tímom, aj keď sme sa zo začiatku dosť trápili v koncovke. Nastúpili sme až na 4 formácie a mám pocit, že to nebolo až tak ideálne a chalani sa preto trošku ťažšie dostávali do tempa, no postupne sme to zvládli, máme tri body a dobrý odrazový mostík do ďalších zápasov.“
Matúš Bránik: „Zápas hodnotím pozitívne, všetky štyri päťky sme počas celých 60 minút korčuľovali vďaka čomu po vzdore z prvej tretiny začal súper kondične odchádzať a stretnutie sme naplno prevzali do vlastných rúk. Dva góly potešili ale myslím, že som mal pri nich skôr šťastie. Hokejku som si nijak špeciálne nepripravoval, skôr mi asi pomohlo, že ma prišla povzbudiť priateľka.“
Ostatné výsledky 1. kola:
Dynamax NitraPrievidza 6:2, Partizánske – KMH Budapešť 4:3, HC Osmos Ba B – Ružomberok 5:2, Púchov – Senica 12:3.

1. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  2. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  3. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
  4. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  5. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  6. Keď Slováci krotia morský vietor
  7. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  8. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  9. Máte už program pre deti na túto sobotu?

Štúrovské: Píš ako počuješ platí aj v inom jazyku. Poznajú ho na celom svete

Vznikol pred 130 rokmi a za ten čas sa jeho pravidlá nemenili. Ľudia, ktorí sa dohovoria touto spoločnou rečou, sa stretli v Leviciach.

Vodný mlyn v Bohuniciach vyzerá, akoby domlel len včera

Pochádza z 18. storočia a zo šiestich mlynov v Bohuniciach za Levicami sa zachoval len tento jeden. V unikátnom objekte je dodnes technické vybavenie aj príbytok mlynárskej rodiny.

Riskantná jazda stála vodiča druhého auta život

Osobné auto BMW pravdepodobne predbiehalo kombajn, doplatil na to vodič oprotiidúcej Octavie.

Cestovanie v Levickom okrese je pohodlnejšie. Jazdia nové autobusy

Okrem klimatizácie sú vybavené pripojením na internet, elektronickými tabuľami a aj vyklápacou rampou na prevoz kočíka či imobilných cestujúcich.

Dvesto divákov si prišlo pozrieť krajský dorastenecký zápas

Zápas 4. ligy dorastu medzi Kozárovcami a Podlužanmi si prišlo pozrieť vyše 200 divákov, ktorí videli výhru hostí. Podlužany sa tak výrazne priblížili k zisku titula.