Pondelok, 18. december, 2017 | Meniny má Sláva, Slávka

Levickí futsalisti sú aj po treťom kole prvej ligy stále bez bodu

Po týždňovej prestávke sa Futsal team Levice predstavil na domácej palubovke. Súperom mu boli futsalisti z Nových Zámkov.

Ilustračné foto(Zdroj: Lukáš Mandrák)

Futsal Team Levice – MFK Ivekol Nové Zámky 4:7 (3:4).

Úvod zápasu vyšiel oveľa lepšie hosťujúcemu tímu, keď už v 2. minúte zápasu otváral skóre Tomáš Oršolík, ktorý vzápätí pridal aj druhý gól. V priebehu ďalších piatich minút svietilo na tabuli skóre 0:4. Levičania však zmenili taktiku a do polčasu strelili tri góly zásluhou Matúša Budovca, Viliama Rakicu a Egona Zoráda, čím sa dotiahli na rozdiel jediného gólu. Druhý polčas začali domáci veľmi dobre, pretože už v 21. minúte dokázal Zorád streliť vyrovnávajúci gól na 4:4. Skvelé tempo však Levičania nedokázali udržať a utŕžili do konca zápasu 3 góly. Posledným gólom v 38. minúte dosiahol Oršulík hetrik.

Góly LV: Zorád 2, Budovec, Rakica. LEVICE: Baniar, Zorád, Švec, Graus, Ďurič, Rakica, Liska, Mikuláš, Molnár, Gabaš, Bačík, Budovec, Krivočenko (C), R. Obický. 200 divákov.

Povedal po zápase:
Pavol Gabaš, tréner Futsal team Levice:
„Od úvodu sme chceli hrať aktívne a napádať súperovu rozohrávku, preto sme začali hrať na 3 štvorky. Žiaľ, zostalo to pri chcení. Nevedeli sme sa nakopnúť, hrali sme bez pohybu, myšlienky, kazili sme ľahké prihrávky a chybovali sme v obrane, čo súper trestal. Za stavu 0:4 sme pozmenili taktiku a začali rotovať už len 2 štvorky, čo sa ukázalo ako dobrý ťah. Úvod druhého polčasu nám vyšiel podľa predstáv, keď sme dokázali vyrovnať na 4:4. Ta tohto stavu sa lámal zápas. Bohužiaľ, opäť sme inkasovali a to hneď dvakrát. Záverečná power-play už drámu nepriniesla a tak zostávame bez bodu.“

Ostatné zápasy 3. kola: Lučenec – Podolie 10:1, Miba B. Bystrica – Pinerola BA 4:6, Bíli Andeli – Wild Boys 2:4, Slovan – Žilina dohrajú 17.10.

1. Lučenec 3 3 0 0 27:9 9
2. Wild Boys 3 3 0 0 14:7 9
3. SLOVAN 2 2 0 0 17:1 6
4. Bíli Andeli 3 2 0 1 12:11 6
5. MIBA Bystrica 3 1 0 2 11:10 3
6. Žilina 2 1 0 1 6:9 3
7. Pinerola 3 1 0 2 13:18 3
8. Nové Zámky 3 1 0 2 8:17 3