LEVICE. V Levickom okrese bola včera účasť 25,66 percenta. Do volebných zoznamov v 161 volebných okrskoch bolo zapísaných 95 270 mien oprávnených voličov, z nich si hlasovacie lístky prebralo 24 455 voličov.
V Nitrianskom samosprávnom kraji bude Levický okres zastupovať deväť poslancov župného zastupiteľstva.
Zvolení poslanci:
1. Csaba Tolnai, SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), KDH, ŠANCA, OKS, NOVA, 5 356 hlasov
2. Ervín Szalma, SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), KDH, ŠANCA, OKS, NOVA, 5 314
3. Miloš Zaujec, SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), KDH, ŠANCA, OKS, NOVA, 5 214
4. Martin Bátovský, SMER-SD, SNS, MOST – HÍD, 4 755
5. Ján Krtík, NEKA, 4 545
6. Alexander Bačík, SMER-SD, SNS, MOST – HÍD, 4 407
7. Igor Éder, NEKA, 4 205
8. Tibor Csenger, SMK-MKP, 4 088
9. Martina Holečková, SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), KDH, ŠANCA, OKS, NOVA, 4 061
Náhradníci na poslancov NSK:
1. Ivan Murín SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), KDH, ŠANCA, OKS, NOVA 3 931 hlasov,
2. Zita Cseri NEKA 3 873,
3. Igor Varga NEKA 3 729,
4. Peter Drábik SMER-SD, SNS, MOST – HÍD 3 560,
5. Beáta Kiss SMK-MKP 3 445,
6. Pál Zachar NEKA 3 411,
7. Pavol Novák SMER-SD, SNS, MOST – HÍD 3 311,
8. Dezső Pálffy SMK-MKP 3 310,
9. Melinda Bögi Pathó SMK-MKP 3 276,
10. Peter Köpöncei SMK-MKP 3 213,
11. Erika Sulinová NEKA 3 211,
12. Ján Janáč SMER-SD, SNS, MOST – HÍD 3 203,
13. Peter Štefan SMER-SD, SNS, MOST – HÍD 3 141,
14. Zoltán Fekete SMER-SD, SNS, MOST – HÍD 2 928,
15. Róbert Csudai SMER-SD, SNS, MOST – HÍD 2 825,
16. Rastislav Juhár SMER-SD, SNS, MOST – HÍD 2 555,
17. Zuzana Kotrus Rákociová NEKA 2 538,
18. Ondrej Juhász NEKA 2 485,
19. Jaroslav Ivan SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), KDH, ŠANCA, OKS, NOVA 2 467,
20. Miroslav Hasznos SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), KDH, ŠANCA, OKS, NOVA 2 428,
21. Igor Gogora NEKA 2 318,
22. Rastislav Jakubík ĽS Naše Slovensko 2 299,
23. Monika Porubská ĽS Naše Slovensko 2 232,
24. František Kováčik SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), KDH, ŠANCA, OKS, NOVA 2 168,
25. Roman Tóth SaS, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), KDH, ŠANCA, OKS, NOVA 2 050,
26. Ladislav Jakubík ĽS Naše Slovensko 1 915,
27. Sylvia Horváthová SME RODINA – Boris Kollár 1 840,
28. Ladislav Urban ĽS Naše Slovensko 1 739,
29. Karol Ižold ĽS Naše Slovensko 1 700,
30. Jaroslav Tomek ĽS Naše Slovensko 1 643,
31. Marianna Šedivá NEKA 1 572,
32. Michal Ivanický KSS 980,
33. Ján Hamar KSS 962,
34. Ján Kútik KSS 730,
35. Ladislav Vörös KSS 524,
36. Miroslav Kamenský KSS 503.