Tri góly v druhej tretine pomohli Leviciam k ukončeniu nelichotivej série

Levickí hokejisti sa konečne dočkali troch bodov. Po sérii šiestich prehier sa im doma podarilo zdolať druhé mužstvo tabuľky z Partizánskeho.

Levice doma zdolali Iskru a ukončili tak nelichotivú sériu šiestich zápasov bez výhry. Levice doma zdolali Iskru a ukončili tak nelichotivú sériu šiestich zápasov bez výhry. (Zdroj: MONIKA VRANOVÁ)

13. kolo

HK Levice – HK Iskra Partizánske 3:2 (0:0; 3:0; 0:2)

Je to tam! Po 6-zápasových bodových suchotách sa levickým mužom konečne podarilo bodovať a hneď naplno. V súboji s druhým celkom tabuľky si na domácom ľade dokázali ubrániť tesné víťazstvo 3:2 a v tabuľke sa posunúť o jednu priečku vyššie. Prvá tretina zápasu príliš veľa vzruchu nepriniesla. Obe družstvá nastúpili do zápasu opatrne a s vyčkávacou taktikou si žiadnu väčšiu šancu na otvorenie skóre nevypracovali. To sa však zmenilo v druhej tretine. Tempo hry už od začiatku nabralo výrazne väčší spád a začal sa hrať podstatne krajší hokej pre oko diváka. Po piatich minútach hry dokázal po krídle uniknúť Dominik Novák a v situácii dvoch na jedného „načapoval“ presnú prihrávku Matúšovi Bránikovi, ktorý tak ako počas celej sezóny nezaváhal a poslal domáci tím do vedenia. Hostia mali takmer okamžite veľmi dobrú šancu na vyrovnanie v podobe dvoch presilových hier. Paradoxne však v tej druhej dovolili dostať sa napádajúcim hosťom pred vlastného brankára kde opäť pohotovo zareagoval najlepší strelec Levíc a peknou strelou bekhendom z otočky prekvapil brankára hostí. Levice po tomto góle pôsobili zvyšok tretiny sebavedomejšie ako súper a odmenou im bol tretí presný zásah 14 sekúnd do konca tretiny. Veľké odhodlanie skórovať ukázal Adam Tužinský, ktorý na dvakrát dokázal dostať puk do bránky hostí a náskok Levíc zvýšil už na 3 góly. Napriek tomuto náskoku bolo na Levičanoch v poslednej tretine vidieť, že si dôležitosť bodovať v zápase uvedomujú. Súper mal tak v poslednej časti o niečo viac z hry, čo dokumentoval v 45. minúte, keď sa Mihálikovi po prvýkrát v zápase podarilo prekonať domáceho gólmana. Napriek gólu to však bol práve výkon Patrika Vozára, ktorý Levičanom dopomohol k plnému bodovému zisku. Vozo pôsobil počas celého zápasu tradične sebavedomo no vynikol najmä počas presilovky hostí, keď fantastickým zákrokom ľavým betónom vystavil partizánom zakončujúcim do prázdnej bránky stopku. Domáci si napriek tomu neodpustili zdramatizovanie zápasu, keď po individuálnej chybe dovolili Partizánskemu v 55. minúte zápasu znížiť na rozdiel jediného gólu. Aj napriek tomuto gólu si však výsledok dokázali umne ustrážiť, po dlhej dobe tak potešili výborných fanúšikov a ziskom troch bodov prelomili dlhú neúspešnú sériu zápasov.

Góly: 26. Bránik (Novák, Bačkor), 29. Bránik (Segíň), 40. Tužinský (Bartík) – 45. Mihálik (Tvrdík, Káčer), 55. Gašparovič (Peniaška, Hudec). LEVICE: Vozár (Madola) – Bačkor, Kasana, Bránik, Segíň, Schwarz – Školník, Tóth, Hronec, Sucharda, Vrťo – Michalovič, Bališ, Mjartan, Stankovič – Bartík, Novák, Tužinský. ISKRA: Komžík (Tupý Z.) – Ondruška J., Zelený, Gašparovič, Hudec, Peniaška – Cvejn, Malinka, Káčer, Mihálik, Tvrdík – Ondruška P., Výborný, Ondruš, Sapár, Tupý F. – Bezák. Strely: 29:33. Vylúčenia: 4:3 na 2 min. Presilové hry: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Greguš – Pastorek, Šebeň. Divákov: 285. Nasledujúci zápas Levíc: 9. 12. o 17.00 HC Prievidza – HK Levice.

POVEDAL PO ZÁPASE
Patrik Vozár, hráč Levíc: „Dnes to bol veľmi ťažký zápas, hneď od prvej tretiny to bol taktický boj o čom svedčí aj výsledok 0:0. V druhej tretine sa nám našťastie podarili streliť 3 góly no museli sme dávať pozor pretože sme v podobnej situácii a náskoku boli už aj v Kubíne no prišla tá posledná tretina, ktorú v poslednej dobe nezvládame. Našťastie sme to tentokrát zvládli aj keď s odretými ušami. Tieto 3 body si veľmi ceníme pretože 6 zápasov je strašne veľa, najmä keď hráme jeden zápas za týždeň, čo znamená že sme nevyhrali mesiac a pol a už sme to skutočne potrebovali. Som skutočne rád, že sa to dnes podarilo a dúfam, že to takto bude pokračovať a že budeme v tabuľke stúpať už len vyššie. Osobne sa mi dnes chytalo veľmi dobre, bol som nabudený, chalani to hrali výborne a pomohli nám aj skvelí fanúšikovia na tribúnach.“

Ostatné výsledky 13. kola: HC Osmos B – Dynamax Nitra 2:1 p, D. Kubín – Senica 5:2, Ružomberok – Prievidza 1:6, Púchov – Budapešť 6:4.

1. Púchov 12 11 0 0 1 87:33 33
2. Partizánske 12 7 3 0 2 62:40 27
3. D. Kubín 12 7 1 0 4 44:39 23
4. HC Osmos B 12 5 1 2 4 41:45 19
5. Dyn. Nitra 12 6 0 1 5 38:45 19
6. Levice 12 5 0 1 6 48:42 16
7. Prievidza 12 5 0 1 6 45:56 16
8. KMH Budap. 12 5 0 0 7 50:50 15