Streda, 12. december, 2018 | Meniny má Otília
HOKEJ

Hokejisti Levíc si sviatky spríjemnili výhrou

Vianočné kolo Levičanom vyšlo a tak si poistili svoju štvrtú priečku v tabuľke druhej ligy.

Levickí hokejisti doma pred Vianocami zdolali Senicu(Zdroj: Jozef Bedej)

Dohrávka 8. kola

HK Levice - HK 91 Senica 6:2 (3:0; 1:2; 2:0)

Vianočné kolo proti Senici si hráči Levíc spolu s fanúšikmi užili do sýta. Domáci hokejisti si síce znovu neodpustili komplikáciu zápasu zbytočnými chybami, no napriek tomu na ľade jednoznačne dominovali a pri troche šťastia mohli súperovi nadeliť oveľa väčšiu vianočnú nádielku. Hneď prvú tretinu sa Levičanom podarilo jednoznačne ovládnuť a vyhrať ju dokázali v pomere 3:0, najmä vďaka veľmi aktívnemu útoku Sucharda – Hronec – Vrťo, keď každý člen útoku vsietil po jednom góle. V druhej časti mali z hry opäť viac Levičania, no zdalo sa akoby sa náskokom z prvej tretiny trochu ukľudnili čo sa premietlo do laxnejšieho zakončenia, ktoré na inak dobre chytajúceho brankára hostí neplatilo. Naopak, po dvoch katastrofálnych chybách v obrane pokazili náladu brankárovi Vozárovi, ktorý bol proti týmto šanciam Senice bezmocný. Už 11 sekúnd po góle na 3:2 našťastie opäť zaúradoval vyššie spomínaný útok Levíc a Martin Hronec ukľudnil domácu striedačku gólom na 4:2. V poslednej časti hry sa hráči Senica už na odpor nezmohli. V 48. minúte zvyšoval náskok domácich obranca Jozef Školník a necelé dve minúty pred koncom zakončil samostatný nájazd efektným blafákom do bekhendu Patrik Stankovič, ktorý tak uzatváral skóre na konečných 6:2. Druhý útok Levíc hral v zápase prím keď útočné trio nazbieralo spolu až 12 bodov, no pochvalu si zaslúži aj zvyšok tímu, keďže domáci hokejisti súperovi nedovolili v podstate počas celého zápasu nič vymyslieť. Levičania tak svojim fanúšikom dopriali predčasný vianočný darček a do nového roku im zároveň dali výbornú pozvánku na zápas proti lídrovi tabuľky Púchovu.

Góly: 8. Hronec (Sucharda, Vrťo), 15. Vrťo (Sucharda, Bačkor), 16. Sucharda (Vrťo, Hronec), 37. Hronec (Vrťo, Michalovič), 48. Školník (Vrťo, Hronec), 59. Stankovič (Michalovič, Bačkor) – 29. Dolinajec, 37. Heleši (Dolinajec). LEVICE: Vozár (Búry) – Bačkor, Kasana, Bránik, Segíň, Stankovič – Školník, Tóth, Hronec, Sucharda, Vrťo – Michalovič, Bartík, Novák, Tužinský. SENICA: Hollý P. – Pavlík, Štefanka, Daniel, Dolinajec, Planka – Kollár, Vereš, Čagan, Heleši, Vaňa – Čederle, Jurica, Čech, Jamárik, Šimek – Hollý T. Strely: 42:12. Vylúčenia: 3:7 na 2 min. Presilové hry: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lesay – Pastorek, Puškár. Divákov: 412. Nasledujúci zápas Levíc: HK Levice – MŠK Púchov (6.1.2018 o 17:30)

Ostatné výsledky 8. kola: PrievidzaBudapešť 3:1, Dyn. NitraDolný Kubín 6:7, Partizánske – Ružomberok 5:4, Bratislava B – Púchov 3:6.

1. Púchov 15 14 0 0 1 106:40 42

2. Partizánske 15 9 3 0 3 72:52 33

3. Dolný Kubín 15 9 1 0 5 59:55 29

4. HK Levice 15 7 0 1 7 57:47 22

5. Prievidza 15 7 0 1 7 55:62 22

6. Bratislava "B" 15 6 1 2 6 47:55 22

7. Nitra 15 6 1 1 7 55:66 21

8. Budapest 14 6 0 0 8 57:56 18