Sobota, 26. máj, 2018 | Meniny má Dušan
HOKEJ

Hokejisti Levíc si sviatky spríjemnili výhrou

Vianočné kolo Levičanom vyšlo a tak si poistili svoju štvrtú priečku v tabuľke druhej ligy.

Levickí hokejisti doma pred Vianocami zdolali Senicu(Zdroj: Jozef Bedej)

Dohrávka 8. kola

HK Levice - HK 91 Senica 6:2 (3:0; 1:2; 2:0)

Vianočné kolo proti Senici si hráči Levíc spolu s fanúšikmi užili do sýta. Domáci hokejisti si síce znovu neodpustili komplikáciu zápasu zbytočnými chybami, no napriek tomu na ľade jednoznačne dominovali a pri troche šťastia mohli súperovi nadeliť oveľa väčšiu vianočnú nádielku. Hneď prvú tretinu sa Levičanom podarilo jednoznačne ovládnuť a vyhrať ju dokázali v pomere 3:0, najmä vďaka veľmi aktívnemu útoku Sucharda – Hronec – Vrťo, keď každý člen útoku vsietil po jednom góle. V druhej časti mali z hry opäť viac Levičania, no zdalo sa akoby sa náskokom z prvej tretiny trochu ukľudnili čo sa premietlo do laxnejšieho zakončenia, ktoré na inak dobre chytajúceho brankára hostí neplatilo. Naopak, po dvoch katastrofálnych chybách v obrane pokazili náladu brankárovi Vozárovi, ktorý bol proti týmto šanciam Senice bezmocný. Už 11 sekúnd po góle na 3:2 našťastie opäť zaúradoval vyššie spomínaný útok Levíc a Martin Hronec ukľudnil domácu striedačku gólom na 4:2. V poslednej časti hry sa hráči Senica už na odpor nezmohli. V 48. minúte zvyšoval náskok domácich obranca Jozef Školník a necelé dve minúty pred koncom zakončil samostatný nájazd efektným blafákom do bekhendu Patrik Stankovič, ktorý tak uzatváral skóre na konečných 6:2. Druhý útok Levíc hral v zápase prím keď útočné trio nazbieralo spolu až 12 bodov, no pochvalu si zaslúži aj zvyšok tímu, keďže domáci hokejisti súperovi nedovolili v podstate počas celého zápasu nič vymyslieť. Levičania tak svojim fanúšikom dopriali predčasný vianočný darček a do nového roku im zároveň dali výbornú pozvánku na zápas proti lídrovi tabuľky Púchovu.

Góly: 8. Hronec (Sucharda, Vrťo), 15. Vrťo (Sucharda, Bačkor), 16. Sucharda (Vrťo, Hronec), 37. Hronec (Vrťo, Michalovič), 48. Školník (Vrťo, Hronec), 59. Stankovič (Michalovič, Bačkor) – 29. Dolinajec, 37. Heleši (Dolinajec). LEVICE: Vozár (Búry) – Bačkor, Kasana, Bránik, Segíň, Stankovič – Školník, Tóth, Hronec, Sucharda, Vrťo – Michalovič, Bartík, Novák, Tužinský. SENICA: Hollý P. – Pavlík, Štefanka, Daniel, Dolinajec, Planka – Kollár, Vereš, Čagan, Heleši, Vaňa – Čederle, Jurica, Čech, Jamárik, Šimek – Hollý T. Strely: 42:12. Vylúčenia: 3:7 na 2 min. Presilové hry: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lesay – Pastorek, Puškár. Divákov: 412. Nasledujúci zápas Levíc: HK Levice – MŠK Púchov (6.1.2018 o 17:30)

Ostatné výsledky 8. kola: PrievidzaBudapešť 3:1, Dyn. NitraDolný Kubín 6:7, Partizánske – Ružomberok 5:4, Bratislava B – Púchov 3:6.

10. Senica 14 1 0 1 12 44:90 4

1. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  2. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  3. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
  4. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  5. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  6. Keď Slováci krotia morský vietor
  7. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  8. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  9. Máte už program pre deti na túto sobotu?

Vodný mlyn v Bohuniciach vyzerá, akoby domlel len včera

Pochádza z 18. storočia a zo šiestich mlynov v Bohuniciach za Levicami sa zachoval len tento jeden. V unikátnom objekte je dodnes technické vybavenie aj príbytok mlynárskej rodiny.

Riskantná jazda stála vodiča druhého auta život

Osobné auto BMW pravdepodobne predbiehalo kombajn, doplatil na to vodič oprotiidúcej Octavie.

Cestovanie v Levickom okrese je pohodlnejšie. Jazdia nové autobusy

Okrem klimatizácie sú vybavené pripojením na internet, elektronickými tabuľami a aj vyklápacou rampou na prevoz kočíka či imobilných cestujúcich.

Dvesto divákov si prišlo pozrieť krajský dorastenecký zápas

Zápas 4. ligy dorastu medzi Kozárovcami a Podlužanmi si prišlo pozrieť vyše 200 divákov, ktorí videli výhru hostí. Podlužany sa tak výrazne priblížili k zisku titula.