Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia
HOKEJ

Hokejisti Levíc si sviatky spríjemnili výhrou

Vianočné kolo Levičanom vyšlo a tak si poistili svoju štvrtú priečku v tabuľke druhej ligy.

Levickí hokejisti doma pred Vianocami zdolali Senicu(Zdroj: Jozef Bedej)

Dohrávka 8. kola

HK Levice - HK 91 Senica 6:2 (3:0; 1:2; 2:0)

Vianočné kolo proti Senici si hráči Levíc spolu s fanúšikmi užili do sýta. Domáci hokejisti si síce znovu neodpustili komplikáciu zápasu zbytočnými chybami, no napriek tomu na ľade jednoznačne dominovali a pri troche šťastia mohli súperovi nadeliť oveľa väčšiu vianočnú nádielku. Hneď prvú tretinu sa Levičanom podarilo jednoznačne ovládnuť a vyhrať ju dokázali v pomere 3:0, najmä vďaka veľmi aktívnemu útoku Sucharda – Hronec – Vrťo, keď každý člen útoku vsietil po jednom góle. V druhej časti mali z hry opäť viac Levičania, no zdalo sa akoby sa náskokom z prvej tretiny trochu ukľudnili čo sa premietlo do laxnejšieho zakončenia, ktoré na inak dobre chytajúceho brankára hostí neplatilo. Naopak, po dvoch katastrofálnych chybách v obrane pokazili náladu brankárovi Vozárovi, ktorý bol proti týmto šanciam Senice bezmocný. Už 11 sekúnd po góle na 3:2 našťastie opäť zaúradoval vyššie spomínaný útok Levíc a Martin Hronec ukľudnil domácu striedačku gólom na 4:2. V poslednej časti hry sa hráči Senica už na odpor nezmohli. V 48. minúte zvyšoval náskok domácich obranca Jozef Školník a necelé dve minúty pred koncom zakončil samostatný nájazd efektným blafákom do bekhendu Patrik Stankovič, ktorý tak uzatváral skóre na konečných 6:2. Druhý útok Levíc hral v zápase prím keď útočné trio nazbieralo spolu až 12 bodov, no pochvalu si zaslúži aj zvyšok tímu, keďže domáci hokejisti súperovi nedovolili v podstate počas celého zápasu nič vymyslieť. Levičania tak svojim fanúšikom dopriali predčasný vianočný darček a do nového roku im zároveň dali výbornú pozvánku na zápas proti lídrovi tabuľky Púchovu.

Góly: 8. Hronec (Sucharda, Vrťo), 15. Vrťo (Sucharda, Bačkor), 16. Sucharda (Vrťo, Hronec), 37. Hronec (Vrťo, Michalovič), 48. Školník (Vrťo, Hronec), 59. Stankovič (Michalovič, Bačkor) – 29. Dolinajec, 37. Heleši (Dolinajec). LEVICE: Vozár (Búry) – Bačkor, Kasana, Bránik, Segíň, Stankovič – Školník, Tóth, Hronec, Sucharda, Vrťo – Michalovič, Bartík, Novák, Tužinský. SENICA: Hollý P. – Pavlík, Štefanka, Daniel, Dolinajec, Planka – Kollár, Vereš, Čagan, Heleši, Vaňa – Čederle, Jurica, Čech, Jamárik, Šimek – Hollý T. Strely: 42:12. Vylúčenia: 3:7 na 2 min. Presilové hry: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lesay – Pastorek, Puškár. Divákov: 412. Nasledujúci zápas Levíc: HK Levice – MŠK Púchov (6.1.2018 o 17:30)

Ostatné výsledky 8. kola: PrievidzaBudapešť 3:1, Dyn. NitraDolný Kubín 6:7, Partizánske – Ružomberok 5:4, Bratislava B – Púchov 3:6.

10. Senica 14 1 0 1 12 44:90 4

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  3. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  4. Domov sa skladá z detailov – dolaďte ten svoj na Moddome
  5. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  6. Ako znížiť spotrebu energie v obciach a mestách
  7. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si?
  4. Ako znížiť spotrebu energie v obciach a mestách
  5. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?

Mestskí policajti budú hliadkovať na elektromobile

V areáli levickej mestskej polície by mala pribudnúť aj elektronabíjačka.

BASKETBAL

Boris Bojanovský verí v skorý návrat na palubovky

Levický patriot Boris Bojanovský zažíva náročnejší vstup do sezóny. Rodáka z obce Gajary pribrzdili problémy s okom, ale aj vyvrtnutie členka v poslednom domácom zápase AAC pohára proti Děčínu.

Levičanku je počuť z Vatikánskeho rozhlasu

Katarína Vargová vymenila univerzitu za stáž v Ríme.

FUTSAL

Futsalisti vybojovali svoje prvé víťazstvo

V rámci 5. kola VARTA Futsal ligy sa Levičania pod vedením trénera Pavla Gabaša predstavili na palubovke Banskej Bystrice. Po vyrovnanom prvom polčase dokázali zlomiť svojho súpera výbornou hrou v druhom dejstve. Vysokým víťazstvom 7:1 si levickí futsalisti pripísali prvé tri body do tabuľky.

ObFZ LEVICE

FUTBAL V OKRESE LEVICE: Attila Csenger strelil Tupej šesť gólov. Tlmače sú opäť na čele okresu

Prinášame vám aktuálny podrobný prehľad futbalového diania v okresnom futbale od ObM až po III. triedu v podobe komentárov a tabuliek.