Proti Karlovke sa doma predstavila aj nová posila

Levičania počas uplynulého týždňa odohrali dva zápasy so súpermi z kategórie slabších. Nepripustili však žiadne prekvapenie a pripísali si dve víťazstvá.

Tanel Kurbas bol v zápase proti Karlovke najlepším na palubovke.Tanel Kurbas bol v zápase proti Karlovke najlepším na palubovke. (Zdroj: Lukáš Droppan)

24. kolo

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Levickí Patrioti 67:87 (20:20, 17:21, 17:26, 13:20)

Spišská Nová Ves: Jewell 20, Krajňák 14, Ninkovič 7, Marshall 5, V. Bulatovič 4 (Amardi a Antoni po 6, Majerčák 3, Kobulnický 2, Lenárt 0). Levice: Kurbas 22, Vašl 18, Djurič 7, Krajčovič a Sims po 4 (Žiak 21, Bojanovský 7, Bachan 4). TH: 25/15 – 27/16, Fauly: 21 – 21, Trojky: 10 – 5, Rozhodovali: Zubák, Kovalčík, Kiss.

Povedali po zápase:
Erich Korfanta, tréner Spišskej Novej Vsi: „Musím chlapcov pochváliť za obranu, oproti zápasu s Karlovkou to bolo oveľa, oveľa lepšie. Doplatili sme na niektoré nezmyselné technické chyby, ktoré tak skúsený súper ako Levice, dokonale vytrestal. Mali sme problém na rozohrávke, no snažili sme sa hrať dôstojne. Dosť dlho sme sa držali hostí, no vždy keď sme boli blízko, sme urobili nezmysel, ktorý súper využil. Posilnil nás Amardi, verím, že po zohratí bude platnou posilou.“
Vladimir Bulatovič, hráč Spišskej Novej Vsi: „Myslím si, že 30 – 35 minút sme hrali veľmi dobrý zápas. V poslednej štvrtine sme netrafili zopár pokusov, čo hostia, ktorí majú kvalitný káder, dokonale využili. Celkom dobre sme bránili, no musíme premieňať aj šance v útoku.“
Teo Hojč, tréner Levíc: „Vôbec to nebol jednoduchý zápas. Spišská sa chcela po nevydarenom zápase s Karlovkou chytiť, ich hráči príkladne bojovali a blahoželám im k tomu, že odohrali poctivý zápas. Nebola to ľahká výhra, naši hráči sa mi zdali nervózni, vôbec nechápem prečo, lebo v poslednom čase hráme kvalitný basket. Ale napriek tomu, že sme nehrali svoj najšpičkovejší basketbal, dokázali sme vyhrať, čo je veľmi pozitívne.“
Boris Bojanovský, hráč Levíc: „Spišiaci nás tri štvrtiny výrazne trápili, no som rád, že sme to napokon zvládli, i keď výsledok o 20 bodov neodzrkadľuje dianie na ihrisku. My sme v druhom polčase spevnili defenzívu, prestali sme púšťať domácich do ľahkých košov a pomaly zvyšovali vedenie.“
Ostatné výsledky 24. kola: Karlovka – Komárno 88:80, Svit – Handlová 87:74, Košice – Prievidza 95:99, Žilina – Inter BA 94:102pp.

25. kolo

BK Levickí Patrioti – VŠEMvs Karlovka Bratislava 79:56 (19:11, 18:12, 24:22, 18:11)

Levičania v zápase 26. kola doma privítali mužstvo z Karlovky, ktoré je známe tým, že na súpiske má čisto hráčov zo Slovenska. Rozskok zápasu vyhrali domáci hráči, ale bodovať sa im podarilo až z druhého útoku. Z počiatku sa hral opatrný basketbal, z chybami na oboch stranách, ale postupne sa začala viac ukazovať kvalita na strane domácich. Levičania v 5. minúte po bodoch Kurbasa vyhrávali už 10:2. Za stavu 12:4 si tréner hostí Peter Ivanovič bral prvý oddychový čas. Ani ten však proti dobre hrajúcim domácim nepomohol. Hráči bavili divákov svojimi akcia a na konci štvrtiny aj zaslúžene viedli 19:11. V závere štvrtiny sa na palubovke objavila aj nová posila Levíc Mouloukou Souleyman Diabate, ktorý tím posilnil len pár dní pred týmto zápasom.
Ani v druhej perióde sa toho veľa nezmenilo. Vo výbornom svetle sa opäť ukázali hlavne Kurbas a Sims. No na palubovke bolo poriadne vidno aj takmer neprehliadnuteľného Borisa Bojanovského, ktorý pravidelne predvádza výbornú robotu pod košom. Svojich prvých bodov za Levice sa v 11. minúte dočkal aj hráč z Pobrežia Slonoviny Diabate, ktorý zvyšoval na 21:11. Levičania postupne budovali svoj náskok. V závere polčasu trojka Žiaka znamenala vedenia Patriotov 35:18. Záverečné body prvého polčasu dal hosťujúci Hlivňák, ktorý v zápase nazbieral 16 bodov.
V druhom dejstve si Levičania v pohodlne strážili svoje vedenie, ktoré sa občas hosťom síce podarilo skresať, ale domáci zas opäť zapli na plné obrátky. Výborne sa darilo hlavne Kurbasovi a Simsovi. Druhý menovaný Američan si v zápase dokonca pripísal double-double, keď konto súpera zaťažil 14 bodmi a pridal k tomu aj 13 doskokov. Bolo na palubovke poriadne vidieť a súper si s ním nevedel rady. V závere to bolo už len o výške konečného výsledku. Nový hráč v tíme Levíc ukázal svoj potenciál, hoci ešte bolo vidieť jeho nezohranosť s mužstvom a miernu nervozitu. Viac nám ukážu až budúcotýždňové zápasy, kedy sa v Leviciach predstavia náročnejší súperi. Najprv v utorok Patrioti privítajú v Alpsko-Adriatickom pohári Domžale a následne v sobotu pricestuje tradičné silný súper z Prievidze. Začiatky oboch zápasov sú naplánované na 18.00 hod.

Levice: Kurbas 20, Sims 14, Krajčovič 9, Djurič 7, Vašl 4 (Žiak 10, Bachan 6, Diabate 5, Bojanovský 4). Karlovka: Hlivák 16, Vido 11, Abrhám 6, Kuffa a Podhorský po 4 (Kožár 9, Hašan 4, Bolek 2, Mäsiar a Vitek 0). TH: 22/13 – 11/7, Fauly: 19 – 22, Trojky: 6 – 7, Rozhodovali: Lukáč, Kovalčík, Životský. Divákov: 1300.

Teo Hojč, tréner Levíc: „Karlovka od začiatku dosť riskovala, naši chalani sa snažili, ale nebol to ich najlepší večer. Napriek tomu si pripisujeme ďalšie dôležité víťazstvo, vezieme sa na víťaznej vlne. Chcel by som vyzdvihnúť výbornú obranu, dovolili sme dať Karlovke len 56 bodov. Našim cieľom bolo eliminovať ich trojkovú streľbu, pretože v predchádzajúcich piatich dueloch strieľali priemerne trinásť trojok na zápas. To sa nám podarilo a som za to rád.“
Milan Žiak, hráč Levíc: „Víťazstvo je možno jediné pozitívum zápasu. Boli sme dosť nervózni, mali sme úseky hry, kde sme mali viac zabrať a zlomiť skôr odpor súpera. Chceli sme dať šancu aj juniorom, žiaľ, nevyšlo to. Súper hral na nás celý zápas zónovú obranu, ťažko sa nám presadzovalo. Máme nového rozohrávača, s ktorým ešte nie sme úplne zohratí, možno to bol jeden z dôvodov nepresností v zápase.“
Peter Ivanovič, tréner Karlovky: „Gratulujem domácim k víťazstvu, najmä v prvom polčase sme hrali veľmi mäkko, nepremenili sme viacero jednoznačných pozícii. Domáci si urobili už v prvom polčase dosť veľký náskok. Neskórovali sme z otvorených striel, ktoré nám väčšinou padajú a v útoku nám tým pádom chýbali body. Musíme dať hlavy hore, liga pokračuje ďalej a my sa musíme poriadne pripraviť na ďalšieho súpera.“
Andrej Kuffa, hráč Karlovky: „K zápasu sme pristúpili mäkko. V prvom polčase mali Levičania veľa útočných doskokov, spravili si náskok, na ktorý sme napriek snahe nedokázali odpovedať. Gratulujem súperovi k víťazstvu.“
Ostatné výsledky 25. kola: Inter BA – Košice 75:81, Komárno – Handlová 99:87, Žilina – Svit 83:100, Prievidza – SNV 94:69.

1. Inter 24 21 3 2307:1881 45
2. Košice 25 19 6 2397:2024 44
3. Levice 25 19 6 2190:1939 44
4. Prievidza 25 16 9 2248:1984 41
5. Svit 24 16 8 2201:2029 40
6. Komárno 25 12 13 2127:2125 37
7. Karlovka 25 8 17 1936:2096 33
8. Handlová 25 6 19 1975:2347 31