Utorok, 17. júl, 2018 | Meniny má Bohuslav

Levickí futsalisti sa o body bili do poslednej sekundy

Napriek tomu, že im úvod zápasu nevyšiel, nevzdali sa, zabrali a o víťazstvo v zápase sa museli hostia pobiť.

Levičanom sa obrat v zápase proti Žilina napokon nepodaril.(Zdroj: Lukáš Mandrák)

13. kolo

Futsal team Levice – ŠK Makroteam Žilina 4:5 (1:2)

Góly: 18. Švec (z 10m), 38., 27., 34. Obický – 1., 34. Krištofík, 6. Papajčík, 23., 24. Hudek
LEVICE: Bielik, Baniar, Konvický, Švec (C), Graus, Obický, Rakica, Liska, Suljič, Tóth, Kazár, Bačík, Misko. ŽILINA: Kováč, Porubčanský, Hudek (C), Krištofík, De Lima Batista, Macedo Da Silva, Baláž, Zatúra, Červený, Papajčík. Diváci: 300.
Domáci futsalisti dovolili hosťom otvoriť skóre vďaka vlastnej chybe hneď v úvodnej minúte zápasu. Žilinu to nabudilo a o 5 minút zvýšila svoj náskok. V 16. minúte sa Leviciam podarilo vybojovať pokutový kop, ten však Adrián Suljič nepremenil. Reparát z pokutového kopu však v 18. minúte zložil Gabriel Švec, čím sa domáci dostali na rozdiel jedného gólu. Druhý polčas začali opäť lepšie hostia, ktorým sa podarilo vsietiť tretí gól a o minútu neskôr aj štvrtý. Levičania však dokázali svoju hru zlepšiť, dostali sa opäť do zápasu a vďaka dvom presným strelám Mária Obického bol náskok súperov len jednogólový. Z tohto stavu sa však Levičania dlho netešili, lebo v tej istej minúte vsietila Žilina svoj piaty gól. Dve minúty pred koncom sa podarilo Švecovi ešte kozmeticky upraviť výsledok na 4:5. V poslednej minúte hostia nepremenili pokutový kop, a tak sa stav zápasu už nemenil.

Povedal po zápase:
Pavol Gabaš, tréner Futsal team Levice: „Ťažko sa mi hľadajú slová. Už po niekoľkýkrát v tejto sezóne sa opakoval ten istý scenár. Súpera posadíme na koňa našimi chybami, potom musíme doťahovať náskok a vzápätí si necháme streliť úplne lacný gól, ktorý rozhodne zápas. Z výsledku som sklamaný, keďže sme odohrali dobrý zápas. Hlavne druhý polčas bol dobrý z našej strany, vďaka čomu sme siahali na bod až do poslednej sekundy. Navyše, šancí na skórovanie sme mali dosť, opäť nás však viackrát zastavila konštrukcia brány. Pozitívom je, že sme nezložili zbrane, dokázali odpovedať na nepriaznivý stav a pobili sa o body až do konca. Takáto morálka bude pre naše mužstvo nevyhnutná po celý zbytok sezóny.“
Ostatné výsledky 13. kola: Lučenec – Bíli Andeli 4:2, Nové Zámky – Wild Boys 6:1, Slovan BA – Pinerola 2:2, B. Bystrica – Podolie 9:1. Dohrávky 12. kola: Wild Boys – Bíli Andeli 4:1, Podolie – Lučenec 0:8, Pinerola – B. Bystrica 8:1, Žilina – Slovan BA. Najbližší zápas: 3. 2. o 18:30 hod. Pinerola – Levice.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  5. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  9. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  10. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

K Dolnému Pohroniu sa v ochrane vtáctva pridá aj Poiple

Orol skalný, rybárik riečny a ďalšie vzácne druhy sa dočkajú konkrétnych opatrení vo viacerých lokalitách ich výskytu.

Ponosy na zábradlie pri Pereci a Podlužianke idú riešiť. Zatiaľ čiastočne.

Železné zábrany sú v Leviciach dlhé niekoľko kilometrov. Pamätajú si minulé storočie.

Malí futbalisti si zahrali s veľkými mužstvami

Na medzinárodnom turnaji bola predprípravka FK Slovan Levice U8 jediným zástupcom zo Slovenska.

"Levická" rozprávka už zajtra v amfiteátri!

Točilo sa v pedagogickej škole, v Starom Tekove, Brhlovciach, Horšianskej doline, na levickej Kalvárii či pri Bátovskej priehrade.