Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky
FUTSAL

Futsalisti Levíc doma zvládli dôležitý duel s Podolím

V 15. kole základnej časti sa levickí futsalisti predstavili doma v dôležitom zápase proti FK Dragons Podolie.

Gabriel Švec (v bielom) hetrikom zariadil víťazstvo Levíc.Gabriel Švec (v bielom) hetrikom zariadil víťazstvo Levíc. (Zdroj: Lukáš Mandrák)

15. kolo

Futsal Team Levice – FK Dragons Podolie 3:1 (0:0).

Na veľmi dôležitý zápas proti tabuľkovému susedovi nastúpili domáci futsalisti s odhodlaním bodovať a odpútať sa od dna tabuľky. V prvom polčase bola hra z oboch strán opatrná. Obom mužstvám išlo o veľa. V prvom polčase si domáci vypracovali niekoľko sľubných príležitostí avšak nedokázali ich premeniť. Rovnako súper niekoľkokrát pohrozil, ale nedokázal prekonať dobre chytajúceho Bielika, a tak do šatní sa odchádzalo za stavu 0:0. Po zmene strán vstúpili domáci futsalisti s odhodlaním streliť úvodný gól. Zodpovednosť na seba zobral kanonier Švec, ktorý hneď v úvode druhej časti strelil úvodný gól stretnutia. Tento moment dodal levičanom sebavedomie a potrebný kľud, čo bolo vidieť na častejšom ohrozovaní brány hostí. Výsledkom bolo strelenie druhého gólu, keď Švec svojou strelou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a zvýšil náskok už na 2:0. Tento moment donútil súpera k hre bez brankára. V polovici druhého polčasu zavŕšil svoj gólový hattrick Gabo Švec a zvýšil stav na 3:0. V závere stretnutia sa hostia predsa len dočkali a upravili stav na 3:1, keď využili menšiu nekoncentrovanosť v obrane Levíc.

Góly: 22., 25., 31. Švec – 37. Tuka. LEVICE: R. Obický, Švec, Gajdács, M. Obický, Konvický, Rakica, Misko, Suljič, Tóth, Bačík, Krivočenko (C), Kazár, Bielik. PODOLIE: Trebatický, Bodocký, Minárik, Hikel, Gajdošík, Tuka, Zaťovič, Pagáč, Bobocký. Divákov: 250

Povedal po zápase:
Pavol Gabaš, tréner Futsal team Levice:
„S výhrou sme spokojní, máme 3 body a stále žije šanca na 8. miesto. Víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Hlavne v prvom polčase sme nehrali s dostatočnou ľahkosťou, chýbala nám rýchlosť a jednoduchosť v zakončení. Chalanov som nabádal hlavne k zlepšeniu týchto činností. Navyše súper sa zomkol, nemal čo stratiť, keďže nastúpil s nízkym počtom hráčov. Nakoniec sme však ich odpor zlomili a zaslúžene vyhrali.”

Ostatné výsledky 15. kola: B. Bystrica – Lučenec 4:5, Slovan Bratislava – FC Bíli Andeli 10:2, Žilina – Wild Boys Bratislava 2:2, Nové Zámky – Pinerola 3:6.

Najbližší program: 12. 2. Podolie – Nové Zámky, 16. 2. Lučenec – Slovan BA, Wild Boys – B. Bystrica, 17. 2. Pinerola – Žilina. Zápas Bíli Andeli – Levice predohrali 26. 1. (7:3)

1. Slovan BA 15 13 2 0 140:23 41
2. Wild Boys 15 10 3 2 63:43 33
3. Lučenec 15 10 2 3 87:58 32
4.Žilina 15 8 2 5 59:59 26
5. Pinerola 15 8 1 6 76:61 25
6. Bíli Andeli 16 6 0 10 54:75 18
7. B. Bystrica 15 4 3 8 58:76 15
8. N. Zámky 15 4 2 9 56:75 14