Sobota, 20. apríl, 2019 | Meniny má Marcel
HOKEJ

Na posledný vonkajší zápas vycestovali len jedenásti

Levickí hokejisti sa predstavili v boji o konečné 13. miesto proti Breznu.

Jedenásti hokejisti Levíc držali šancu na víťazstvo v Brezne až do nadstavenia. Jedenásti hokejisti Levíc držali šancu na víťazstvo v Brezne až do nadstavenia. (Zdroj: STANISLAV SPÁČ)

HK Brezno – HK Levice 8:7pp (1:1; 2:5; 4:1 – 1:0)

Levickí hokejisti cestovali na prvý zápas o 13. miesto do Brezna v poriadne zdecimovanej zostave, keď mali na zápas k dispozícii iba 11 korčuliarov a z toho iba dvoch obrancov. Napriek tomu, že Levičania domácim v plnej sile dlho odolávali napokon sa hráči Brezna rozlúčili s domácimi fanúšikmi víťazstvom. Prvá tretina priniesla zo všetkých najmenej vzruchu. Skóre sa podarilo v 14. minúte otvoriť hosťujúcemu celku zásluhou gólu Petra Bartíka. Domáci hráči odpovedali o 3 minúty neskôr, keď vyrovnával Magura. Aj prvá polovica druhej časti hry sa niesla v podobnom duchu ako úvodná tretina a na ďalší presný zásah si diváci počkali do 29. minúty, keď v presilovke pekne trafenou strelou poslal Juraj Vrťo svoje družstvo opäť do vedenia. Tento gól však akoby spustil následný gólostroj a tesný zápas sa tak zmenil na prestrelku. V polovici stretnutia vyrovnával za domácich Gašpar. Z vyrovnania sa Brezno tešilo však len 41 sekúnd, kým Peter Bartík pridal svoj druhý gól v zápase. O dve minúty na to sa skóre menilo opäť, hosťujúceho Bartíka napodobnil druhým gólom domáci Magura. Zvyšok tretiny patril efektivite hráčov Levíc, keď sa postupne v 36., 37. a 38. minúte presadili Martin Matejov, Juraj Vrťo a Dalibor Michalovič. Výborne zvládnutý záver tretiny však Levičanom bohužiaľ viac uškodil ako pomohol. V poslednej tretine im už výrazne chýbali sily a Brezno počas zvyšku zápasu dominovalo. Znížiť sa už v 43. minúte podarilo Turňovi a toho v 46. minúte napodobnil Koštial. V polovici tretiny vyrovnával stav stretnutia po štvrtýkrát Znak. Napriek chýbajúcej energii sa ešte hostia dokázali vzchopiť, využiť jednu z mála šancí a vďaka gólu Martina Hronca sa znovu dostať do jednogólového vedenia. To však trvalo iba 29 sekúnd kým druhý gól v zápase pridal Gašpar. Zápas tak dospel do predĺženia 3 na 3 v ktorom sa hrala vyrovnaná partia. Oslabenie hostí však v predĺžení vyčerpalo a 56 sekúnd pred jeho koncom rozhodol o víťazstve Turňa. Levičanov táto prehra môže mrzieť najmä z dôvodu, že domáci sa na nich počas celého stretnutia iba doťahovali a do vedenia sa dostali prakticky až víťazným gólom. Odveta je na programe o týždeň v sobotu 24. februára o 17:30 na zimnom štadióne v Leviciach, prípadný rozhodujúci zápas sa odohrá o deň neskôr v nedeľu v tom istom čase.

Prečítajte si tiež: Levickí hokejisti ani doma v play-off nestačili na dobre rozbehnutú Prievidzu

Góly: 17. Magura (Lupták, Turňa), 30. Gašpar (Vais), 34. Magura (Koštial, Turňa), 43. Turňa (Znak, Guttmann), 46. Koštial (Guttmann, Turňa), 49. Znak, 57. Gašpar (Tomaška, Šmálik), 65. Turňa – 14. Bartík (Matejov, Michlaovič), 29. Vrťo (Bačkor), 31. Bartík (Matejov, Sucharda), 36. Matejov, 37. Vrťo (Matejov, Hronec), 38. Michalovič (Bačkor, Matejov), 57. Hronec (Vrťo, Bačkor). BREZNO: Cpin, Dobiš – Guttmann, Vojtas, Pinka, Srnka, Znak – Tomaška, Turňa, Gašpar, Laubert, Šmálik – Lupták, Vais, Bauer, Koštial, Magura – Kobela, Podkonický. LEVICE: Búry (Vozár) – Bačkor, Stankovič, Hronec, Matejov, Sucharda – Schwarz, Školník, Bartík, Segíň P., Vrťo – Michalovič. Strely: 64:34. Vylúčenia: 4:2 na 2 min. Presilové hry: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Peterka – Šinský, Trnka. Divákov: 237. Najbližší zápas: 24. februára o 17.30 h Levice - Brezno.

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  4. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  5. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  6. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?

Článok je zaradený aj do ďalších tém Hokej v Trenčíne

V storočných silách mlyna budú hotelové izby (+FOTO)

Z panoramatickej reštaurácie bude výhľad na hrad, sídliská, rodinné domy až za nadjazd.

Výhľad z budúcej reštaurácie.

Prešiel vojnové a chudobné oblasti. Cestovateľ z nášho regiónu má ale rešpekt pred kockami ľadu

Má iba 39 rokov a precestoval už päťdesiatku krajín. Nevyhľadáva ale bežné turistické destinácie, spoznáva život v rozvojových krajinách.