Na posledný vonkajší zápas vycestovali len jedenásti

Levickí hokejisti sa predstavili v boji o konečné 13. miesto proti Breznu.

Jedenásti hokejisti Levíc držali šancu na víťazstvo v Brezne až do nadstavenia. Jedenásti hokejisti Levíc držali šancu na víťazstvo v Brezne až do nadstavenia. (Zdroj: STANISLAV SPÁČ)

HK Brezno – HK Levice 8:7pp (1:1; 2:5; 4:1 – 1:0)

Levickí hokejisti cestovali na prvý zápas o 13. miesto do Brezna v poriadne zdecimovanej zostave, keď mali na zápas k dispozícii iba 11 korčuliarov a z toho iba dvoch obrancov. Napriek tomu, že Levičania domácim v plnej sile dlho odolávali napokon sa hráči Brezna rozlúčili s domácimi fanúšikmi víťazstvom. Prvá tretina priniesla zo všetkých najmenej vzruchu. Skóre sa podarilo v 14. minúte otvoriť hosťujúcemu celku zásluhou gólu Petra Bartíka. Domáci hráči odpovedali o 3 minúty neskôr, keď vyrovnával Magura. Aj prvá polovica druhej časti hry sa niesla v podobnom duchu ako úvodná tretina a na ďalší presný zásah si diváci počkali do 29. minúty, keď v presilovke pekne trafenou strelou poslal Juraj Vrťo svoje družstvo opäť do vedenia. Tento gól však akoby spustil následný gólostroj a tesný zápas sa tak zmenil na prestrelku. V polovici stretnutia vyrovnával za domácich Gašpar. Z vyrovnania sa Brezno tešilo však len 41 sekúnd, kým Peter Bartík pridal svoj druhý gól v zápase. O dve minúty na to sa skóre menilo opäť, hosťujúceho Bartíka napodobnil druhým gólom domáci Magura. Zvyšok tretiny patril efektivite hráčov Levíc, keď sa postupne v 36., 37. a 38. minúte presadili Martin Matejov, Juraj Vrťo a Dalibor Michalovič. Výborne zvládnutý záver tretiny však Levičanom bohužiaľ viac uškodil ako pomohol. V poslednej tretine im už výrazne chýbali sily a Brezno počas zvyšku zápasu dominovalo. Znížiť sa už v 43. minúte podarilo Turňovi a toho v 46. minúte napodobnil Koštial. V polovici tretiny vyrovnával stav stretnutia po štvrtýkrát Znak. Napriek chýbajúcej energii sa ešte hostia dokázali vzchopiť, využiť jednu z mála šancí a vďaka gólu Martina Hronca sa znovu dostať do jednogólového vedenia. To však trvalo iba 29 sekúnd kým druhý gól v zápase pridal Gašpar. Zápas tak dospel do predĺženia 3 na 3 v ktorom sa hrala vyrovnaná partia. Oslabenie hostí však v predĺžení vyčerpalo a 56 sekúnd pred jeho koncom rozhodol o víťazstve Turňa. Levičanov táto prehra môže mrzieť najmä z dôvodu, že domáci sa na nich počas celého stretnutia iba doťahovali a do vedenia sa dostali prakticky až víťazným gólom. Odveta je na programe o týždeň v sobotu 24. februára o 17:30 na zimnom štadióne v Leviciach, prípadný rozhodujúci zápas sa odohrá o deň neskôr v nedeľu v tom istom čase.

Prečítajte si tiež: Levickí hokejisti ani doma v play-off nestačili na dobre rozbehnutú Prievidzu Čítajte

Góly: 17. Magura (Lupták, Turňa), 30. Gašpar (Vais), 34. Magura (Koštial, Turňa), 43. Turňa (Znak, Guttmann), 46. Koštial (Guttmann, Turňa), 49. Znak, 57. Gašpar (Tomaška, Šmálik), 65. Turňa – 14. Bartík (Matejov, Michlaovič), 29. Vrťo (Bačkor), 31. Bartík (Matejov, Sucharda), 36. Matejov, 37. Vrťo (Matejov, Hronec), 38. Michalovič (Bačkor, Matejov), 57. Hronec (Vrťo, Bačkor). BREZNO: Cpin, Dobiš – Guttmann, Vojtas, Pinka, Srnka, Znak – Tomaška, Turňa, Gašpar, Laubert, Šmálik – Lupták, Vais, Bauer, Koštial, Magura – Kobela, Podkonický. LEVICE: Búry (Vozár) – Bačkor, Stankovič, Hronec, Matejov, Sucharda – Schwarz, Školník, Bartík, Segíň P., Vrťo – Michalovič. Strely: 64:34. Vylúčenia: 4:2 na 2 min. Presilové hry: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Peterka – Šinský, Trnka. Divákov: 237. Najbližší zápas: 24. februára o 17.30 h Levice - Brezno.

Autor: Jakub Konkoľ