Piatok, 25. máj, 2018 | Meniny má Urban

Pavuk a Kuriačková absolútnymi víťazmi levického akvatlonu

Levice boli dejiskom športového podujatia v akvatlone (plávanie a beh).

Boli to majstrovstvá okresu, pohár viceprimátora mesta Levice, zároveň Slovenský pohár pre všetky vekové kategórie pod hlavičkou Slovenskej triatlonovej únie. Organizátorom podujatia bol Športový klub Atóm Levice v spolupráci s V . základnou školou. Riaditeľkou pretekov bola Mária Kuriačková. Účasť pretekárov na treťom ročníku bola pomerne vysoká a zo 146 štartujúcich z celého Slovenska sa zúčastnili aj pretekári z Maďarska, Poľska a Ruska. Takmer tretinovú časť tvorili pretekári z domáceho triatlonového klubu ŠK Atóm Levice.
Plávanie prebiehalo v dopoludňajších hodinách v levickej krytej plavárni v objemoch podľa vekových kategórií. Najmenší pretekári v kategórii nádeje C ročník narodenia 2011 plávali 25 m a najdlhšia vzdialenosť plávania pre dospelých pretekárov bola 1 km. Preteky pokračovali v popoludňajších hodinách behom v areáli V. ZŠ , kde bol štart behu Gundersenovou metódou podľa času plávania.
Viceprimátor mesta Levice Ján Krtík odovzdal poháre absolútnym víťazom pretekov (plávanie 1 km a beh 5 km) v kategórii ženy Ivane Kuriačkovej z ŠK Atóm Levice a v ketegórii muži Marekovi Pavúkovi z Aquasport Levice, ktorý dobehol pred druhým Tadeášom Fazekašom a poháre majstrom okresu Levice v kategórii Fit (plávanie 400 m, beh 2 km) Lucii Pivarčiovej a Jakubovi Tomovi obom z ŠK Atóm Levice .

Umiestnenia pretekárov ŠK Atóm Levice vo všetkých vekových kategóriách: 1. miesta – Alex Mandák, Žaneta Gajdošová, Michal Vlha, Simona Marcineková, Boris Bátovský, Jakub Toma, Lucia Puvarčiová, Tadeáš Fazekaš, Viktória Titková, Ivana Kuriačková. 2. miesta – Laura Cícerová, Tomáš Mikuška, Dorota Kobesová, Nikol Pivarčiová, Karin Jánošová, Hana Laktišová. 3. miesta – Debora Moravská, Laura Tomková, Viliam Magyar, Paulína Haulíková, Róbert Verbovský, Bohuslava Gajdošová, Andrej Cícer. 4. miesta – Mia Sophie Rudolphi, Andrej Hričina, Karin Mandáková, Krysztof Skokovsky, Gabriel Suchý ml., Jakub Mészáros, Viera Vendy Kuchťáková, Miroslava Jánošová. Ostatné umiestnenia – Marian Mjartan, Juraj Adam, Richard Mikuška, Simona Laktišová, Sara Tomková, Lucia Berkešová, Petra Magyarová, Kristína Bednárová, Barbora Gajdošová, Milan Mandák, Mirka Zimanová, Andrea Suchá, Pavol Vigláš, Jakub Fazekaš, Gabriel Duba, Lucia Libutková, Jana Miklóšová.

1. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  2. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  3. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  4. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
  5. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  6. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  7. Keď Slováci krotia morský vietor
  8. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  9. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  10. Máte už program pre deti na túto sobotu?

Namiesto sprievodcu či bedekra poslúži turistom mobil

Informácie o významných pamiatkach v Leviciach prináša nová aplikácia.

Nemocničné oddelenie chirurgie zútulnia obrazy od Levičanky

Regionálna umelkyňa darovala jedenásť perokresieb – po jednom do každej izby a tiež na recepciu.

EKOBAL, s.r.o. - ocenený medzinárodnou cenou Business Superbrands 2018

Nezávislá komisia expertov Brand Council programu Slovak Superbrands udelila firme EKOBAL, s.r.o. cenu Slovak Business Superbrands Award 2018, čím zložila poctu jej úspechom v podnikaní a vybudovaní silnej značky.

Rybárovi z Tlmáč sa podarilo uloviť zlatého pstruha

O víťazoch rybárskych pretekov rozhodlo záverečné váženie štyroch pstruhov dúhových a sivoňov.

Štúrovské: Píš ako počuješ platí aj v inom jazyku. Poznajú ho na celom svete

Vznikol pred 130 rokmi a za ten čas sa jeho pravidlá nemenili. Ľudia, ktorí sa dohovoria touto spoločnou rečou, sa stretli v Leviciach.