Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Basketbalovej mladi sa opäť darilo

Pozrite si výsledky z našich basketbalových paluboviek

Liga juniorov

ŠBK Junior Levice – MBK Victoria Žilina 71:61 (38:26). Body LV: Adámik 22, Danielič 19, Chaban 13, Slaninka 9, Lukniš 4, Dan. Špaňo a Zigo po 2. Levičania v sobotu privítali na svojej palubovke nebezpečného súpera zo Žiliny, ktorý ich v úvode zaskočil a šiel do vedenia. Levičania sa však dostali naspäť do hry vďaka niekoľkým úspešným strelám spoza oblúka a už do konca prvej štvrtiny zvrátili skóre na svoju stranu. V ďalšej fáze hry si svoj náskok dokázali ešte mierne navýšiť, a tak v polčase viedli 12-bodovým rozdielom. Po zmene strán sa odohrávalo vyrovnané stretnutie a hoci sa húževnatí Žilinčania pokúšali o zvrat, Levičania dokázali vždy odpovedať a v závere nepripustili žiadnu drámu.

ŠBK Junior Levice – IMC Slovakia Považská Bystrica 54:57 pp (27:30, 50:50). Body LV: Lukniš 17, Danielič 12, Volárik 11, Adámik a Slaninka po 6, Zigo 2. V nedeľu si levickí juniori zmerali sily s rivalom z Považskej Bystrice v priamom súboji o prvé miesto po základnej časti. Od začiatku sa bojovalo o každú loptu, družstvá sa striedali vo vedení, ale ani jedno z nich si nedokázalo vypracovať výraznejší náskok. Obe družstvá si uvedomovali dôležitosť zápasu a Levičania v snahe vyhrať aspoň o 6 bodov zariskovali a v dramatickej koncovke radšej poslali zápas do predĺženia, ktoré však nakoniec lepšie zvládli hosťujúci hráči.

Liga junioriek

ŠBK Spišská Nová Ves – BKŽ Levice 81:44 (45:18). Body LV: Ivanická a Kronková po 12, Tuhá 11, Dobrotová 9. BKM Bardejov – BKŽ Levice 57:52 (27:33). Body LV: Ivanická 20, Kronková 17, Haulíková 6, Dobrotová 5, Dinis 3, Tóth 1.

BK Eilat PU Prešov – BKŽ Levice 68:44 (30:22). Body LV: Ivanická 13, Kronková 11, Dobrotová, 6 Dinis 5, Tóth 4, Tuhá 3, Haulíková 2. Levičanky odohrali sériu zápasov na východnom Slovensku. Vo všetkých troch zápasoch ale ťahali za kratší koniec. Najvyrovnanejší zápas odohrali v Bardejove, kde vo väčšine zápasu viedli, ale nezvládli koncovku stretnutia.

Liga starších žiakov

ŠBK Junior Levice – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 82:39 (36:20). Body LV: Szabó 18, Bielik 17, Šimko 14, Matuška 11, Gregáň 7, Zlocha 5, Slamka a Solčanský po 4, Kürti 2. Prvá štvrtina zápasu sa niesla vo vyrovnanom duchu, ale v ďalšom priebehu sa už naplno prejavila kvalita na strane domácich. Rýchlo zvyšovali svoje vedenie a príležitosť tak mohli dostať všetci hráči, ktorí sa kolektívnym výkonom zaslúžili o vysoké víťazstvo.

ŠBK Junior Levice – Abovia 96 Košice 79:71 (40:38). Body LV: Šimko 22, Slamka 11, Bielik 10, Szabó a Solčanský po 7, Matuška 6, Zlocha 5, Gregáň a Klinčok po 4, Slaninka 2, Macho 1. V nedeľu mali Levičania dobrý vstup do zápasu, ale Košičania sa dokázali držať na dostrel a v ďalšom priebehu bol zápas pomerne vyrovnaný. Množstvo faulov na oboch stranách kúskovalo hru a hádzalo sa množstvo trestných hodov. Hostia však ponúknuté možnosti príliš nevyužívali, a tak sa nakoniec z tesného a vydreného víťazstva mohli tešiť domáci Levičania.

Oblastná súťaž žiakov

ŠBK Junior Levice – BK Lokomotíva Sereď 58:77 (21:43). Body LV: Solčanský 22, Matuška 14, Kulčár 6, Kováčik a Koštrna po 4, Slaninka, Rákoci, Adamec a Šmrhola po 2. Prvá štvrtina stretnutie bola pomerne vyrovnaná a družstvá sa striedali vo vedení. Zlom však nastal v druhej časti hry, ktorú Levičania vôbec nezvládli a prehrali ju o 20 bodov, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o osude celého zápasu.

ŠBK Junior Levice – BK Lokomotíva Sereď 59:67 (32:28). Body LV: Solčanský 22, Kováčik 12, Slaninka a Matuška po 6, Koštrna 5, Kulčár, Frtús, Rákoci a Adamec po 2. V odvetnom dueli mali opäť domáci lepší vstup do zápasu a mierny náskok si dokázali v prvom polčase kontrolovať. Po prestávke sa však nevyvarovali niekoľkých zbytočných chýb a dovolili hosťom ísť do vedenia, ktoré už v poslednej štvrtiny zo svojich rúk nepustili.

Oblastná súťaž mladších žiakov

MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice 40:75 (19:41). Body LV: Kováčik 17, Caban 12, Daoutis 10, Kulčár 9, Treštík 7, Vízi a Gregáň po 6, Pohánka, Jánoš, Pilinský a Lipovský po 2.

MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice 65:69 (32:36). Body LV: Kováčik 17, Vízi 13, Kulčár 12, Caban 11, Treštík a Daoutis po 4, Jánoš, Hudec Pohánka a Klein po 2. Levičania odohrali v Bratislave dva rozdielne zápasy. Kým v prvom mali od začiatku jasne hernú prevahu a už do prestávky si vytvorili rozhodujúci náskok, tak v druhom stretnutí mierne poľavili v koncentrácii o od úvodných minút sa bojovalo o každú loptu. Družstvá sa striedali vo vedení a zápas vyústil do dramatickej koncovky, ktorú však lepšie zvládli Levičania.

Oblastná súťaž starších minibasketbalistov

ŠBK Junior Levice – BK Inter Bratislava 17:75 (8:36). Body LV: Lipovský 8, Jánoš 4, Gregán a Boldiš po 2, Števko 1. ŠBK Junior Levice – BK Inter Bratislava 16:67 (13:36). Body LV: Lipovský 7, Gregáň 4, Jánoš 2, Koštrna, Kopernický a Krnčan po1. Od úvodných minút sa dvojzápas odohrával v réžii favorizovaných hráčov Interu. Levičania robili príliš mnoho chýb pri rozohrávke, ktoré súper dokázal využiť a zvyšovať tak svoje vedenie.

Oblastná súťaž mladších minibasketbalistov

BK Inter Bratislava – ŠBK Junior Levice 80:31 (42:19). Body LV: Šhatri 12, Berkeš 6, Macho, Tamáš, Csicsó, Ľ. Kubica, Učník a Búry po 2, Nagy 1. Levičania nastúpili v sobotu proti favorizovanému súperovi z Bratislavy. V prvej štvrtine predviedli veľmi bojový výkon a vďaka dobrej obrane prekvapujúco vyhrávali po prvej desaťminútovke 12:14. Od druhej štvrtiny však súper využíval svoju výraznú výškovú prevahu a taktiež aj zbytočné straty levických chlapcov. Napriek vysokej prehre si Levičania zaslúžia pochvalu za svoj výkon, najmä v prvej štvrtine, ktorá bola herne najlepšou časťou hry v sezóne.

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Poslanci navštívia Mochovce už o pár dní

Od Úradu pre jadrový dozor budú požadovať správu o bezpečnostných rizikách a od ministra hospodárstva analýzu ekonomických aspektov výhodnosti dostavby tretieho a štvrtého bloku pri rôznych scenároch vývoja.

Nestretli sa na okrúhle výročie, ale životné jubileum

Maturovali pred 52 rokmi. Teraz bývalí spolužiaci majú sedemdesiatku.

FUTBAL

Futbalisti Tlmáč zažívajú nevídaný štart do sezóny

Hráči FKM Tlmače vládnu okresnému futbalu. Podpísala sa pod to kvalitná letná príprava mužstva.

Futbal

Kam sa vybrať za futbalom počas najbližšieho víkendu

Už viete kam sa vyberiete za futbalom? Ponúkame vám prehľad víkendových zápasov v našom regióne.