Streda, 18. júl, 2018 | Meniny má Kamila

Basketbalovej mladi sa opäť darilo

Pozrite si výsledky z našich basketbalových paluboviek

Liga juniorov

ŠBK Junior Levice – MBK Victoria Žilina 71:61 (38:26). Body LV: Adámik 22, Danielič 19, Chaban 13, Slaninka 9, Lukniš 4, Dan. Špaňo a Zigo po 2. Levičania v sobotu privítali na svojej palubovke nebezpečného súpera zo Žiliny, ktorý ich v úvode zaskočil a šiel do vedenia. Levičania sa však dostali naspäť do hry vďaka niekoľkým úspešným strelám spoza oblúka a už do konca prvej štvrtiny zvrátili skóre na svoju stranu. V ďalšej fáze hry si svoj náskok dokázali ešte mierne navýšiť, a tak v polčase viedli 12-bodovým rozdielom. Po zmene strán sa odohrávalo vyrovnané stretnutie a hoci sa húževnatí Žilinčania pokúšali o zvrat, Levičania dokázali vždy odpovedať a v závere nepripustili žiadnu drámu.

ŠBK Junior Levice – IMC Slovakia Považská Bystrica 54:57 pp (27:30, 50:50). Body LV: Lukniš 17, Danielič 12, Volárik 11, Adámik a Slaninka po 6, Zigo 2. V nedeľu si levickí juniori zmerali sily s rivalom z Považskej Bystrice v priamom súboji o prvé miesto po základnej časti. Od začiatku sa bojovalo o každú loptu, družstvá sa striedali vo vedení, ale ani jedno z nich si nedokázalo vypracovať výraznejší náskok. Obe družstvá si uvedomovali dôležitosť zápasu a Levičania v snahe vyhrať aspoň o 6 bodov zariskovali a v dramatickej koncovke radšej poslali zápas do predĺženia, ktoré však nakoniec lepšie zvládli hosťujúci hráči.

Liga junioriek

ŠBK Spišská Nová Ves – BKŽ Levice 81:44 (45:18). Body LV: Ivanická a Kronková po 12, Tuhá 11, Dobrotová 9. BKM Bardejov – BKŽ Levice 57:52 (27:33). Body LV: Ivanická 20, Kronková 17, Haulíková 6, Dobrotová 5, Dinis 3, Tóth 1.

BK Eilat PU Prešov – BKŽ Levice 68:44 (30:22). Body LV: Ivanická 13, Kronková 11, Dobrotová, 6 Dinis 5, Tóth 4, Tuhá 3, Haulíková 2. Levičanky odohrali sériu zápasov na východnom Slovensku. Vo všetkých troch zápasoch ale ťahali za kratší koniec. Najvyrovnanejší zápas odohrali v Bardejove, kde vo väčšine zápasu viedli, ale nezvládli koncovku stretnutia.

Liga starších žiakov

ŠBK Junior Levice – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 82:39 (36:20). Body LV: Szabó 18, Bielik 17, Šimko 14, Matuška 11, Gregáň 7, Zlocha 5, Slamka a Solčanský po 4, Kürti 2. Prvá štvrtina zápasu sa niesla vo vyrovnanom duchu, ale v ďalšom priebehu sa už naplno prejavila kvalita na strane domácich. Rýchlo zvyšovali svoje vedenie a príležitosť tak mohli dostať všetci hráči, ktorí sa kolektívnym výkonom zaslúžili o vysoké víťazstvo.

ŠBK Junior Levice – Abovia 96 Košice 79:71 (40:38). Body LV: Šimko 22, Slamka 11, Bielik 10, Szabó a Solčanský po 7, Matuška 6, Zlocha 5, Gregáň a Klinčok po 4, Slaninka 2, Macho 1. V nedeľu mali Levičania dobrý vstup do zápasu, ale Košičania sa dokázali držať na dostrel a v ďalšom priebehu bol zápas pomerne vyrovnaný. Množstvo faulov na oboch stranách kúskovalo hru a hádzalo sa množstvo trestných hodov. Hostia však ponúknuté možnosti príliš nevyužívali, a tak sa nakoniec z tesného a vydreného víťazstva mohli tešiť domáci Levičania.

Oblastná súťaž žiakov

ŠBK Junior Levice – BK Lokomotíva Sereď 58:77 (21:43). Body LV: Solčanský 22, Matuška 14, Kulčár 6, Kováčik a Koštrna po 4, Slaninka, Rákoci, Adamec a Šmrhola po 2. Prvá štvrtina stretnutie bola pomerne vyrovnaná a družstvá sa striedali vo vedení. Zlom však nastal v druhej časti hry, ktorú Levičania vôbec nezvládli a prehrali ju o 20 bodov, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o osude celého zápasu.

ŠBK Junior Levice – BK Lokomotíva Sereď 59:67 (32:28). Body LV: Solčanský 22, Kováčik 12, Slaninka a Matuška po 6, Koštrna 5, Kulčár, Frtús, Rákoci a Adamec po 2. V odvetnom dueli mali opäť domáci lepší vstup do zápasu a mierny náskok si dokázali v prvom polčase kontrolovať. Po prestávke sa však nevyvarovali niekoľkých zbytočných chýb a dovolili hosťom ísť do vedenia, ktoré už v poslednej štvrtiny zo svojich rúk nepustili.

Oblastná súťaž mladších žiakov

MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice 40:75 (19:41). Body LV: Kováčik 17, Caban 12, Daoutis 10, Kulčár 9, Treštík 7, Vízi a Gregáň po 6, Pohánka, Jánoš, Pilinský a Lipovský po 2.

MBK Karlovka Bratislava – ŠBK Junior Levice 65:69 (32:36). Body LV: Kováčik 17, Vízi 13, Kulčár 12, Caban 11, Treštík a Daoutis po 4, Jánoš, Hudec Pohánka a Klein po 2. Levičania odohrali v Bratislave dva rozdielne zápasy. Kým v prvom mali od začiatku jasne hernú prevahu a už do prestávky si vytvorili rozhodujúci náskok, tak v druhom stretnutí mierne poľavili v koncentrácii o od úvodných minút sa bojovalo o každú loptu. Družstvá sa striedali vo vedení a zápas vyústil do dramatickej koncovky, ktorú však lepšie zvládli Levičania.

Oblastná súťaž starších minibasketbalistov

ŠBK Junior Levice – BK Inter Bratislava 17:75 (8:36). Body LV: Lipovský 8, Jánoš 4, Gregán a Boldiš po 2, Števko 1. ŠBK Junior Levice – BK Inter Bratislava 16:67 (13:36). Body LV: Lipovský 7, Gregáň 4, Jánoš 2, Koštrna, Kopernický a Krnčan po1. Od úvodných minút sa dvojzápas odohrával v réžii favorizovaných hráčov Interu. Levičania robili príliš mnoho chýb pri rozohrávke, ktoré súper dokázal využiť a zvyšovať tak svoje vedenie.

Oblastná súťaž mladších minibasketbalistov

BK Inter Bratislava – ŠBK Junior Levice 80:31 (42:19). Body LV: Šhatri 12, Berkeš 6, Macho, Tamáš, Csicsó, Ľ. Kubica, Učník a Búry po 2, Nagy 1. Levičania nastúpili v sobotu proti favorizovanému súperovi z Bratislavy. V prvej štvrtine predviedli veľmi bojový výkon a vďaka dobrej obrane prekvapujúco vyhrávali po prvej desaťminútovke 12:14. Od druhej štvrtiny však súper využíval svoju výraznú výškovú prevahu a taktiež aj zbytočné straty levických chlapcov. Napriek vysokej prehre si Levičania zaslúžia pochvalu za svoj výkon, najmä v prvej štvrtine, ktorá bola herne najlepšou časťou hry v sezóne.

1. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  2. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  3. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  8. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  9. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  10. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  1. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  2. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  3. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  6. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  8. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  9. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  10. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?

K Dolnému Pohroniu sa v ochrane vtáctva pridá aj Poiple

Orol skalný, rybárik riečny a ďalšie vzácne druhy sa dočkajú konkrétnych opatrení vo viacerých lokalitách ich výskytu.

Ponosy na zábradlie pri Pereci a Podlužianke idú riešiť. Zatiaľ čiastočne.

Železné zábrany sú v Leviciach dlhé niekoľko kilometrov. Pamätajú si minulé storočie.

Malí futbalisti si zahrali s veľkými mužstvami

Na medzinárodnom turnaji bola predprípravka FK Slovan Levice U8 jediným zástupcom zo Slovenska.

"Levická" rozprávka už zajtra v amfiteátri!

Točilo sa v pedagogickej škole, v Starom Tekove, Brhlovciach, Horšianskej doline, na levickej Kalvárii či pri Bátovskej priehrade.