Štvrtok, 24. september, 2020 | Meniny má Ľuboš, ĽuborKrížovkyKrížovky

Ocenili najlepších športovcov mesta za rok 2017

Komisia športu Mestského zastupiteľstva v Leviciach vybrala na základe návrhov levických športových klubov najúspešnejších športovcov, ktorým bolo dňa 17. apríla 2018 v levickej synagóge odovzdané ocenenie Športovec roka 2017. Ocenených bolo dvanásť jednotlivcov, tri športové kolektívy a boli odovzdané tri ocenenia Športová osobnosť mesta.

V kategórii Jednotlivci si ocenenie prevzali:

Nikola Kováčiková – členka Basketbalového klubu (BKŽ) Levice, najlepšia strelkyňa Euroligy, Majstrovstiev Slovenska U18, členka All Stars finálového turnaja, MVP turnaja (najlepší hráč turnaja), členka reprezentačného výberu Slovenska – Majstrovstvá Európy 8. miesto v kat. ženy, Majstrovstvá Európy kat. U20 2 . miesto. V súčasnosti hráčka extraligového družstva MBK Ružomberok.

Viktor Kišš – Majster SR v boxe, odboxovaných 22 zápasov, z toho 15 víťazných. 1. miesto na Medzinárodnom turnaji Olympijských nádejí, 1. miesto na medzinárodnom turnaji v Poľsku, 2. miesto na Ukrajine, 3. miesto v Maďarsku a Bulharsku

Robin Reindl – plavkyňa ŠK Aquasport Levice. Od r. 2009 sa pravidelne zúčastňuje slovenských a medzinárodných plaveckých pretekov, kde sa umiestňuje na popredných miestach. Od r. 2017 reprezentantka SR. V r. 2017 účasť na Majstrovstvách Európy v Izraeli, na Olympijskom festivale mládeže v Maďarsku, na Majstrovstvách sveta juniorov v USA a na Majstrovstvách SR.

Sabína Kupčová – plavkyňa ŠK Aquasport Levice, v slovenskej reprezentácii tretí rok ako juniorka. V r.2017 získala na súťažiach na Slovensku a v zahraničí 56 zlatých, 19 strieborných, 15 bronzových medailí, dosiahla 6 slovenských rekordov, získala titul Majsterka Slovenska 16x v rôznych plaveckých disciplínach. Na súťaži V4 Olympic Hopes získala pre Slovensko zlatú a bronzovú medailu. Na Olympijskom festivale mládeže obsadila 10. miesto

Adrián Nagy – hráč FK Slovan Levice – hrá za kategóriu U-15 1. ligu starších žiakov. Nominovaný do Slovenskej reprezentácie 15 ročných, kde odohral dva medzištátne zápasy. Cenu prevzal tréner L. Gubík.

Dávid Furda – člen karate klubu Goju Ryu, Majster Európy WUKF 2017 v Rumunsku, Majster Slovenska, 8-násobný víťaz Slovenských pohárov, reprezentant Slovenskej republiky, člen 3-členného družstva, ktoré vyhralo 5x 1. miesto na Slovenských pohároch.

Jana Mácsaiová – členka klubov Aquasport Levice, DŠA Vieto Levice, CK Spartak Tlmače; reprezentuje mesto v rôznych športových disciplínach – triatlon, aquatlon, duatlon, atletika, cyklistika, plávanie, v ktorých dosahuje vynikajúce výsledky a umiestnenia na popredných miestach v súťažiach na Slovensku a v zahraničí.

Mia Pohánková – ako hráčka tenisu v kategórii do 10 rokov dosahuje vynikajúce umiestnenia – 1. miesto detský Fed Cup (oblasť, kraj aj celoslovenské finále), 1. miesto celoštátny turnaj do 10 rokov Levice, 2. miesto celoštátny turnaj do 10 rokov Topoľčany, 3. miesto celoštátny turnaj do 10 rokov TK Jednota Bratislava.
Matúš Verbovský – triatlon – v r. 2017 získal 1.miesto na Majstrovstvách Slovenska Elite mužov v olympijskom triatlone, 3. miesto v Európskom pohári juniorov Zagreb, 27. miesto na Majstrovstvách sveta juniorov v Rotterdame. Ocenenie prevzal jeho otec.

Filip Graňo – westernové jazdenie. Svetový šampión v parawesterne 1. divízii WBHA v Paname, dvojnásobný majster Slovenska, Special Olympics & barel race a trail, Winter Cup NBHA Campania-Persano.

Ladislav Horváth – člen klubu Škola boxu Levice, Majster SR v kategórii starší žiaci, 1.miesto na Medzinárodnom turnaji V4 Olympic hopes, 1.miesto vo výbere reprezentantov Slovenska proti Poľsku, 1.miesto na Medzinárodnom turnaji v Poľsku, reprezentant SR v boxe, zaradený do centra talentovanej mládeže pri ŠKP Bratislava.

Rebecca Foldešiová – hráčka PALAS VK Levice, volejbalu sa venuje od svojich 9 rokov, v súčasnosti hráčka družstiev Kadetky, Juniorky . Dostala pozvánku do výberu reprezentácie Slovenska .

V kategórii Športové kolektívy boli ocenení:

Tanečno-športový klub Junilev – má 30 ročnú tradíciu v tanečnom športe. Organizuje v meste tanečno-športové súťaže: Pohár primátora, Slovenský pohár, Majstrovstvá Slovenska a Majstrovstvá Slovenska vo výrazových tancoch Showtime a Wintershow. Tanečné páry a kolektívy dosahujú vynikajúce umiestnenia na súťažiach na Slovensku a v zahraničí.

Palas VK Levice – Staršie žiačky A – v súťažnom ročníku 2016/2017 v súťaži Staršie žiačky za oblasť Západ 1. miesto s priamym postupom na Majstrovstvá Slovenska, kde získali 3.miesto; v kategórii Kadetky za oblasť Západ postup do finálového turnaja o Majstra Slovenska, kde sa umiestnili na 8. mieste

Basketbalový klub žien (BKŽ) Levice – v r. 2017 získali 1. miesto na majstrovstvách Slovenska v kategórii U18 (juniorky) a 2. miesto v Eurolige U18.od r.2010 je BKŽ stálym účastníkom finálových turnajov Majstrovstiev Slovenska a Euroligy, kde dosahujú popredné miesta.

Športovou osobnosťou mesta Levice sa stali:

Margita Šáteková – celoživotný prínos pre šport, organizátorka športových podujatí v meste. 45 rokov sa venuje rekreačnej a zdravotnej telesnej výchove, v r. 1975 a 1980 venovala sa príprave cvičencov na spartakiády v kategórii ženy a rodičia a deti. Už od r. 1972 sa 2xtýždenne sa venuje cvičencom v telocvični na 2. ZŠ.

PaedDr. Miroslav Turanský – za celoživotný prínos pre šport – vo svojej práci sa sústredil na skvalitnenie úrovne školskej telesnej výchovy, podieľal sa na vzniku útvarov talentovanej mládeže pri školách v basketbale, volejbale, hádzanej, futbale a atletike. Bol člen vedenia basketbalového družstva Lokomotíva Levice, venoval sa trénerskej činnosti

In memoriam Viliam Baláž – venoval sa športovej práci s mládežou TJ Slovan Levice. Popri futbalovom a atletickom oddieli sa intenzívne venoval volejbalu, je spoluzakladateľ volejbalového klubu v Leviciach, ktorému bol manažérom aj trénerom a venoval sa aj práci rozhodcu. Ocenenie prevzal jeho syn.