LEVICE. Dodávka, ktorú riadil 55-ročný vodič, narazila do 65-ročnej ženy. K nehode došlo na 23. apríla o pol desiatej dopoludnia na križovatke ulíc M. R. Štefánika a Jilemnického k dopravnej nehode. Žena prechádzala cez cestu mimo priechodu pre chodcov.

„Podľa doterajších zistení vodič chodkyňu pravdepodobne neskoro zaregistroval pred svojím vozidlom, pričom aj napriek prudkému brzdeniu došlo k zrážke,“ opísala udalosť Božena Bruchterová, krajská policajná hovorkyňa.
Seniorka bola s ťažkými zraneniami prevezená do nemocnice. Alkohol v dychu vodiča zistený nebol. Chodkyni bola na zistenie alkoholu v nemocnici odobratá krv.
Ako doplnila policajná hovorkyňa, miera zavinenia dopravnej nehody bude určená po vyhotovení znaleckého posudku z odboru cestnej dopravy. Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví.

„Žiadame svedkov tejto dopravnej nehody, aby sa prihlásili na Okresnom dopravnom inšpektoráte v Leviciach. Akákoľvek informácia, alebo poznatok môže polícii pomôcť pri jej objasnení,“ vyzvala prípadných svedkov nehody.