Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Okresné derby zvládli lepšie futbalisti Kozároviec

V sobotu 28. apríla sa v rámci 4. ligy juhovýchod odohralo okresné derby medzi Kozárovcami a Kalnou nad Hronom. Domácim sa podarilo po výbornom výkone svojho súpera a lídra tabuľky poraziť 2:1. Obidva góly domácich sa zrodili ešte v prvom polčase. ¶

Hráči Kozároviec v okresnom derby doma zdoľali Kalnú nad Hronom.Hráči Kozároviec v okresnom derby doma zdoľali Kalnú nad Hronom.(Zdroj: Jozef Bedej)

Kozárovce – Kalná nad Hronom 2:1 (2:0)

Hostia sa v prvom polčase predstavili tak trochu neškodní. Až do 30. minúty sa hral vyrovnaný medzišestnástkový futbal. Obe mužstvá sa sústredili skôr na obranu. Následne sa domácim hráčom podarilo streliť dva krásne góly. Po faule hostí na domáceho útočníka Demiana kopal v 31. minúte M. Lenard penaltu, ktorú bezpečne premenil. Druhý gól padol o 4 minúty neskôr po štandardnej situácii, keď sa po krásnej hlavičke presadil domáci Krajči. Do polčasovej prestávky mohli hostia znížiť, ale obrane domácich sa podarilo loptu bezpečne odkopnúť. Druhý polčas bol trochu nervóznejší. Hostia sa silou mocou snažili otočiť skóre zápasu, ale domáca obrana to zvládla na veľmi dobrej úrovni. Až v 73. minúte sa podarilo hosťom znížiť zásluhou Lacká, avšak na viac sa už nezmohli. Koniec zápasu bol opäť nervóznejší, ale bez nejakej väčšej šance.

Góly: 31. M. Lenard (11 m), 35. Krajči – 73. M. Lackó. R Ivan Šlosár, 330 divákov. LOKOMOTÍVA: Doležaj – Kotora, M. Lenard, Hoľka, Ďurovič, Bíňovský, Londák (89. L. Lenard), Víglaský, Krkoš, Krajči, Demian (90. Skačan). Tréner R. Zima. KFC: Guťan – M. Lackó, Szép, Pacalaj, Pánik, Jasenek, Vida, Turnai (54. Kalman), Solčiansky, Dobiaš (81. Čontoš), Chmelo. Tréner P. Éhn.

Povedal po zápase:
Dušan Mráz, predseda FK TJ Lokomotíva Kozárovce: „Podarilo sa nám vyhrať po fantastickom výkone mužstva. V zápase hráči bojovali ako levy. Súpera sme predčili nie len tým, že sme vyhrali, ale aj viacerými gólovými šancami a v niektorých momentoch aj viac z hry. Celkovo ten zápas bol tak 60:40 pre domácich. Môžem povedať, že to bol jeden z najlepších výkonov Kozárovčanov v histórii. Bolo tu 300 či 400 ľudí, ktorí boli maximálne spokojní. Fakt vydarené a krásne športové popoludnie.“
Michal Guťan, prezident KFC Kalná nad Hronom: „Okresné derby pri peknej diváckej kulise. Dnes domáci ukázali väčšie srdiečko. Nás v posledných zápasoch nezdobí tá naša hra, ktorá nás zdobila v predchádzajúcich zápasoch. Zápas bol korektný a bez vážnejších zákrokov, či stretov. Také pravé okresné derby so všetkým, čo k tomu patrí. Bohužiaľ prehrali sme, avšak gratulujeme domácim k víťazstvu.“

Ostatné výsledky: Horné Obdokovce - Tovarníky 0:0. Čeľadice - FC Neded 0:3 (0:1), Ambassa, Kunovský, Nikolić. Šurany - Hrušovany 2:1 (2:0), Kružlík, Janák – Rusinko. Vydrany - Veľký Meder 3:0 (2:0), Mukalenga, Belkovics, Gögh. Svätý Peter - Imeľ 0:2 (0:0), Gál, Kender. Dolné Saliby - Kolárovo 1:2 (1:0), Bednár - Vanek, Kókai. Veľké Lovce - Štúrovo 2:0 (2:0), Pavlatovský, Prúčny.