Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Okresné derby zvládli lepšie futbalisti Kozároviec

V sobotu 28. apríla sa v rámci 4. ligy juhovýchod odohralo okresné derby medzi Kozárovcami a Kalnou nad Hronom. Domácim sa podarilo po výbornom výkone svojho súpera a lídra tabuľky poraziť 2:1. Obidva góly domácich sa zrodili ešte v prvom polčase. ¶

Hráči Kozároviec v okresnom derby doma zdoľali Kalnú nad Hronom.(Zdroj: Jozef Bedej)

Kozárovce – Kalná nad Hronom 2:1 (2:0)

Hostia sa v prvom polčase predstavili tak trochu neškodní. Až do 30. minúty sa hral vyrovnaný medzišestnástkový futbal. Obe mužstvá sa sústredili skôr na obranu. Následne sa domácim hráčom podarilo streliť dva krásne góly. Po faule hostí na domáceho útočníka Demiana kopal v 31. minúte M. Lenard penaltu, ktorú bezpečne premenil. Druhý gól padol o 4 minúty neskôr po štandardnej situácii, keď sa po krásnej hlavičke presadil domáci Krajči. Do polčasovej prestávky mohli hostia znížiť, ale obrane domácich sa podarilo loptu bezpečne odkopnúť. Druhý polčas bol trochu nervóznejší. Hostia sa silou mocou snažili otočiť skóre zápasu, ale domáca obrana to zvládla na veľmi dobrej úrovni. Až v 73. minúte sa podarilo hosťom znížiť zásluhou Lacká, avšak na viac sa už nezmohli. Koniec zápasu bol opäť nervóznejší, ale bez nejakej väčšej šance.

Góly: 31. M. Lenard (11 m), 35. Krajči – 73. M. Lackó. R Ivan Šlosár, 330 divákov. LOKOMOTÍVA: Doležaj – Kotora, M. Lenard, Hoľka, Ďurovič, Bíňovský, Londák (89. L. Lenard), Víglaský, Krkoš, Krajči, Demian (90. Skačan). Tréner R. Zima. KFC: Guťan – M. Lackó, Szép, Pacalaj, Pánik, Jasenek, Vida, Turnai (54. Kalman), Solčiansky, Dobiaš (81. Čontoš), Chmelo. Tréner P. Éhn.

Povedal po zápase:
Dušan Mráz, predseda FK TJ Lokomotíva Kozárovce: „Podarilo sa nám vyhrať po fantastickom výkone mužstva. V zápase hráči bojovali ako levy. Súpera sme predčili nie len tým, že sme vyhrali, ale aj viacerými gólovými šancami a v niektorých momentoch aj viac z hry. Celkovo ten zápas bol tak 60:40 pre domácich. Môžem povedať, že to bol jeden z najlepších výkonov Kozárovčanov v histórii. Bolo tu 300 či 400 ľudí, ktorí boli maximálne spokojní. Fakt vydarené a krásne športové popoludnie.“
Michal Guťan, prezident KFC Kalná nad Hronom: „Okresné derby pri peknej diváckej kulise. Dnes domáci ukázali väčšie srdiečko. Nás v posledných zápasoch nezdobí tá naša hra, ktorá nás zdobila v predchádzajúcich zápasoch. Zápas bol korektný a bez vážnejších zákrokov, či stretov. Také pravé okresné derby so všetkým, čo k tomu patrí. Bohužiaľ prehrali sme, avšak gratulujeme domácim k víťazstvu.“

Ostatné výsledky: Horné Obdokovce - Tovarníky 0:0. Čeľadice - FC Neded 0:3 (0:1), Ambassa, Kunovský, Nikolić. Šurany - Hrušovany 2:1 (2:0), Kružlík, Janák – Rusinko. Vydrany - Veľký Meder 3:0 (2:0), Mukalenga, Belkovics, Gögh. Svätý Peter - Imeľ 0:2 (0:0), Gál, Kender. Dolné Saliby - Kolárovo 1:2 (1:0), Bednár - Vanek, Kókai. Veľké Lovce - Štúrovo 2:0 (2:0), Pavlatovský, Prúčny.

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Poslanci navštívia Mochovce už o pár dní

Od Úradu pre jadrový dozor budú požadovať správu o bezpečnostných rizikách a od ministra hospodárstva analýzu ekonomických aspektov výhodnosti dostavby tretieho a štvrtého bloku pri rôznych scenároch vývoja.

Nestretli sa na okrúhle výročie, ale životné jubileum

Maturovali pred 52 rokmi. Teraz bývalí spolužiaci majú sedemdesiatku.

FUTBAL

Futbalisti Tlmáč zažívajú nevídaný štart do sezóny

Hráči FKM Tlmače vládnu okresnému futbalu. Podpísala sa pod to kvalitná letná príprava mužstva.

Futbal

Kam sa vybrať za futbalom počas najbližšieho víkendu

Už viete kam sa vyberiete za futbalom? Ponúkame vám prehľad víkendových zápasov v našom regióne.