Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

AKTUALITA: Levičania jednoznačne ovládli finále a získali majstrovský titul

Netradične v nedeľu sa v Leviciach odohral piaty finálový zápas basketbalovej ligy, ktorý ukázal jednoznačnú dominanciu Levíc vo finálovej sérii. Beznádejne vypredaná hala videla vysoké víťazstvo Patriotov.

Levičania si zaslúžene vybojovali titul majstra Slovenska v basketbale. Levičania si zaslúžene vybojovali titul majstra Slovenska v basketbale. (Zdroj: (TASR))

BK Levickí Patrioti - KB Košice 81:66 (15:14, 28:20, 19:16, 19:16)

(konečný výsledok série: 4:1, Levice sa stali víťazom Eurovia SBL 2017/2018)

Domáci čakali na titul dlhých sedem rokov, ale aktuálna sezóna sa im vydarilo a jednoznačne im patrí titul majstra Slovenska. Už v základnej časti sa ukazovali ich kvality, keď im po jej skončení patrila druhá priečky. Veľa ľudí im však titul netipovali, ale Patrioti všetkým ukázali, že im titul právom patrí. Už v štvrťfinále ukázali, čo v nich, keď Karlovku zdolali jednoznačne 3:0. Inak tomu nebolo ani v semifinále proti Komárnu. So svojim súperom si 4:1. Pred finálovou sériou určite neboli favoritom, ale svoju formu dokázali načasovať najlepšie ako mohli. Prvý zápas im síce nevyšiel, ale následne ovládli štyri zápasy v rade a zaslúžene im patrí titul majstra Slovenska, na ktorý čakali dlhých sedem rokov.

Piate finálové stretnutie neprinieslo v úvodných minútach veľa basketbalovej krásy, viac sa bojovalo, ako sa dávalo košov. Levice však mali väčšie nasadenie, na viac ako päť minút nepustili Košice k žiadnemu bodu a dosiahli šnúru 10:0. "Býci" sa však otriasli a do konca prvej štvrtiny stiahli skóre zápasu na 14:15. Zverenci Miljana Čuroviča sa v druhej štvrtine dokonca dostali na malý moment do vedenia, ale Patrioti zachytili v správnom momente tento nápor. Opäť dali desať bodov za sebou, čím sa od súpera výraznejšie odtrhli. Posledné slovo v prvom polčase mal Diabate, trojkou upravil na 43:34 pre domácich.

Po prestávke sa dianie na palubovke príliš nezmenilo, taktovku držali domáci basketbalisti. V piatej minúte si vybudovali prvé dvojciferné vedenie v zápase, no Košičania sa opäť nadýchli k tlaku. Ten mal však len krátke trvanie, Levičania sa znova vrátili ku svojej taktike, ktorá ich držala vo vedení. Pred poslednou 10-minútovkou svietilo na tabuli skóre 62:50 v prospech Patriotov. "Býci" sa nadýchli k tlaku, začali hrať vabank, Patrioti však mali vývoj pod kontrolou a drámou na svoj úkor nepripúšťali. Tá prvýkrát v sérii neprišla, Levice bez väčších problémov dokráčali k majstrovskému titulu v sezóne 2017/2018.

Levice: Kurbas 17, Bojanovský 11, Vašl 9, Diabate 8, Mijovič 6 (Djurič 13, Sims 10, Žiak 7, Krajčovič 0). Košice: P. Stamenkovič 15, Sedmák 5, Djordjevič 4, Marič 2, S. Stamenkovič 0 (Fletcher 16, Baldovský 10, Körner 8, Židzik 6, Matys 0). TH: 15/8 – 18/13, Fauly: 18 – 22, Trojky: 9 - 5, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Pipíška, 2300 divákov.

1. Katarína pomáha ľuďom svojimi mydlami
  2. IT je dokonalá ukážka slovenskej kreativity. Tretia časť
  3. Týmto trikom sa dajú v aute umiestniť tri autosedačky
  4. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  5. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  6. Koľko ovocia a zeleniny potrebujú deti? Mnohí rodičia to nevedia
  7. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?
  8. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  9. Zamestnanci sú pre BILLA dôležitým pilierom, pridaj sa k nim
  10. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)
  1. Zdravotné stoličky Adaptic sú v predaji tiež na Slovensku
  3. Ako jazdí VW T-Roc s výkonom 300 koní?
  4. V prvom roku fixný výnos až do 8,5 % ročne
  5. Pitný režim je dôležitý. Čo robiť, ak nám čistá voda nechutí?

Bez batožiny prežil tri týždne v Belgicku a Indii

Pre teroristický útok na letisku v Bruseli bol cestovateľ odkázaní len na príručnú tašku. Aj v Indii, kam sa vydal na cestu.

Na výstave v Želiezovciach.

Ako ovplyvnila novela Registračného a prestupového poriadku SFZ futbalový život

Najväčšiu novelu registračného a prestupového poriadku SFZ (RaPP) schválil výkonný výbor na svojom júnovom zasadaní, takže je účinná už takmer tri mesiace. Čo priniesla?

Farmárske trhy budú aj v Leviciach

Domáce produkty kúpite na mestskom trhovisku v piatky.

Na farmárskych trhoch by ste mali kúpiť hlavne domáce ovocie, zeleninu a ďalšie produkty gazdov.
FUBTAL

OKRESNÝ FUTBAL: Veľké Turovce s druhým víťazstvom. Tekovský derby zápas patril Starému Tekovu + FOTOGALÉRIA

Prinášame vám podrobný prehľad futbalového diania počas aktuálneho víkendu v okresnom futbale z ObM a II. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek. Viac z diania v okresnom futbale nájdete v pondelkovom vydaní MY Týždeň na Pohroní.

Derby zápas medzi Starým a Novým Tekovom dopadlo lepšie pre domácich.