Piatok, 25. máj, 2018 | Meniny má Urban

AKTUALITA: Levičania jednoznačne ovládli finále a získali majstrovský titul

Netradične v nedeľu sa v Leviciach odohral piaty finálový zápas basketbalovej ligy, ktorý ukázal jednoznačnú dominanciu Levíc vo finálovej sérii. Beznádejne vypredaná hala videla vysoké víťazstvo Patriotov.

Levičania si zaslúžene vybojovali titul majstra Slovenska v basketbale. (Zdroj: (TASR))

BK Levickí Patrioti - KB Košice 81:66 (15:14, 28:20, 19:16, 19:16)

(konečný výsledok série: 4:1, Levice sa stali víťazom Eurovia SBL 2017/2018)

Domáci čakali na titul dlhých sedem rokov, ale aktuálna sezóna sa im vydarilo a jednoznačne im patrí titul majstra Slovenska. Už v základnej časti sa ukazovali ich kvality, keď im po jej skončení patrila druhá priečky. Veľa ľudí im však titul netipovali, ale Patrioti všetkým ukázali, že im titul právom patrí. Už v štvrťfinále ukázali, čo v nich, keď Karlovku zdolali jednoznačne 3:0. Inak tomu nebolo ani v semifinále proti Komárnu. So svojim súperom si 4:1. Pred finálovou sériou určite neboli favoritom, ale svoju formu dokázali načasovať najlepšie ako mohli. Prvý zápas im síce nevyšiel, ale následne ovládli štyri zápasy v rade a zaslúžene im patrí titul majstra Slovenska, na ktorý čakali dlhých sedem rokov.

Piate finálové stretnutie neprinieslo v úvodných minútach veľa basketbalovej krásy, viac sa bojovalo, ako sa dávalo košov. Levice však mali väčšie nasadenie, na viac ako päť minút nepustili Košice k žiadnemu bodu a dosiahli šnúru 10:0. "Býci" sa však otriasli a do konca prvej štvrtiny stiahli skóre zápasu na 14:15. Zverenci Miljana Čuroviča sa v druhej štvrtine dokonca dostali na malý moment do vedenia, ale Patrioti zachytili v správnom momente tento nápor. Opäť dali desať bodov za sebou, čím sa od súpera výraznejšie odtrhli. Posledné slovo v prvom polčase mal Diabate, trojkou upravil na 43:34 pre domácich.

Po prestávke sa dianie na palubovke príliš nezmenilo, taktovku držali domáci basketbalisti. V piatej minúte si vybudovali prvé dvojciferné vedenie v zápase, no Košičania sa opäť nadýchli k tlaku. Ten mal však len krátke trvanie, Levičania sa znova vrátili ku svojej taktike, ktorá ich držala vo vedení. Pred poslednou 10-minútovkou svietilo na tabuli skóre 62:50 v prospech Patriotov. "Býci" sa nadýchli k tlaku, začali hrať vabank, Patrioti však mali vývoj pod kontrolou a drámou na svoj úkor nepripúšťali. Tá prvýkrát v sérii neprišla, Levice bez väčších problémov dokráčali k majstrovskému titulu v sezóne 2017/2018.

Levice: Kurbas 17, Bojanovský 11, Vašl 9, Diabate 8, Mijovič 6 (Djurič 13, Sims 10, Žiak 7, Krajčovič 0). Košice: P. Stamenkovič 15, Sedmák 5, Djordjevič 4, Marič 2, S. Stamenkovič 0 (Fletcher 16, Baldovský 10, Körner 8, Židzik 6, Matys 0). TH: 15/8 – 18/13, Fauly: 18 – 22, Trojky: 9 - 5, Rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Pipíška, 2300 divákov.

1. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  2. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  3. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  4. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
  5. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  6. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  7. Keď Slováci krotia morský vietor
  8. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  9. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  10. Máte už program pre deti na túto sobotu?
  8. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  9. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?

Namiesto sprievodcu či bedekra poslúži turistom mobil

Informácie o významných pamiatkach v Leviciach prináša nová aplikácia.

Nemocničné oddelenie chirurgie zútulnia obrazy od Levičanky

Regionálna umelkyňa darovala jedenásť perokresieb – po jednom do každej izby a tiež na recepciu.

EKOBAL, s.r.o. - ocenený medzinárodnou cenou Business Superbrands 2018

Nezávislá komisia expertov Brand Council programu Slovak Superbrands udelila firme EKOBAL, s.r.o. cenu Slovak Business Superbrands Award 2018, čím zložila poctu jej úspechom v podnikaní a vybudovaní silnej značky.

Rybárovi z Tlmáč sa podarilo uloviť zlatého pstruha

O víťazoch rybárskych pretekov rozhodlo záverečné váženie štyroch pstruhov dúhových a sivoňov.

Štúrovské: Píš ako počuješ platí aj v inom jazyku. Poznajú ho na celom svete

Vznikol pred 130 rokmi a za ten čas sa jeho pravidlá nemenili. Ľudia, ktorí sa dohovoria touto spoločnou rečou, sa stretli v Leviciach.