Nedeľa, 21. apríl, 2019 | Meniny má Ervín

Rybárovi z Tlmáč sa podarilo uloviť zlatého pstruha

O víťazoch rybárskych pretekov rozhodlo záverečné váženie štyroch pstruhov dúhových a sivoňov.

Rybárske preteky sa konali v Ostrom Grúni.Rybárske preteky sa konali v Ostrom Grúni.(Zdroj: MÁRIA VARGOVÁ)

OSTRÝ GRÚŇ, LEVICE. Praktická ukážka lovu pstruhov v podaní Petra Klesniaka a Roberta Fülöpa, registrovaných pretekárov v prívlači (členovia majstrovského tímu MsO SRZ Levice) otvorila program už 5. ročníka rybárskych prívlačových pretekov Zlatý pstruh Ranč Blanc na súkromnom rybníku v areáli rekreačného strediska Ostrý Grúň neďaleko Žarnovice.

Slnečné počasie prilákalo množstvo návštevníkov zo širokého okolia a aj z Českej republiky. Medzi nimi bolo vyše 50 rybárov a rybárok, ktorí sa už nevedeli dočkať signálu na štart pretekov. Mnohí z nich sú nerybári - viacerých sprevádzali priatelia a rodinní príslušníci. O to väčšmi prežívali svoju pretekársku premiéru. O úlovky núdza nebola núdza. V drvivej väčšine to boli úlovky pstruha dúhového.

Prečítajte si tiež: Vodný mlyn v Bohuniciach z 18. storočia vyzerá, akoby domlel len včera. Poďte sa pozrieť dnu (+FOTO)

Organizátori po majstrovskej inštruktáži odštartovali najprv preteky detí a po obednej prestávke dospelých. Štandy si pretekári menili v kolách po pol hodine a päťminútových prestávkach. O celkovom poradí rozhodlo záverečné váženie štyroch privlastnených pstruhov dúhových a sivoňov.

Prvenstvo medi dospelými získal Peter Klesniak z Banskej Bystrice so súčtom hmotnosti 2,34 kg, na druhom mieste sa umiestnil Martin Brezničan z Dubnice nad Váhom s úlovkami 2,25 kg a na treťom mieste skončila jediná zástupkyňa nežnejšieho pohlavia Martinka Straková z Banskej Bystrice s úlovkami 2,165 kg. Na štvrtom honorovanom mieste skončil Ľudovít Polc zo Zvolena s 1,99 kg.

Tento rok bola udelená aj cena za ulovenie tzv. zlatého pstruha, čo je žltá mutácia. Šťastným lovcom bol Vladimír Kršiak z Tlmáč.

Prečítajte si tiež: V Leviciach ubudla polovica výherných automatov. Petícia pokračuje ďalej

1. TOP desať gréckych ostrovov na letnú dovolenku 2019
  2. Čerpáte úver? Na toto by ste určite mali myslieť
  3. Pre učiteľov je dôležité, aby sa navzájom inšpirovali
  4. Až vďaka chorobe objavila svoj talent
  5. Vie sa vaša pokladnica spojiť s finančnou správou?
  6. Kaufland začal s predajom slovenských uhoriek bez fólie
  7. Jozef Miloslav Hurban sa dostal do vesmíru
  8. Bulharsko: Najlepšie miesta na dovolenku pri mori
  9. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým?
  10. Čo robí dobrého zamestnávateľa dobrým? 3 346

V storočných silách mlyna budú hotelové izby (+FOTO)

Z panoramatickej reštaurácie bude výhľad na hrad, sídliská, rodinné domy až za nadjazd.

Výhľad z budúcej reštaurácie.

Prešiel vojnové a chudobné oblasti. Cestovateľ z nášho regiónu má ale rešpekt pred kockami ľadu

Má iba 39 rokov a precestoval už päťdesiatku krajín. Nevyhľadáva ale bežné turistické destinácie, spoznáva život v rozvojových krajinách.