BRATISLAVA, LEVICE. Erika Novotná žije v Bratislave už 18 rokov, predtým bývala pár rokov aj v Taliansku. Ako ale hovorí, navždy ostane Levičankou.

„Levice sú moje rodné mesto, kde som chodila do školy, kam sa vraciam k svojej rodine, k milovaným rodičom a najmä k mojej neterke Sofinke,“ vyznáva sa a pokračuje ďalej: „Som veľmi rada že spevácka skupina Lady Colors na čele s LeRou-Lenkou Rakar mala možnosť vystupovať s legendárnou skupinou Omega na koncerte v mojom rodnom meste v Leviciach.“

Podľa jej slov Lady Colors vystupovali s Omegou už tretíkrát. „Veríme, že táto spolupráca bude pokračovať aj v budúcnosti,“ dodala.
Rozhovor nám poskytla aj líderka zoskupenia Lenka Rakar - LeRa.
Ako vznikla slovenská verzia známej piesne Gyöngyhajú lány (Dievča s perlami vo vlasoch), ktorú si trio zaspievalo na koncertoch skupiny Omega v Košiciach, Budapešti a teraz v máji aj v Leviciach?
- Ešte minulý rok nás kontaktoval jeden promotér s ponukou na jedenásť koncertov v Maďarsku. Keďže sme chceli osloviť tamojšie publikum aj nejakou známou maďarskou piesňou, voľba padla jednoznačne na hit od skupiny Omega. My sme vlastne donedávna pôsobili najmä ako trio, ktoré prespievava najznámejšie svetové hity do nových aranžmánov a trojhlasov. Náš producent Matúš Ferko spolu s vynikajúcimi slovenskými hudobníkmi nahrali v štúdiu hudobný podklad a my sme začali pracovať na maďarskej výslovnosti. Nakoniec sme zistili, že promotér nás zaviedol a žiadne koncerty pre nás nezabookoval. Hudba však už bola prip raven&aa cute; a bola naozaj krásna. Jedného pekného dňa ma kopla múza a na túto svetoznámu melódiu som napísala slovenský text. Myšlienka naspievať toľkokrát prerábaný hit do úplne novej a ženskej verzie sa nám zapáčila, a tak sme to s Colorskami nahrali. Ešte viac sme sa touto pesničkou nadchli, preto sme natočili aj veľmi pekný videoklip. A keď sme už toto všetko mali pripravené a bolo tesne pred televíznou premiérou „našej“ známej piesne, napadlo mi, že asi to bude prúser, pretože sme vôbec nemali vyriešené autorské práva. A tak sme kontaktovali manažment skupiny Omega a žiadali o povolenie spievať tento song so slovenským textom a s úplne iným významom, ako je pôvodný originál. Keď si našu verziu vypočuli, hneď nás pozvali na hosťovanie do košickej Steel arény, kde sme si spolu zaspievali a Jánoš Kóbor (spevák skupiny Omgea – pozn. red.) nás vzápätí pozval aj na ich megakoncert do Budapešti, pri príležitosti ich 55. výročia fungovania na scéne. Bola to pre nás obrovská česť a skvelý zážitok.
Jedna z najznámejších verzií Gyöngyhajú lány je White Dove od nemeckej skupiny Scorpions. Neuvažovali ste aj nad spoluprácou aj s touto kapelou?
- To by bola fantastická kombinácia, ak by sa nám podarilo zaspievať si spolu s Omegou a Scorpions naraz. Výborný nápad! Skúsim ich osloviť. Viem si to živo predstaviť: dve rockové legendy a ženské trio na jednom pódiu.
Aké sú plány tria Lady Colors do budúcna?
- Aktuálne nám vyšiel videoklip k nášmu prvému autorskému singlu My Recipe. Veľmi sme sa snažili vytvoriť niečo výnimočne krásne a silné a myslím, že sa nám to aj podarilo. V posledných dňoch už usilovne zarezávame v nahrávacom štúdiu, kde pripravujeme príjemný letný song s husľovým virtuózom Marcom Raitom. V tomto období nás čaká množstvo koncertov a vystúpení na Slovensku i v zahraničí a hneď, ako budeme mať voľnejšie, pustíme sa do ďalších zaujímavých vlastných piesní.
Autor: Lajos Telek