LEVICE. Futbalový klub Slovan Levice sa už dlhšiu dobu zmieta vo finančných problémoch. Počas jesennej časti sa klub nachádzal na poslednom mieste s priepastným deväť bodovým rozdielom. Napriek tomu sa dokázali udržať v 5. lige.
„Pred jarnou časťou sme doplnili káder a prišiel aj nový tréner Viktor Konvický. Vonku sme hneď prvé kolo vyhrali a aj nasledujúci domáci zápas chlapci zvládli. Súťaž sme zachránili vo veľmi ťažkých podmienkach“ hovorí prezidentka FK Slovan Levice Zuzana Kolčárová.
Cieľom je stabilizovať káder a hrať dobrý futbal
Pred začiatkom novej sezóny má tréner Konvický dostatočný počet hráčov. Z tímu odišli Gabriel Gyurcsek, Lászlo Ferencz a Norbert Švajko. Naopak mužstvo posilnil Roman Škorec, Viliam Rakica, Ján Varga a Roman Fabo, ktorý sa vrátil po zranení. „Tí, ktorí prišli a ostatní hráči ako Švec, Konvický, Bačík budú tvoriť kostru tímu. Plus ešte k nám z dorastu pribudol Michal Mäsiar,“ povedal tréner FK Slovan Levice Viktor Konvický.
Letnú prípravu začali hráči Levíc 6. júla v domácich podmienkach. Zápasovú prax sa hráči a tréneri snažili nazbierať v prípravných zápasoch so Žemberovcami (4:3), s Kozárovcami (3:0) a generálkou pred štartom sezóny bol zápas s Novou Baňou (2:4).
Do nového súťažného ročníka idú Levičania s cieľom stabilizovať káder, hrať dobrý futbal a takisto prilákať viac ľudí na tribúny.
„Určite by sme chceli hrať v prvej polovici tabuľky a vyhnúť sa tak záchranárskym prácam. Ideme skromne od zápasu k zápasu, ale verím, že to bude lepšie a nadviažeme na výsledky z jarnej časti,“ hovorí Konvický.
Dorastenci Levíc mali sezónu ako na hojdačke
Do polovice sezóny bojovali dorastenci o postup do druhej ligy. Na jar domáce zápasy nevyšli podľa predstáv, a tak obsadili konečné ôsme miesto.
„Chalani sa snažili, ale potom prišli aj zranenia a ďalší štyria hráči museli vypomôcť v mužstve dospelých. Do budúcej sezóny je káder stabilizovaný a po doplnení budeme znova bojovať o postup,“ povedala Kolčárová. Svoju prvú sezónu si odkrútilo aj novovzniknuté družstvo žiačok pod vedením trénera Hagaru.
„Dievčenské družstvo, ktoré sme postavili minulý rok veľmi pekne reprezentovalo klub. Vo svojej prvej sezóne obsadili šieste miesto. Aj do budúcnosti budeme pokračovať v súťaži starších žiačok,“ dodala.
Kolčárovú nahradí Herman
Po 4 rokoch FK Slovan Levice a výkonný výbor odovzdáva riadenie celého klubu novému vedeniu na čele s Ľubomírom Hermanom. Ten pôsobil ako prezident mužstva Veterán club Slovan Levice. „Ťažko je robiť bez peňazí. Už ma to prestalo baviť aj kvôli postoju vedenia mesta. Na jednej strane nám pomohli, ale na druhej bol z ich strany cítiť nezáujem voči futbalu. Je mi ľúto, lebo bez ich pomoci to neutiahne ani nové vedenie,“ hovorí súčasná prezidentka Kolčárová.
Aj vďaka vedeniu a trénerom si futbalový klub udržal licenciu UTM (Útvar talentovanej mládeže). „Túto licenciu sme získali na tri roky, a tak v kľude môže nové vedenie ďalej pracovať a vychovávať mládež,“ dodala. Podmienkou licencie UTM je vybudovanie umelého trávnika do troch rokov. „Ak sa hracia plocha nevybuduje, tak nám licenciu zoberú a v Leviciach sa celý futbal rozpadne,“ povedala na záver Zuzana Kolčárová.