FUTBAL V OKRESE LEVICE: Tlmače naďalej suverejne vedú ObM. V II. triede sa Čata predrala na prvé miesto

Prinášame vám aktuálny podrobný prehľad futbalového diania v okresnom futbale od ObM až po III. triedu v podobe komentárov a tabuliek.

Hráči Želiezoviec zaznamenali druhú domácu prehru v rade, keď tentoraz nestačili na Hontiansku Vrbicu. Hosťom po siedmich kolách patrí tretie miesto, keď si pripísali už piate víťazstvo. Hráči Želiezoviec zaznamenali druhú domácu prehru v rade, keď tentoraz nestačili na Hontiansku Vrbicu. Hosťom po siedmich kolách patrí tretie miesto, keď si pripísali už piate víťazstvo. (Zdroj: (LV))

ObM – 7. kolo

Nový Tekov – Plavé Vozokany 4:0 (2:0)
Domáci tím podal proti doposiaľ neporazeným Plavým Vozokanom disciplinovaný výkon, ktorý podporili dobrou ofenzívnou hrou. V prvom polčase po dvoch prihrávkach Taňašiho strelil dva góly Tomáš Chlpík. Hostia v úvode druhého polčasu poslali jednu peknú strelu na brankára domácich Dávida Vojteka, potom domáci zobrali opraty zápasu opäť do vlastných rúk a v 58. minúte po rohovom kope Taňašiho strelil pohotovo gól Marcel Palic. V 90. minúte dokonal svoj hetrik Tomáš Chlpík. Domáci zvíťazili po svojom najlepšom jesennom výkone. K dobrému zápasu prispela výborným výkonom aj rozhodcovská trojica. Góly: T. Chlpík 3, Palic. TJ: Vojtek, Torok, Drienovský, Jančo, Nagy, Havran, Osvald, Taňaši, T. Chlpík, Šipoš, Palic (C). Str.: J. Chlpík, Dvorakovič, Kollár. ŠK: Maruniak, Krivočenko, Bandzi, Brusznya, Toth, R. Styecz, Š. Styecz (C), Srna, Meiling, Šál, Birdáč. Str.: Bandzi, Kósa, A. Beňuš. Diváci: 89.

Lok – Hronské Kľačany 1:0 (0:0)
Hostia mali neustále územnú prevahu, zahadzovali jednu vyloženú šancu za druhou, niektoré zázračne zlikvidoval domáci brankár Mészáros. Domáci sa prakticky okrem jednej šance k ničomu nedostali. Aj v druhom polčase mala hra rovnaký obraz, hostia márne dobíjali domácu bránu a nečakané rozuzlenie priniesla posledná minúta, keď domáci dali šťastný gól. Opäť sa potvrdilo, že futbal nemá logiku. Góly: Kačúr. TJ: Mészáros, Kačur, Tóth, Rosipal, Birdáč, Kollár, Marton, F. Pleva, E. Pleva (C), Mihajlovič, Kováč. Str.: Kúti. SC: Molnár, Uhnák, Lukáč, Brezina, Valach, Adam, Titurus, Adam, Szabó (C), Adam, Begáni. Diváci: 40.

Želiezovce – Hontianska Vrbica 0:2 (0:0)
Prvý polčas domáci hráči nepremenili dve či tri gólové šance. Hostia si takisto vypracovali jednu šancu, ale nedokázali ju premeniť. V druhom polčase hostia využili brejk, kedy domáci hráči trafili brvno a z nasledujúcej situácie po chybe domáceho brankára inkasovali gól. V 86. minúte mali domáci príležitosť vyrovnať, ale Kornél Tóth nepremenil pokutový kop. Pred koncom zápasu domáci hráči hrali vabank, čo využili hostia na vstrelenie druhého gólu. Domáci opäť doplatili na zlý výkon v zápase, aj keď si vypracovali viacero šancí. Góly: Marton, Chudý. MŠK: Balogh, Muller, Trávnik, Kristofóli, Rotík, Čík, Kokoška, Dobiaš, Burin, Dulai (C), Tóth. Str.: Nagy. TJ: Baniar, Horský (C), Kováčik, Chudý, Kelemen, Janček, Adami, Liska, L. Páchnik, D. Páchnik, Valentík. Str.: Laczko, Marton. Diváci: 180.

Pohronský Ruskov – Tlmače 0:1 (0:1).
Domáci hráči začali prvý polčas proti vetru a trvalo im 15 či 20 minút kým sa s tým nejak dokázali vysporiadať. Dovtedy bol hosťujúci líder futbalovejší aj nebezpečnejší. Následne sa hra vyrovnala, ale napriek tomu skórovali hostia po štandardnej situácii a dorážke hosťujúceho hráča. Druhý polčas hrali domáci v snahe vyrovnať zápas. Dokázali predčiť súpera a v poli boli futbalovejší, no vytvárali si len náznaky šancí. Hostia sa snažili kúskovať hru a nakoniec im táto taktika priniesla ovocie, čo im stačilo na tri body. Futbal nebol oslnivý a ani jedno z mužstiev neukázalo čo vie. Góly: Lacko. TJ: Gažo, Szusztor (C), Keil, Simon, M. Balog, Maczák, Farkas, Juhász, Csicsó, Janko, Takács. Str.: Štugel, P. Balog, R. Lacko, Neznánszki, Babec. FKM: Nemček, Tököly, E. Tóth, P. Lacko, M. Tóth (C), Bombala, Gregor, Szép, Rosinský, Chlpík, Martinka. Str.: Uhnák. Diváci: 70.

Prečítajte si tiež: FUTBAL V OKRESE LEVICE: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky od ObM až po III. triedu Čítajte

Jur nad Hronom – Kalná nad Hronom B 0:5 (0:2).
Výsledok hovorí jasnou rečou. Domáci podali najhorší výkon v doterajšej sezóne. Opäť si nepotykali s premieňaním šancí a hostia využili všetko do čoho kopli. Hostia boli lepší, futbalovejší a viacej chceli víťazstvo. Do polčasu strelili dva góly a v druhom polčase po dlhých nakopávaných loptách dokázali streliť ešte ďalšie tri góly. Góly: Hegedüs 2, R. Gogora 2, Mikuláš. FK: Belluš, Magda, Štrbka, Franko, Šulyan (C), Gatial, Pastier, Oračko, Gödölley, Kiss, Szülényi. Str.: Šuba, Kuruc, Bodnárik, Erfaňuch. KFC: J. Hajtó, I. Gogora, M. Hajtó, Zdychavský, R. Gogora (C), Cigáň, Čontoš, Molnár, Mikuláš, Hegedüs, Bogár. Str.: Šipoš, Koška, Boháč. Diváci: 100.

Starý Tekov – Hronské Kosihy 7:1 (4:0)
Domáci hráči boli od prvej minúty jednoznačne lepším mužstvom na ihrisku. Hostia boli od začiatku až do konca prakticky stále pod tlakom. Domáci mali množstvo šancí, zápas mohol kľudne skončiť aj dvojciferným číslom, čo uznali aj hostia. V útoku domáceho tímu hral dorastenec Damián Hostinský, ktorý strelil hetrik a z hosťujúcou obranou si robil čo chcel. Bol to jednoznačne zápas domácich. Góly: Hostinský 3, Falat 2, Šumeraj, Žilka – A. Šebo. ŠK: M. Kúdela, Badík, Žabka, D. Kúdela, Halabuk, Hostinský, Falat, Šumeraj (C), Paštrnák, Jakubík. Str.: Iskra, Medovič, Žilka, Seneši, Nespešný, Bagala. TJ: M. Šebo, M. Rafael, D. Rafael, R. Seneši, A. Šebo, Rafael (C), Varga, I. Seneši, Bránik, P. Rafael, Koncz. Str.: Fázik, Senci. Diváci: 123.

Horné Turovce – Čajkov 2:2 (1:1)
V Horných Turovciach sa stretli dvaja kvalitný súpera. Viacej sa bojovalo na ihrisku ako sa hralo. Hostia boli futbalovejší, domáci hráči sa trápili celý zápas, stále len doháňali výsledok. Hostia vyhrávali aj 0:1, aj 1:2. Prakticky celý zápas bol bojovný, priemerný, ale remíza je pre obidve strany zaslúžená. Góly: Nanias, Zsóka – Klinčok, Pompoš. TJ: Csala, Mintál, Patai, Zsóka, Sťahula (C), Nanias, Benčok, G. Nagy, Nádaždy, P. Goral, Štec. Str.: E. Nagy, Záchenský, Matyó, Berkula, M. Goral. ŠK: Horniak, Tuhý, Nichta, Chlebo, Pompoš, Muráni (C), Valkovič, Červenák, Molnár, Klinčok, Ivanič. Str.: Babinec, Síkeľa, Marfoldi. Diváci: 50

Nová Dedina – Žemberovce 6:1 (1:1)
V Novej Dedine sa predstavili dve kvalitné mužstvá. V prvom polčase si nič nedarovali, hral sa kvalitný futbal. Domáci otvorili skóre, ale hostia dorovnali. Ešte do konca prvého polčasu mali šance aj domáci hráči aj hostia, ale gól nepadol. Do druhého polčasu nastúpilo lepšie domáce družstvo, dali na 2:1 a následne aj na 3:1. Hostia potom ako keby prestali hrať a po krásnych akciách domáci zvýšili na 6:1. Góly: Kolen 4, Harmady, Dobrovič – Vanya. ŠK: Mizerák, Bob, Harmady, Šebo, Obert, Knoška, Frtús, Jurík (C), Kotos, Slušný, Kolen. Str.: P. Salaj, Selka, Valentík, Dobrovič, J. Salaj. OFK: Lipiansky, Molnár, Klačko, Vanya (C), Čík, Petráš, Mazúch, Ferencz, Levák, Tóth, Frajka. Str.: Mikula, Šikeť. Diváci: 165.

II. trieda – 7. kolo

Šarovce – Tekovské Lužany 2:0 (1:0), Horváth 2. Domáci vstúpili do zápasu náporom, vynechali tri, či štyri čisté šance, ale ešte do polčasu sa predsa len ujali vedenia. Druhý polčas už bol trošku vyrovnanejší, keď hostia hrozili najmä z brejkov. V polovici druhého polčasu však Martin Horváth svojim druhým gólom poistil domáce víťazstvo. Z pohľadu domácich to však aj tak nebola hra, na akú sú zvyknutí. Mladé mužstvo Lužian si za svoj bojovný výkon zaslúži pochvalu.

Veľké Kozmálovce – Hontianske Trsťany 1:5 (0:3), Šumeraj – Miroslav Drapka 3, Pap, P. Drapka. Hostia z Trstian sa po peknej kombinácii dostali do vedenia a po rohovom kope zvyšoval svojim druhým gólom Miroslav Drapka. Následne sa z 18 metrov krásne trafil Štefan Pap. Domácim sa v druhom polčase podarilo znížiť Šu