Pondelok, 25. marec, 2019 | Meniny má Marián
OBFZ LEVICE

REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky (ObM, II. a III. trieda + FOTO)

Prinášame vám podrobný prehľad všetkého dôležitého, čo sa udialo v okresnom futbale + fotogalérie z dvoch zápasov.

Líder ObM z Tlmáč (v tmavom) dokázal aj v ôsmom stretnutí v rade naplno bodovať. Tentoraz si prehru odniesla Nová Dedina. Líder ObM z Tlmáč (v tmavom) dokázal aj v ôsmom stretnutí v rade naplno bodovať. Tentoraz si prehru odniesla Nová Dedina. (Zdroj: JOZEF BEDEJ)

ObM – 8. kolo

Tlmače – Nová Dedina 3:1 (2:1). Od začiatku sa hral z oboch strán dobrý futbal. Hostia otvorili skóre po nešťastne tečovanej lopte. Následne o 10 minút neskôr vybojoval E. Tóth už takmer stratenú loptu, ktorú prihral pred prázdnu bránu a Chlpík nemal problém vyrovnať. O tri minúty neskôr domáci zopakovali akciu, len s opačným obsadením. Chlpík strielanou prihrávkou našiel samého E. Tótha, ktorý otočil stav stretnutia na 2:1. Hra sa potom vyrovnala, obidve mužstvá hrali na oko pekný futbal. Druhý polčas boli domáci hráči lepší, hostia sa snažili hroziť aspoň z protiútokov. V 68. minúte Marek Tóth obišiel piatich hráčov a prekonal hosťujúceho brankára, čím potvrdil víťazstvo Tlmáč 3:1. Góly: Chlpík, E. Tóth, M. Tóth – vlastný. FKM: Nemček, Ďuriš, Tököly, E. Tóth, Lacko, M. Tóth (C), Bombala, Szép, Rosinský, Chlpík, Martinka. Str.: Homola, Spasič, Gregor, Uhnák. ŠK: Mizerák, Bob, Harmady (C), Šebo, Knoška, Kotos, Slušný, Kolen, P. Salaj, Selka, Valentík. Str.: J. Salaj. Diváci: 200.

Nový Tekov – Starý Tekov 1:0 (1:0). V Novom Tekove sa hralo po piatich rokoch derby so všetkým čo k tomu patrí. V začiatku zápasu hráči nešetrili krokmi. Na začiatku prvého polčasu sa šance rodili ťažko. Až v 25. minúte kopali hostia priamy kop z 25 metrov, ale delovku Jakubíka Vojtek efektívne vyrazil. V 31. minúte unikol M. Havran a jeho prihrávku pred bránu J. Kiss bezpečne premenil. V 36. minúte Havran znova poslal center na Kissa, ale ten hlavičkoval vedľa. V 38. minúte nebezpečne vystrelil Šumeraj, čo bola posledná nebezpečná akcia prvého polčasu. V druhom polčase boli hostia lepší a snažili sa vyrovnať. V 55. minúte trafil Jakubík brvno a v 75. a 78. minúte brankár Vojtek vychytal v čistých pozíciach Žilku. Keď v 84. minúte v čistej šanci Seneši prestrelil, domáci udržali už 275 minút čisté konto a zvíťazili najtesnejším výsledkom 1:0. Góly: Kiss. TJ: Vojtek, Torok, Drienovský, Jančo (C), Kiss, Havran, Lojek, T. Chlpík, Osvald, Šipoš, Dvorákovič. Str.: J. Chlpík, Taňaši, Ivančo, Tóth. ŠK: M. Kúdela, Badík, Žabka, Žilka, L. Kúdela, Falat, Šumeraj (C), Nespešný, Paštrnák, Jakubík, Hostinský. Str.: Seneši, Medovič, D. Kúdela. Diváci: 150.

Plavé Vozokany – Žemberovce 3:1 (1:0). Začiatok zápasu nastavil veľmi vysoké tempo z oboch strán. Domáci mali do 15 minúty tri tutové šance, ktoré bohužiaľ nepremenili. Následne Vozokany dali gól na 1:0 po peknej brejkovej situácii. Na konci prvého polčasu začali lepšie hrať aj hostia, ale svoju prevahu nevedeli využiť. Do druhého polčasu nastúpili domáci s vyšším tempom a hneď dali na 2:0. V 58. minúte sa presadili aj hostia, keď hlavou skóroval Vanya. Posledný gól strelil Beňuš po peknej prihrávke Srnu. Zápas mal vysokú úroveň a to zásluhou oboch mužstiev. Góly: Srna 2, Beňuš – Vanya. ŠK: Maruniak, Krivočenko, Sádovský (C), R. Bandzi, Brusznyai, Toth, Srna, Šál, Birdáč, Kósa, A. Beňuš. Str.: Š. Styecz, M. Bandzi. OFK: Kučera, Molnár, Klačko, Vanya (C), Čík, Petráš, Mazúch, Levák, Tóth, Varga, Slúka. Str.: Ferencz. Diváci: 80.

Prečítajte si tiež: FUTBAL V OKRESE LEVICE: Tlmače naďalej suverejne vedú ObM. V II. triede sa Čata predrala na prvé miesto

Čajkov – Pohronský Ruskov 2:1 (1:0). Čajkov doma privítal nevyspytateľného súpera z Pohronského Ruskova. Na začiatku zápasu, po rohovom kope, domáci otvorili skóre. Po tomto góle sa hostia zatlačili, z čoho pramenili dve šance, ktoré skončili na tyčke. Hostia pohrozili protiútokmi, ale bez gólu. Do druhého polčasu vstúpili hostia tlakom, z čoho pramenil gól zo štandardnej situácie. Po tomto góle sa hra odohrávala medzi šestnástkami. Domáci udreli opäť po rohovom kope na konečných 2:1. Góly: Marfoldi, Molnár – Pálinkáš. ŠK: Horniak, A. Červenák, Pompoš, Nichta, Babinec, Muráni, Valkovič, Mališ (C), Marfoldi, Klinčok, Ivanič. Str.: Molnár, Síkeľa, Chlebo. TJ: Kiss, Balog, Maczák, Farkas, Janko, P. Balog, Štugel, Babec, Pálinkáš, Simon, Keil (C). Str.: Juhász, Csicsó, Takács. Diváci: 123.

Hontianska Vrbica – Horné Turovce 3:1 (1:0). Bol to veľmi ťažký zápas pre domáce mužstvo. Hostia z Horných Turoviec od prvých minút chceli svojim výkonom bodovať. Domáci boli však proti a hneď v úvodných minútach im vyšla rýchla akcia, ktorú zavŕšili vedúcim gólom na 1:0. Od tohto momentu Turovčania začali viac napádať, podnikali rýchle protiútoky, avšak domáca obrana tieto šance ustála. Rozhodca v prvom polčase neodpískal dve vyložené penalty v prospech domáceho mužstva, na čo sa vzniesla do radov domácich nervozita, čo súper využil a v závere prvého polčasu dominoval na ihrisku. Druhý polčas sa začal opatrnejšie, domáci chceli potvrdiť víťazstvo a kontrolovať hru, čo však hostia neumožňovali a stále hrozili z brejkov. Tlak hostí postupne oslaboval, čo domáci využili na strelenie druhého gólu, keď v šestnástke bol faulovaný domáci hráč a penaltu bezpečne premenil Marek Janček. Od tohto momentu sa hra ukľudnila a hral sa skôr medzišestnástkový futbal. Domácim sa v 79. minúte podarilo zvýšiť na 3:0 a hostia v nadstavenom čase upravili na konečných 3:1. Obidve mužstvá zanechali veľmi dobrý, herný dojem. Góly: L. Páchnik, Janček (11m), Valentík – Goral. TJ: Baniar, Horský (C), Kováčik, Chudý, Kelemen, Janček, Liska, L. Páchnik, D. Páchnik, Valentík, Marton. Str.: Laczko, Hovan. Družst.: Berkula, Mintál, Patai, Sťahula (C), Nanias, Benčok, G. Nagy, Štec, E. Nagy, Nádaždy, Goral. Str.: Matyó, Heimlich. Diváci: 100.

Kalná nad Hronom B – Želiezovce 4:2 (2:2). Zápas bol dobrej úrovne, keď sa stretli dve vyspelé mužstvá. Domáci začali ako z veľkej knihy, keď po 20 minútach viedli 2:0. Následne upustili od svojej hry, dovolili hosťom vyrovnať. Druhý polčas sa domácim podarilo pritlačiť hostí, zvýšili dvomi gólmi na 4:2 a rozumnou hrou si výsledok ustrážili. Góly: Lackó, Dávid, M. Hajtó, Kúdela – Dulai (11m), Čík. KFC: J. Hajtó (C), I. Gogora, Cigáň, M. Hajtó, Szép, Lackó, Mikuláš, Čontoš, Kúdela, Dávid, Molnár. Str.: Bogár, R. Gogora. MŠK: Balogh, Muller, Gonda, Trávnik, Rotík, Čík, Kokoška, Dobiaš, Burin, Dulai (C), Černák. Str.: Klimaj, Kurali, Molnár. Diváci: 150.

Hronské Kľačany – Jur nad Hronom 0:1 (0:0). V stretnutí mužstiev z dolnej časti tabuľky sa hral priemerný futbal. Na obidvoch stranách bolo minimum gólových príležitostí, ktoré sa podarilo brankárom zlikvidovať. Väčšinou sa hra odohrávala medzi šestnástkami. O osude stretnutia rozhodol jeho samotný záver, keď hostia z penalty strelili jediný gól zápasu. Góly: Magda (11 m). SC: Molnár, Uhnák, Lukáč, Brezina, Melicher, M. Adam, Titurus, Chmelo, Szabó (C), Adam, Begáni. Str.: Kulčár. FK: Belluš, Magda, Bodnárik, Štrbka, Franko, Šulyan, Pastier, Gödölley, Kuruc, Lietava, Bodnárik. Str.: Bálint, Szülényi, Kiss, Gatial. Diváci: 70.
Hronské Kosihy – Lok 1:3 (0:2). Domáci hráči stratili ďalšie dôležité body, keď hlavne prvý polčas bol nemästný-neslaný. Hostia trestali a využili dve štandardky. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou zvrátiť výsledok. Vypracovali si niekoľko šancí, ktoré sa snáď ani nedajú zahodiť a tým pádom nemohli myslieť na úspech. Keby využili to čo si vypracovali, tak dnes domáci prehrať nemuseli. Góly: P. Rafael – Rosipal 2, Pleva. TJ: Senci, M. Rafael, Bránik, Fázik, R. Seneši, D. Rafael (C), P. Varga, I. Seneši, Benec, P. Rafael, Koncz. Str.: Šebo. Družst.: Mészáros, Kačur, Števko, Tóth, Rosipal, Birdáč, Kollár, Pleva, Dovičin, M. Kollár (C), Kiss. Str.: Mihajlovič. Diváci: 50.

II. TRIEDA – 8. kolo

Veľké Kozmálovce – Ipeľský Sokolec 1:1 (0:1), Senci – Pavelka. V prvom polčase domáci nepremenili dve veľké gólové šance a následne inkasovali gól po rohovom kope, keď zostal nepokrytý hráč hostí. V druhom dejstve Kozmálovčania zapli na vy

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5HW3 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5HW3 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).

7. Investment Advisory Guide for Slovakia
  8. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  9. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  10. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  3. Vaše umenie bude hýbať Tatrami. Zapojte sa do súťaže ZSSK
  4. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  5. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  6. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Tekovské kroje očarili fotografa. Vydať chce knihu

Autor zachytil dobovú atmosféru aj krásu tradičného odevu v obci Rybník.

Rybnícke kroje fotené v miestnom ľudovom dome.
PLÁVANIE

Dlhé trate zvládli mladé Levičanky na výbornú

Osmička dievčat klubu Aquasport Levice v zložení Viktória Fašková (2006), Alexandra Kasanová (2006), Nina Gutyanová (2007), Natália Lacková (2007), Wanda Wagnerová (2007),Olívia Búryová (2009), Dominika Lecká (2009) a Natália Macáková (2009) sa zúčastnili Jesenných Majstrovstiev ZSO – dlhé trate v Nových Zámkoch.

ObFZ LEVICE

OKRESNÝ FUTBAL: Sedem rôznych strelcov v Lužanoch. Jarná časť odštartovala už aj v III. triede

Prinášame vám aktuálny podrobný prehľad futbalového diania v okresnom futbale z ObM, II. a III. triedy ObFZ Levice v podobe komentárov a tabuliek.

Tlmače doma zaznamenali prvé jarné body, keď Lok zdolali výsledkom 3:2.

Vymenia v Bátovciach asfaltové námestie za zeleň?

Predsedníctvo Spolku pre obnovu dediny sa zišlo v Bátovciach.