Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia
OBFZ LEVICE

REGIONÁLNY FUTBAL: Víkendové výsledky, komentáre a tabuľky (ObM, II. a III. trieda + FOTO)

Prinášame vám podrobný prehľad všetkého dôležitého, čo sa udialo v okresnom futbale + fotogalérie z dvoch zápasov.

Líder ObM z Tlmáč (v tmavom) dokázal aj v ôsmom stretnutí v rade naplno bodovať. Tentoraz si prehru odniesla Nová Dedina. Líder ObM z Tlmáč (v tmavom) dokázal aj v ôsmom stretnutí v rade naplno bodovať. Tentoraz si prehru odniesla Nová Dedina. (Zdroj: JOZEF BEDEJ)

ObM – 8. kolo

Tlmače – Nová Dedina 3:1 (2:1). Od začiatku sa hral z oboch strán dobrý futbal. Hostia otvorili skóre po nešťastne tečovanej lopte. Následne o 10 minút neskôr vybojoval E. Tóth už takmer stratenú loptu, ktorú prihral pred prázdnu bránu a Chlpík nemal problém vyrovnať. O tri minúty neskôr domáci zopakovali akciu, len s opačným obsadením. Chlpík strielanou prihrávkou našiel samého E. Tótha, ktorý otočil stav stretnutia na 2:1. Hra sa potom vyrovnala, obidve mužstvá hrali na oko pekný futbal. Druhý polčas boli domáci hráči lepší, hostia sa snažili hroziť aspoň z protiútokov. V 68. minúte Marek Tóth obišiel piatich hráčov a prekonal hosťujúceho brankára, čím potvrdil víťazstvo Tlmáč 3:1. Góly: Chlpík, E. Tóth, M. Tóth – vlastný. FKM: Nemček, Ďuriš, Tököly, E. Tóth, Lacko, M. Tóth (C), Bombala, Szép, Rosinský, Chlpík, Martinka. Str.: Homola, Spasič, Gregor, Uhnák. ŠK: Mizerák, Bob, Harmady (C), Šebo, Knoška, Kotos, Slušný, Kolen, P. Salaj, Selka, Valentík. Str.: J. Salaj. Diváci: 200.

Nový Tekov – Starý Tekov 1:0 (1:0). V Novom Tekove sa hralo po piatich rokoch derby so všetkým čo k tomu patrí. V začiatku zápasu hráči nešetrili krokmi. Na začiatku prvého polčasu sa šance rodili ťažko. Až v 25. minúte kopali hostia priamy kop z 25 metrov, ale delovku Jakubíka Vojtek efektívne vyrazil. V 31. minúte unikol M. Havran a jeho prihrávku pred bránu J. Kiss bezpečne premenil. V 36. minúte Havran znova poslal center na Kissa, ale ten hlavičkoval vedľa. V 38. minúte nebezpečne vystrelil Šumeraj, čo bola posledná nebezpečná akcia prvého polčasu. V druhom polčase boli hostia lepší a snažili sa vyrovnať. V 55. minúte trafil Jakubík brvno a v 75. a 78. minúte brankár Vojtek vychytal v čistých pozíciach Žilku. Keď v 84. minúte v čistej šanci Seneši prestrelil, domáci udržali už 275 minút čisté konto a zvíťazili najtesnejším výsledkom 1:0. Góly: Kiss. TJ: Vojtek, Torok, Drienovský, Jančo (C), Kiss, Havran, Lojek, T. Chlpík, Osvald, Šipoš, Dvorákovič. Str.: J. Chlpík, Taňaši, Ivančo, Tóth. ŠK: M. Kúdela, Badík, Žabka, Žilka, L. Kúdela, Falat, Šumeraj (C), Nespešný, Paštrnák, Jakubík, Hostinský. Str.: Seneši, Medovič, D. Kúdela. Diváci: 150.

Plavé Vozokany – Žemberovce 3:1 (1:0). Začiatok zápasu nastavil veľmi vysoké tempo z oboch strán. Domáci mali do 15 minúty tri tutové šance, ktoré bohužiaľ nepremenili. Následne Vozokany dali gól na 1:0 po peknej brejkovej situácii. Na konci prvého polčasu začali lepšie hrať aj hostia, ale svoju prevahu nevedeli využiť. Do druhého polčasu nastúpili domáci s vyšším tempom a hneď dali na 2:0. V 58. minúte sa presadili aj hostia, keď hlavou skóroval Vanya. Posledný gól strelil Beňuš po peknej prihrávke Srnu. Zápas mal vysokú úroveň a to zásluhou oboch mužstiev. Góly: Srna 2, Beňuš – Vanya. ŠK: Maruniak, Krivočenko, Sádovský (C), R. Bandzi, Brusznyai, Toth, Srna, Šál, Birdáč, Kósa, A. Beňuš. Str.: Š. Styecz, M. Bandzi. OFK: Kučera, Molnár, Klačko, Vanya (C), Čík, Petráš, Mazúch, Levák, Tóth, Varga, Slúka. Str.: Ferencz. Diváci: 80.

Prečítajte si tiež: FUTBAL V OKRESE LEVICE: Tlmače naďalej suverejne vedú ObM. V II. triede sa Čata predrala na prvé miesto Čítajte

Čajkov – Pohronský Ruskov 2:1 (1:0). Čajkov doma privítal nevyspytateľného súpera z Pohronského Ruskova. Na začiatku zápasu, po rohovom kope, domáci otvorili skóre. Po tomto góle sa hostia zatlačili, z čoho pramenili dve šance, ktoré skončili na tyčke. Hostia pohrozili protiútokmi, ale bez gólu. Do druhého polčasu vstúpili hostia tlakom, z čoho pramenil gól zo štandardnej situácie. Po tomto góle sa hra odohrávala medzi šestnástkami. Domáci udreli opäť po rohovom kope na konečných 2:1. Góly: Marfoldi, Molnár – Pálinkáš. ŠK: Horniak, A. Červenák, Pompoš, Nichta, Babinec, Muráni, Valkovič, Mališ (C), Marfoldi, Klinčok, Ivanič. Str.: Molnár, Síkeľa, Chlebo. TJ: Kiss, Balog, Maczák, Farkas, Janko, P. Balog, Štugel, Babec, Pálinkáš, Simon, Keil (C). Str.: Juhász, Csicsó, Takács. Diváci: 123.

Hontianska Vrbica – Horné Turovce 3:1 (1:0). Bol to veľmi ťažký zápas pre domáce mužstvo. Hostia z Horných Turoviec od prvých minút chceli svojim výkonom bodovať. Domáci boli však proti a hneď v úvodných minútach im vyšla rýchla akcia, ktorú zavŕšili vedúcim gólom na 1:0. Od tohto momentu Turovčania začali viac napádať, podnikali rýchle protiútoky, avšak domáca obrana tieto šance ustála. Rozhodca v prvom polčase neodpískal dve vyložené penalty v prospech domáceho mužstva, na čo sa vzniesla do radov domácich nervozita, čo súper využil a v závere prvého polčasu dominoval na ihrisku. Druhý polčas sa začal opatrnejšie, domáci chceli potvrdiť víťazstvo a kontrolovať hru, čo však hostia neumožňovali a stále hrozili z brejkov. Tlak hostí postupne oslaboval, čo domáci využili na strelenie druhého gólu, keď v šestnástke bol faulovaný domáci hráč a penaltu bezpečne premenil Marek Janček. Od tohto momentu sa hra ukľudnila a hral sa skôr medzišestnástkový futbal. Domácim sa v 79. minúte podarilo zvýšiť na 3:0 a hostia v nadstavenom čase upravili na konečných 3:1. Obidve mužstvá zanechali veľmi dobrý, herný dojem. Góly: L. Páchnik, Janček (11m), Valentík – Goral. TJ: Baniar, Horský (C), Kováčik, Chudý, Kelemen, Janček, Liska, L. Páchnik, D. Páchnik, Valentík, Marton. Str.: Laczko, Hovan. Družst.: Berkula, Mintál, Patai, Sťahula (C), Nanias, Benčok, G. Nagy, Štec, E. Nagy, Nádaždy, Goral. Str.: Matyó, Heimlich. Diváci: 100.

Kalná nad Hronom B – Želiezovce 4:2 (2:2). Zápas bol dobrej úrovne, keď sa stretli dve vyspelé mužstvá. Domáci začali ako z veľkej knihy, keď po 20 minútach viedli 2:0. Následne upustili od svojej hry, dovolili hosťom vyrovnať. Druhý polčas sa domácim podarilo pritlačiť hostí, zvýšili dvomi gólmi na 4:2 a rozumnou hrou si výsledok ustrážili. Góly: Lackó, Dávid, M. Hajtó, Kúdela – Dulai (11m), Čík. KFC: J. Hajtó (C), I. Gogora, Cigáň, M. Hajtó, Szép, Lackó, Mikuláš, Čontoš, Kúdela, Dávid, Molnár. Str.: Bogár, R. Gogora. MŠK: Balogh, Muller, Gonda, Trávnik, Rotík, Čík, Kokoška, Dobiaš, Burin, Dulai (C), Černák. Str.: Klimaj, Kurali, Molnár. Diváci: 150.

Hronské Kľačany – Jur nad Hronom 0:1 (0:0). V stretnutí mužstiev z dolnej časti tabuľky sa hral priemerný futbal. Na obidvoch stranách bolo minimum gólových príležitostí, ktoré sa podarilo brankárom zlikvidovať. Väčšinou sa hra odohrávala medzi šestnástkami. O osude stretnutia rozhodol jeho samotný záver, keď hostia z penalty strelili jediný gól zápasu. Góly: Magda (11 m). SC: Molnár, Uhnák, Lukáč, Brezina, Melicher, M. Adam, Titurus, Chmelo, Szabó (C), Adam, Begáni. Str.: Kulčár. FK: Belluš, Magda, Bodnárik, Štrbka, Franko, Šulyan, Pastier, Gödölley, Kuruc, Lietava, Bodnárik. Str.: Bálint, Szülényi, Kiss, Gatial. Diváci: 70.
Hronské Kosihy – Lok 1:3 (0:2). Domáci hráči stratili ďalšie dôležité body, keď hlavne prvý polčas bol nemästný-neslaný. Hostia trestali a využili dve štandardky. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou zvrátiť výsledok. Vypracovali si niekoľko šancí, ktoré sa snáď ani nedajú zahodiť a tým pádom nemohli myslieť na úspech. Keby využili to čo si vypracovali, tak dnes domáci prehrať nemuseli. Góly: P. Rafael – Rosipal 2, Pleva. TJ: Senci, M. Rafael, Bránik, Fázik, R. Seneši, D. Rafael (C), P. Varga, I. Seneši, Benec, P. Rafael, Koncz. Str.: Šebo. Družst.: Mészáros, Kačur, Števko, Tóth, Rosipal, Birdáč, Kollár, Pleva, Dovičin, M. Kollár (C), Kiss. Str.: Mihajlovič. Diváci: 50.

II. TRIEDA – 8. kolo

Veľké Kozmálovce – Ipeľský Sokolec 1:1 (0:1), Senci – Pavelka. V prvom polčase domáci nepremenili dve veľké gólové šance a následne inkasovali gól po rohovom kope, keď zostal nepokrytý hráč hostí. V druhom dejstve Kozmálovčania zapli na vy

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5HW3 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5HW3 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť (viac na www.sme.sk/vop).