Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky
FUTSAL

Futsalisti vybojovali svoje prvé víťazstvo

V rámci 5. kola VARTA Futsal ligy sa Levičania pod vedením trénera Pavla Gabaša predstavili na palubovke Banskej Bystrice. Po vyrovnanom prvom polčase dokázali zlomiť svojho súpera výbornou hrou v druhom dejstve. Vysokým víťazstvom 7:1 si levickí futsalisti pripísali prvé tri body do tabuľky.

Levice prekvapili v Bystrici vysokou výhrou. Levice prekvapili v Bystrici vysokou výhrou. (Zdroj: MAREK ODALOŠ)

5. kolo

Lion Car MIBA Banská Bystrica – Futsal Team Levice 1:7 (1:1)

Na svoje tretie stretnutie v novom ročníku VARTA futsal ligy cestovali hráči Futsal Teamu Levice do Banskej Bystrice. V športovej hale na Štiavničkách im bola súperom MIBA Banská Bystrica. Domáci, povzbudení predchádzajúcimi úspešnými výsledkami, si chceli pripísať ďalšie tri body, naopak hráči Levíc po dvoch predchádzajúcich prehrách, chceli zmazať nulu na konte získaných bodov.
V zaujímavom a vyrovnanom 1.polčase sa striedali akcie na oboch stranách, hralo sa „hore-dole“. Prvú vážnejšiu šancu si vytvorili Levice, ale domáci brankár Hanakovič zmenšil Bačíkovi strelecký uhol a nedovolil mu skórovať. Vzápätí na opačnej strane hrala po strele Silvu s Bielikom pravá žrď jeho bránky a strelecký pokus ďalšej brazílskej posily Soaresa Bielik vyrazil. V 10. minúte zahrmelo na opačnej strane, Adámi z diaľky prepálil všetko, čo mu stálo v ceste a Levice sa ujali vedenia. Niekoľko pokusov domácich o vyrovnanie zlikvidoval Bielik, ale v 12.minúte mu už vyrazenú loptu po strele Čiefa do siete dorazil Tužinský. A bolo vyrovnané 1:1. Ďalšie šance v 1.polčase (najmä z domácej strany) zostali nevyužité a do šatní tak odchádzali hráči za nerozhodného stavu.

SkryťVypnúť reklamu
Prečítajte si tiež: FUTBAL V OKRESE LEVICE: Attila Csenger stretil Tupej šesť gólov. Tlmače sú opäť na čele okresu Čítajte

V 2. polčase hostia pridali na dôraze, začali vyššie napádať a komplikovali tak rozohrávku domácim, ktorí začali robiť chyby a to bola voda na mlyn pre Levice. Už po 3 minútach hry vyhrávali 3:1 po góloch Rakicu a Chudého. Domáci sa stále viac tlačili do útoku a stále viac zabúdali na obranu. V bránke hostí bol spoľahlivý Bielik, navyše množstvo pokusov domácich zblokovali obetavo brániaci hostia. A keď v polovici druhého polčasu trafil do domácej siete aj Bačík, hostia už vyhrávali trojgólovým rozdielom 4:1. Následne sa domáci odhodlali k hre bez brankára, túto „presilovku“ ale dokonale využili hráči Futsal Teamu Levice a pridali ďalšie tri góly. V záverečných minútach dostal ďalšiu príležitosť v bráne Levíc 16-ročný Pecho, ale domáci strelci neuspeli ani proti nemu. Hostiasi tak odnášajú z Levíc 3 body za zaslúžené víťazstvo 7:1

Góly: 12. Tužinský – 10. Adami, 22., 35. Rakica, 23. Chudý, 29. Bačík, 36. Švec, 40. Gabaš. MIBA: Mráz, Hanakovič, Konder (C), Vajda, Dobrota, Soares, Čief, Silva, Telúch, Samson, Tužinský. LEVICE: Bielik, Pecho, Švec, Adami, Forgáč, Rakica, Chudý, A. Krén, Gabaš, Bačík, M. Krén, Krivočenko (C), Suljič. Diváci: 100

Povedal po zápase:

Pavol Gabaš, tréner Futsal Team Levice: „Do Banskej Bystrice sme cestovali s tým, že môžeme bodovať. V podstate sa nám to aj podarilo. Každý jeden hráč splnil to, čo mal. Ako ce

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C5JVS na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M5JVS na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.